Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nézik le sokan a katonákat?

Miért nézik le sokan a katonákat?

Figyelt kérdés

Szóval és eddig akárkivel beszélek mind aztmondja hogy katonának csak az életunt családnélküli emberek mennek akiknek a legfőbb vágya hogy embert ölhessenek magyarul. Pszichopaták (na most ez szarul szokott esni főleg hogy katona vagyok)

Mire fel ez a rosszindulatúság pl itt vagyok én van családom persze nem örülnek amikor néha kikerülök külföldre misszióra de ez semmit nem ront el nem vagyok pszichopata nem azért mentem ki már 3 alkalommal afganisztánba és 2014-ben ukrajnába mert így ölhetek embert hanem mert pl afganisztánban tudom mi folyik az átlag ember nem azt hiszi hogy amerika ment az olajért (afgánba annyi olaj sincs mint nálunk szóval ez megbukott) aztán vam az az elmélet hogy csak kiképzés jeleggel használja a NATO de szerintem azok akik ott kint vannak nem elkeseredett lázadók akik a hazájukat védik hanem könyörtelen állatok ami bizonyítsa azt hogy az egyik missziónkon egy amcsi konvojt támogattunk akik egy különösen veszélyes helyen mentek át beértünk egy kisvárosba ahol az útvonalunkon egy AID-t találtak mikor is próbáltuk eltakarítani az útból kiabálást hallottunk odamentünk a hang irányába és egy afgán férfi késsel szúrta meg egy 10 éves gyerek anyát az afgán elmondása szerint azért mert nem akart vele lefeküdni és ellenkezett na ezek a jó emberek


2021. aug. 1. 15:32
1 2 3
 11/30 Alex Fly ***** válasza:
69%

Én nem nézek le senkit. És a z általad felsorolt gondolkodásmód sem jellemző rám.

Ezenkívül bármilyen hihetetlen, de jómagam (és akiket ismerek, mind így van ezzel) szükség esetén megvédjük a hazánkat - csak éppen nem gondoljuk úgy, hogy ennek a módja az, ha megszállunk egy olyan országot, amelynek lakói szintén megvédik a sajátjukat, de eszük ágában nincs ártani Magyarországnak vagy a magyar embereknek...

És emellett sokan végzünk értelmes, építő munkát is ahelyett, hogy ehelyett azért képezzük magunkat, hogy hatékonyabban tudjunk gyilkolni és minél nagyobb kárt okozhassunk másoknak. Aki azt hiszi, hogy az erőszak nemcsak megoldás, hanem tisztelni való dolog, az olyan mérhetetlenül primitív, hogy csak szánni tudom.

2021. aug. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen csak az van, hogy nem jó parti iskolázatlanabb nőknek sem legénységi, altiszti állományú katona pl. mesteremberhez, kamionsofőrhöz, szakácshoz, autógyári technikushoz képest sem.


De tiszti állományú férfi sem jó parti azoknak a nőknek már, akiknek a köreiben mozog. Nekik sokkal kívánatosabb egy jobb cégnél mérnökként, közgazdászként, jogászként dolgozó férfi. Viszont nőnek még érdemes tisztnek mennie.

2021. aug. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Utolsó úgylátom sajnos nem ismered az embereket az hogy a te ismeretségi köröd ilyem az egy dolog
2021. aug. 2. 12:17
 14/30 anonim ***** válasza:
28%
Na, kérdező, mi a MAK-od? Ezt elvileg minden katonának fejből tudnia kéne, tekintve, hogy kb. az összes kitöltendő formanyomtatványra rá kell írni :)
2021. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
26%

"ami bizonyítsa azt" pl. ezért.

Tudtommal a szexuális erőszak nem afgán specialitás.

2021. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"Tudtommal a szexuális erőszak nem afgán specialitás."


Ja csak nem a gyerek szeme előtt szúrja le az európai a feleségét

2021. aug. 2. 13:32
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Jajj kérdező, szerinted van itt bárki is, aki elhiszi, hogy te valóban voltál Afganisztánban? :)
2021. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Mi bizonyítékod van rá hogy nem?
2021. aug. 2. 14:25
 19/30 anonim ***** válasza:
36%

Tekintve, hogy még mindig nem adtad meg a MAK-odat, ami egy nagyon alap azonosító, amit minden katona fejből vág, 100%-ban biztos vagyok benne, hogy te egy 14 éves kisgyerek vagy aki nagyon elhitte magáról, hogy belőle majd egyszer katona lesz, mert túl sokat COD-ozott. Még az IED rövidítést sem ismerted, maximum hallottad egyszer egy filmben vagy egy sorozatban, így lett belőle AID :D


Továbbá teljesen életszerűtlen a történeted. Te HÁROMSZOR jártál Afganisztánban, békefenntartó misszión, és neked az maradt meg az afgánokból, hogy egyszer volt egy gonosz bácsi aki megkéselt egy nőt? Honnan tudod, hogy az afgán csávó mit mondott? Ilyen rutin feladatokra nem visznek magukkal tolmácsot a katonák. Honnan tudod, hogy a gyerek 10 éves?


Angolul sem tudsz, ami követelmény ahhoz, hogy valaki misszióra mehessen.

2021. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
6%

Itt a GYK-n is sokszor olvasni a kiképző tisztek és altisztek bunkóságáról. Néhányan még büszkék is rá.

Volt itt egy kérdés arról, hogy a kiképzők miért ordítanak állandóan a kiskatonákkal. Keresd meg, olvasd el a válaszokat, és rájössz.

2021. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!