Ha amerika nem lép be a háborúba, akkor a nácik megtudták volna állítani a szovjeteket?
# 29
A legnagyobb katonai teoretikus, a porosz Clausewitz írta, hogy egy háború már azelőtt eldől, mielőtt az első csatát megvívták volna.
Walter von Brauchitsch marsall, aki 1938 es 1941 között a német szárazföldi hadsereg (Heer) főparancsnoka volt, arra a kérdésre, hogy mikor veszítette el Németország a II. világháborút, így felelt: "Amikor elkezdte".
Ugyanis a II. világháború a szövetségesek óriási erőfölénye miatt a tengely számára gyakorlatilag megnyerhetetlen volt.
# 32
Gratulálok az ütősnek szánt, sajnos irásjelek nélkül maradt kritikádhoz, amely helyesírási hiba magyar érettségin ugye automatikusan elégtelen jegyet eredményezne. :)
Nem csak az erőfölényt hoztam fel.
Hanem például a hadvezetés színvonalát is.
Mindezt bőséges adatokkal alátámasztva.
Vicces, hogy figyelmesen el sem olvastad, amit írtam, és úgy kritizálsz.
"amely helyesírási hiba"
Ha már nyelvtan náci vagy akkor írd rendesen
Amely helyesírási hibák. 🤷🏼♂️ én is bele tudok kötni de nem fogok.
És nem nem írtál a színvonalról csak azt írtad le hogy miben voltak jók a szövetségesek de arról hogy a német vezetés miért volt jó azt már nem firtatod igen ők voltak az elnyomó hatalom de akkor se úgy kell minden helyzetből kihozni őket hogy ők veszítenek. Ma se a mennyiség számít hanem a minőség és a taktika lehet akármekkora hadsereged ha a vezetés életképtelen 0 katonai érzékkel rendelkező ovodások gyülekezete (lásd- Észak-Korea felvonulni tudnak, fenyegetni tudnak, félelemben tartani a saját népüket tudják de ha visszaszólnak neki akkor kuss van.) a franciák úgy oda voltak magukért jöttek a németek és lengyelország után őket foglalaták el a leggyorsabban még a háború végén a szinte már roncs magyar és nénet haderő is tovább tartott mint a fejlett és nagy franciák (perzse ezzel nem a franciákat becsmérelem csak példának hiztam fel őket)
Ha Hitler nem szólt volna bele minden döntésbe vagy rábólintott volna jópárra akkor sokkal több esélyük lett volna a tisztek nagy része nem akarta az eltúlzott drága fegyvereket (pl Tigris) se az olyan értelmetlen hadműveleteket amik hitler arroganciája miatt indultak meg. Ha nem szakad 3 frontra (nyugati, keleti,déli) akkor meg tudta volna azt tenni hogy mindig egy bizonyos frontra koncentrálja az erőit. Ha először elkezdi a nyugatot támadni lehet már londinban vacsoráznak a németek. Aztán a ruszkikat békén hadják mert még nincsenek felkészülve addig jöhet a déli fornt afrikával persze nem az egézs kontinensel (bár mondjuk amilyen komoly hadseregek voltak/vannak afrikába nem olyan bonyorult elfoglalni (pl. Nevetséges exoskeletonokban bohóckodank a hiszékeny népnek de egy kisebb szél felborítaná az egészet.)
Szóval ha hitler halgat a tisztekre akik sokkal jobb taktikai érzékkel rendelkeztek mint ő erősebbek lettek volna és talán nyernek.
# 35
Németország problémája a II. világháborúban, hogy két ellenfelei közül az USA szárazföldön, tengeren és levegőben is összehasonlíthatatlanul erősebb volt, mint a németek, a Szovjetunió szárazföldön sokkal erősebb, légierőben pedig kb. paritásban volt a németekkel, a britek pedig légierőben nagyarányú, haditengerészetben pedig elsöprő fölényben voltak a németekkel szemben, szárazföldön pedig erejük közelítette a németeké 60 %-át.
Ezt írtad: „És nem nem írtál a színvonalról csak azt írtad le hogy miben voltak jók a szövetségesek..”
De írtam a színvonalról: Kevéssé ismert, de a II. világháborús német haderő állományának 80 %-a nem volt gépesítve, azaz lovasszekerekkel oldotta meg a harctéri mobilitást. Ez kevéssé ismert tény, de pontosan a német hadsereg krónikus alul motorizáltsága volt a Wehrmacht legsúlyosabb fogyatékossága. A Wehrmachtot ezért nevezték az 1 000 000 lovasszekér hadseregének.
A britek 1 475 000 db katonai gépjárművet gyártottak a II. világháborúban, az amerikaiak pedig 2 382 000 db-ot.
A németek meg 1 000 000 lovasszekérrel oldották meg a szárazföldi erőik 80 %-ának harctéri mobilitását, sőt voltak „statikus” gyaloghadosztályaik is, amelyeknek már lovasszekér és ló sem jutott.
1 000 000 német lovasszekérrel, egy 80 %-ban lovasszekerekre szoruló német szárazföldi hadsereggel nem lehetett győzni az amerikaiak és a britek 3 857 000 db katonai gépjárművel 100 %-ban gépesített hadserege ellen, ha már a minőségnél tartunk.
# 35
Ezt írtad: "Ha először elkezdi a nyugatot támadni lehet már londinban vacsoráznak a németek."
Kizárt.
Az Oroszlánfóka-hadművelet három okból nem sikerülhetett volna.
1.) Óriási brit haditengerészeti fölény.
2.) A németek nem tudták kivívni a légifölényt.
3.) A brit repülőgépgyártás kapacitása magasan verte a németet, azaz a britek sokkal több repülőgépet gyártottak 1940-1941-ben.
Ráadásul 1940-ben a briteknek közel 1 300 000 katonájuk állt készen a szárazföldön a német angliai partraszállás elhárítására. A németeknek pedig komolyan vehető hajókapacitásuk sem volt a csapataik átszállítására, nemhogy speciális partraszálló járműveik.
A sikeres partraszállás előfeltétele a légi és tengeri erőfölény. A németeknek egyik se volt meg.
BRIT ÉS NÉMET REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS:
1940:
Brit: 15 049 db
Német: 10 826 db
1941:
Brit: 20 094 db
Német: 11 776 db
# 39
Bocs, de nincs igazad.
Ha igazad lenne, akkor....
1.) Miért engedték meg a britek és a franciák nemzetközi szerződésben Hitlernek a teljes fegyverkezési egyenjogúságot, azaz a páncélos és légerők felállítását, a német hadsereg létszámának nevetséges 100 000 főről 5 400 000 fős hadilétszámra emelését?
2.) Miért adták vissza a britek és a franciák Hitlernek a német ipar egyik fő központját, a Rajna-vidéket? Óriási mértékben megerősítve Hitlert.
3.) Miért engedték el a britek és a franciák Hitlernek az I. világháborús jóvátétel fizetését?
4.) Miért engedték meg a britek és a franciák Hitlernek, hogy bekebelezze Ausztriát?
5.) Miért engedték meg a britek és a franciák Franciaország szövetségesének, Csehszlovákiának a német megszállását, és azt, hogy a csehszlovák hadsereg 800 db modern tankja német kézte kerüljön? 1940-ben Franciaország legyőzésekor a német páncéloserők egyharmada csehszlovák zsákmány tankokkal volt felszerelve.
A valóság az, hogy 1933, Hitler hatalomra jutása, és 1939, Lengyelország német megtámadása között a britek és a franciák mindig, mindenben engedtek Hitlernek, és megpróbáltak vele megbékélni, elismerve, hogy Németországgal igazságtalanul bántak az I. világháború után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!