A hitleri Németország és úgy általában a tengelyhatalmak már a második világháború kitörése (1939, illetve 1941) előtt gyakorlatilag predesztinálva voltak a későbbi vereségükre?
Az angol szárazföldi hadsereg nem állt azon a szinten, hogy a légierő és a haditengerészet erőteljes támogatása nélkül megállítsa a támadókat. A németekre pedig jellemző, hogy megoldják a műszaki nehézségeket. Ipari nép.
Ha komoly kilátás van az invázióra egy hónap alatt legyártják a szükséges átkelő eszközöket. Lásd, a Földközi-tengeren is milyen f.sza komphajókat használtak később. Csak Hitler túl jóhiszemű volt az angolokkal, eleve túl sokáig a kiegyezésben gondolkodott.
Szerintem túlbecsülöd a brit vadászlégierő állapotát.
A repülőtereiket a Messerschmittek, Stukák számára elfoglaló, páncéltörő lövegekkel is jól ellátott, kiválóan kiképzett német ejtőernyős erőkkel viszont nem számolsz.
7. Ha: Ha Dunkkerque-nél a Führer nem állítja le a német szárazföld erőket.
#11 Kréta elfoglalásánál bevetették a német légidesszant színe-javát, jelentős veszteségekkel tudtak csak eredményt elérni, sokáig pengeélen táncolt a történet pedig ott jóval kevesebb angol védekezett mint ami Angliában várta volna őket. Páncéltörő lövegeket nem igazán tudtak légi úton szállítani (nem bírta az akkori gépek teherbírása), max. kis méretű eszközöket. S ha egy desszant művelettel el is foglalnak egy repteret hogy kerül oda az üzemanyag, lőszer, karbantartás, pótalkatrészek? Az már olyan hadianyag-tömeg amit nem lehet csak úgy a levegőből odaszállítgatni.
A német mérnöki leleményesség tényleg világhírű, de megtízszerezni a meglévő hajótér-kapacitást kevés a leleményesség. Egy hónap alatt kb. egy hajógernicet fektetsz le nem pedig hajót építesz. A Földközi-tenger és a csatorna időjárási viszonyai eltérnek egy cseppet (szél és hullámzás erősségében), a kis lélekvesztő kompocskák a csatornán úgy borulnak fel mintha papírhajók lennének egy közepes viharban is. Úgy nem lehet hadműveletet lefolytatni hogyha 2 hétig erősebb a hullámzás akkor addig nincs utánpótlás. A német leleményesség folyami hajókat akart átalakítani, de max. 3-as erősségű hullámzást bírtak volna ki tengeren. Az meg a csatornán sűrűn előfordul.
#5
Pont fordítva. A Führer maga üzent hadat mindenkinek.
#1-es válaszoló
Hogy győzhetett volna Németország meg 45-ben is, amikor szétzúzták az iparját, szétbombázták a polgári városokat, és a hadrafogható / katonakorúk is megfogyatkoztak, hogy 10 - 14 éveseket meg 60 felettieket kellett besorozni, és akár nőket is ?
Az #5-ös válaszolót hogy pontozhatták fel ?
Pont a III. Birodalom / Hitler ment neki mindenkinek, akit a térképen talált. És mégis sokak rajonganak érte, még 2022-ben is.
#13 és 15
Több szakirodalmat kellene olvasni. Az USA nem tartotta be a semlegességet, egyre több tekintetben az angolok mellé állt. Nem az a lényeg, hogy papírforma szerint épp ki üzent hadat...42-ben az USA is nagy valószínűséggel megüzente volna a háborút Németországnak és Japánnak.
41 májusában például a nagy békepárti Roosevelt az amerikai tengeralattjáró flottával kívánta elsüllyeszteni a BISMARCK-ot. S az amerikai csapatok nem Pearl Harbor után, hanem jóval előbb érkeztek Izlandra. A kormányzat megrandelésére pedig az amerikai hadiipar már korábban rákapcsolt, futott egy nagy fegyverkezési program.
Egyetlen példa a semleges USA céltudatos készülődésére...1940-brn 8 db(!) ESSEX osztályú nehéz rg-hordozót (a bevált YORKTOWN osztály nagyobb és erősebb változata) rendeltek. Ezt a mennyiséget 1941-ben, még Pearl H. előtt további 3-mal megemelték.
Nem Hitler döntötte el, hogy lesz-e háború az USA-val. Az már rég eldőlt, sőt 1941-ben csendben már folyt.
# 9
PÉLDÁUL EZT ÍRTAD: "5. Ha az angliai csata során nem állnak át London bombázására, hanem továbbra is az összeomlóban lévő brit légierő eszközrendszerére, támaszpontjaira összpontosítanak."
Csakhogy alapvetően nem ezért vesztették el a németek az angliai csatát.
Hanem ezért:
BRIT ÉS NÉMET REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS 1940-1941-BEN:
1940:
Brit: 15 049 db
Német: 10 826 db
1941:
Brit: 20 097 db
Német: 11 776 db
A II. világháborús brit repülőgépgyártó kapacitás jóval nagyobb volt, mint a német.
# 16
EZT ÍRTAD: "Egyetlen példa a semleges USA céltudatos készülődésére...1940-brn 8 db(!) ESSEX osztályú nehéz rg-hordozót (a bevált YORKTOWN osztály nagyobb és erősebb változata) rendeltek. Ezt a mennyiséget 1941-ben, még Pearl H. előtt további 3-mal megemelték."
Az Egyesült Államokhoz képest koldusszegény Japánban ugyanekkor 5 db nagy repülőgép-hordozó állt építés alatt.
- Shokaku (29 800 t)
- Zuikaku (29 800 t)
- Taiho (30 250 t)
- Junyo (24 150 t)
- Hiyo (24 150 t)
Szerinted Japán a meglévő 4 db nagy repülőgép-hordozója (Akagi, Kaga, Soyu, Hiryu) mellé még miért épített 5 darabot? Ja, háborúra készült, méghozzá pont Amerika ellen.
Az amerikai repülőgép-hordozók elsősorban a japán fenyegetés ellen épültek.
Ezek közül a két utolsó köszönő viszonyban sincs a nehéz kategóriával.
A harmadikként említett japán hajót pedig 1941 utolsó hónapjának környékén rendelték meg, vagyis nem igazságos betenni a "41-ben már épült..." kategóriába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!