Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Finnország jobban járt volna...

Finnország jobban járt volna ha a téli háború előtt elfogadja a szovjet határmódosítást háború nélkül?

Figyelt kérdés

Kérhetek egy térképet róla hogy szovjetek mennyi területet akartak mielőtt a finnek visszautasították?

Válaszokat előre köszönöm!



2022. jan. 18. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mennyit akartak. Hitler is először Csehország német többségű részét kérte, amikor Chamberlein rábólintott, akkor kérte az egészet.
2022. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy finn barátom.

Azt mondta, hogy bár ez az egész háború nagyon megviselte egész Finnországot, de mégis hatalmasat bizonyítottak, mert míg ők 20000 embert sem vesztettek addig a ruszkik 127000-et, szóval a finnek akkor bebizonyították, hogy ekkora túlerővel szemben is össze tudtak tartani, belsőleg nagyon erős volt mindig, összetartottak, s ez akkor Sztálinnak is nagy égés volt, mert ők már akkor jó ideje benne voltak minden háborúba, tehát elég képzettek voltak, Finnország meg belecsöppent, és így is ekkora veszteségeik voltak, anyagilag is.

Azt pontosan nem tudom mely területeket kellett odaadniuk, de hiába volt ez a háború, a finneket még jobban összehozta minden szempontból, összetartottak, összefogtak és közös munkával az egyik legjólétibb állam lett az egész világon.

Nyilván jobb lett volna ha nincs háború, de néha kell némi megtörés egy nép életében ahhoz, hogy összehozza az embereket és növelje az emberek hazaszeretét.

Ajánlom a Talvisota filmet, feliratos, az nagyon jól bemutatja a Téli háborút.

2022. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A területi követelés nem volt jelentős, és adtak is volna cserébe területet. Minimális határ módosítást akartak Karéliában, és kulcsfontosságú pontokon katonai támaszpontnak Finnországon belül. A követelés elfogadása egy jó nagy lépés lett volna Finnország bekebelezése felé. Biztosra nem tudhatjuk, de jó eséllyel ugyanúgy megtámadta volna Sztálin Finnországot, csak már lettek volna katonai támaszpontjaik az országban, melyeket kihasználva kb egy éjszaka alatt megszállhatták volna Helsinkit és formálisan beléptetik a Szovjetunióba. A balti országoknál is hasonló követelések voltak a megszállás előtt.

[link]

2022. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kölcsönös bizalmatlanság miatt nem mentek bele. A finnek bíztak a nyugati segítségben, anno még olyan ötlet is felmerült az angolokban hogy expedíciós hadsereget dobjanak át a finnek megsegítésére. Sztálinnak is csak azért nem lett nagyobb az étvágya a finnekkel szemben mert arra már összehúzták a szemöldöküket az angolok is, utána meg már lekötötte a II. Vh. Amikor kipucolták a németeket Finnországból, a finnek ügyesen manővereztek és elérték hogy Postdamban kiálljanak mellettük az angolok. Sztálin könnyen engedett, mert annál sokkal zsírosabb falatok pottyantak az ölébe (Kelet-Európa, beleértve Kelet-Németországot is).
2022. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, mind igaz, az is, amit az utánam válaszolók leírtak, még annyival kiegészíteném azt amit mondtam, hogy Sztálin abban az időben kezdte kivégeztetni a hadseregének összes vezetőjét egytől egyig. Pontosan tudta, hogy ezután mely területeket szeretné magának kihasítani Európából, sejtette, hogy nem lesz egyszerű, viszont az emberek a Mensen-Bolsevik belharcok után is már demotiváltak voltak, itt a civilekről beszélek, akiket behívtak ugye katonának, így ezeket az erőket egy helyre kellett összpontosítani, az pedig főként itt Németország volt, főleg, hogy a világháború előtt a németek is megtámadták őket, akkor egész Fehéroroszország területét is leigázták.

Finnország gyönyörű, fejlett ország volt akkor is, viszont hosszú távon nem érte volna meg bekebelezni, nagy veszteségeket szenvedtek volna, na meg miért egy ugyanolyan szibériai éghajlatú, hideg területetre akarná bárki is kiterjeszteni a hatalmát.

De Sztálin nem volt olyan erős, én ezt nem nevezném erősségnek, mert

1, 20 millió embert elvesztettek az egész háború során

2, amíg nagyban ment a térhódítás, háborúzás, addig a ruszki civil lakosság konkrétan a létminnimum alatt élt, az emberek éheztek, Magyarországon arany élet volt ahhoz képest.

2022. jan. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a SzU ugyanúgy az uralma alá hajtotta volna a finneket, erős lett volna a svéd szándék a NATO-csatlakozásra. Valószínűleg fontos volt a jelentős nyersanyagkinccsel rendelkező Svédország semlegessége.
2022. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!