Ha amerika nem lép be a háborúba, akkor a nácik megtudták volna állítani a szovjeteket?
Nem.
Akkor esetleg, ha Nagy-Britannia sem harcol ellenük, és Franciaországban sincs ellenállás. De még akkor se biztos.
Valószínűleg meg tudták volna állítani.
Az angolszászok ellen védekező német honi légvédelem közel egymillió embert igényelt, úgyhogy ha őket és az ezt igénylő haditechnikát át tudták volna csoportosítani keletre, akkor Sztálinék tényleg nagy bajban lettek volna.
#1-es: azt ne mondd már, hogy a britek, de különösen a francia ellenállás olyan sokat számított volna a németeknek, ha az USA nincs ezek mögött. Ez utóbbi nélkül fokozatosan felszámolták volna az ellenállásukat, és Nagy-Britannia egy Oswald Mosley kormánya vezette németekkel szövetséges ország lett volna.
Nem, akkor is többszöröse lett volna az orosz túlerő, élőerőben és technikai eszközökben is. Annyi történt volna, hogy tovább tart a háború, az oroszok sokkal több embert veszítenek, meg nem Németország közepéig mennek hanem ők "szabadítják fel" Franciaországot is = orosz befolyás alá kerül egész Európa. Na ezt nem akarta az USA ezért nyitotta meg a 2. frontot.
#2 a Moszkvai csata, a Sztálingrádi kudarc során még nem volt sem nyugati front, sem annyira aktív még az amerikai légitámadások - mégis csúnyán bukták a németek a storyt. Az USA már az elejétől kezdve nem volt semleges, tömte az angolokat és az oroszokat is hadianyaggal és nyersanyagokkal. Alig várták a cassus bellit hogy effektív is be tudjanak lépni a háborúba - ezt a németek meg is adták nekik amikor ész nélkül hadat üzentek.
Utolsó tudod miért tartottak addig ki az oroszok? Mert az angolok utánpótlást vittek nekik ha az angolok nem segítenek a németek már 44-ben Moszkávban vannak és a további katonákat felkészítik az orosz télre norvégiában hogy legalább annyira bírják mint a ruszkik szóval 3 dolog okozta a bukást
1. Normandia
2. Brit segítség az oroszoknak
3. Olaszország elvesztése ha ez a 3 nem következik be sokkap nagyobb esélye lett volna nyerni
nem csak nyugati meg keleti front volt hanem déli is afrikában. De akárhogy is nézzük nem nyert volna oroszország ellen, maximum beljebb jutott volna, de moszkvát semmiképp nem vette volna be, túl erős volt a védelme, és túl nagy város oda több milliós haderő kellett volna.
összehasonlításként az egész Barbarossa hadműveletet 3 millió emberrel indították a németeknek, az oroszoknak meg a háború végén csak a Berlint 2.6 millió fővel támadta, az egész orosz haderő a hatalmas veszteségek ellenére még mindíg 11 milliós volt
Kedves kérdező!
Németország nemhogy a szövetségeseknél, a brit-amerikai-szovjet koalíciónál gyengébb volt katonailag a II. világháborúban, de ténylegesen a Szovjetunió egymaga erősebb volt a németeknél.
NÉMET-SZOVJET ERŐVISZONYOK ÉS HADITERMELÉS A II. VILÁGHÁBORÚBAN:
HADERŐ LÉTSZÁMA:
Németország: 18 000 000 fő
Szovjetunió: 34 000 000 fő
TANKOK ÉS ROHAMLÖVEGEK:
Németország: 67 429 db
Szovjetunió: 119 769 db
ÁGYÚK:
Németország: 73 484 db
Szovjetunió: 516 648 db
GÉPPUSKÁK:
Németország: 1000 730 db
Szovjetunió: 1 477 400 db
REPÜLŐGÉP:
Németország: 133 387 db
Szovjetunió: 136 223 db
Az adatokból kiderül, hogy a Szovjetunió katonák számában, szárazföldi nehézfegyverzetben, azaz páncélosokban és tüzérségben masszív fölényben volt egymaga is a németekkel szemben, légierőben darabszámra hasonló erővel rendelkeztek.
# 2
Németország hogyan számolta volna fel a brit ellenállást?
Nagy-Britannia sziget, a német partraszállás pedig tengeri és légifölény nélkül reménytelen lett volna. A németek a légifölényt nem tudták kivívni, haditengerészetük pedig eltörpült a brit mellett.
A brit légierő, a Royal Air Force egymaga is jóval erősebb volt a II. világháborúban, mint a német Luftwaffe.
A britek ugyanis 177 025 db repülőgépet gyártottak a II. világháborúban, míg a németek 133 387 db-t.
Amikor Nagy-Britannia még egyedül harcolt, 1940 és 1941 nagyobb része során, akkor is jelentősebb volt a brit repülőgépgyártás, mint a német.
1940: 15 049 db legyártott brit repülőgép 10 826 db némettel szemben
1941: 20 094 db legyártott brit repülőgép 11 776 db némettel szemben
II. VILÁGHÁBORÚS BRIT ÉS NÉMET HADITERMELÉS:
REPÜLŐGÉP:
Brit Birodalom: 177 025 db
Németország: 133 387 db
TANK ÉS ROHAMLÖVEG:
Brit Birodalom: 47 862 db
Németország: 67 429 db
ÁGYÚ:
Brit Birodalom: 226 113 db
Németország: 73 484 db
GÉPPUSKA:
Brit Birodalom: 1 090 410 db
Németország: 1 000 730 db
MOZGÓSÍTOTT KATONA:
Brit Birodalom: 11 192 533 fő
Németország: 18 000 000 fő
#7
Sokszor le lett már írva. Ha az USA teljesen semleges marad és segélyszállítmányokkal sem vesz részt a háborúban, akkor az angol gazdaság igen rövid idő alatt összeomlott volna.
# 9
Csakhogy az USA nem maradt volna semleges, mert egyrészt a vezetése tisztában volt vele, hogy a britek veresége után egyedül állna szemben a német-japán-olasz szövetséggel.
Másrészt az Amerikai Egyesült Államokat saját gazdasági, politikai és stratégiai érdekei egyértelműen Nagy-Britanniához füzeték. Vagyis az amerikai támogatás a briteknek nem véletlen volt, hanem kőkemény amerikai nemzeti érdek.
Az USA hagyományos ellensége Japán volt, az a Japán, amely éppen Németország szövetségese volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!