Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nézik le sokan a katonákat?

Miért nézik le sokan a katonákat?

Figyelt kérdés

Szóval és eddig akárkivel beszélek mind aztmondja hogy katonának csak az életunt családnélküli emberek mennek akiknek a legfőbb vágya hogy embert ölhessenek magyarul. Pszichopaták (na most ez szarul szokott esni főleg hogy katona vagyok)

Mire fel ez a rosszindulatúság pl itt vagyok én van családom persze nem örülnek amikor néha kikerülök külföldre misszióra de ez semmit nem ront el nem vagyok pszichopata nem azért mentem ki már 3 alkalommal afganisztánba és 2014-ben ukrajnába mert így ölhetek embert hanem mert pl afganisztánban tudom mi folyik az átlag ember nem azt hiszi hogy amerika ment az olajért (afgánba annyi olaj sincs mint nálunk szóval ez megbukott) aztán vam az az elmélet hogy csak kiképzés jeleggel használja a NATO de szerintem azok akik ott kint vannak nem elkeseredett lázadók akik a hazájukat védik hanem könyörtelen állatok ami bizonyítsa azt hogy az egyik missziónkon egy amcsi konvojt támogattunk akik egy különösen veszélyes helyen mentek át beértünk egy kisvárosba ahol az útvonalunkon egy AID-t találtak mikor is próbáltuk eltakarítani az útból kiabálást hallottunk odamentünk a hang irányába és egy afgán férfi késsel szúrta meg egy 10 éves gyerek anyát az afgán elmondása szerint azért mert nem akart vele lefeküdni és ellenkezett na ezek a jó emberek


2021. aug. 1. 15:32
A kérdező szavazást indított:
Szerintem igazuk van azoknak az embereknek
Nincs igazuk
20 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%

Ezt csak a liberálisok mondják.

Tudod, akik transszá akarják nevelni a gyerekedet az oviban,meg bevándorlókat akarnak betelepíteni.


Utálják a katonákat, mert egy hierarchikusan működő, férfias szervezet, ahol egyenruhában szolgálnak az emberek.

Szerintük ez nem trendi.


Én ugyan nem mennék katonának, de becsülöm, aki ezt a hivatást választja.

2021. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Én szerintem tiszteletre méltó az aki erre teszi fel élete jó részét
2021. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

sosem hallottam volna hogy valaki lenézte volna őket.

viszont azzal sokan tisztában vannak, hogy sza rul keresnek és cserébe nem éppen család/élet barát a munkaidejük.

végeredményeben az átlagostól egyel sza rabb meló és ennyi.

2021. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Úgylátom megjöttek már pontozzák le az elsőt és a másodikat erről beszélek
2021. aug. 1. 15:44
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem pontoztam le senkit és csak általánosítás, hogy életúnt emberek mennek katonának. Viszont van a családban katona, akivel jóban vagyok és nekem az nem tetszik, hogy szinte folyton csak arról tud beszélni, hogy mitcsináltak szolgálatban. Évekig boxoltam és most is edzésben vagyok. Mikor mondtam neki, hogy próbálja az új zsákom, akkor csak ennyit mondott, hogy én inkább lövök. Kicsit olyan mint ha felsőbb rendűnek érezné magát. Valamint mindig kérdezi, hogy én miért nem megyek katonának? Azért egy átlagos munkahelyen se szerettem betartani még az alapvető szabályokat sem.
2021. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Tudod sok fajta katona van van az aki azért katona mert ezt akarja csinálni azért hogy megvédhesse a hazáját (amilyen én is vagyok) és úgy gondoljon vissza rá hogy a szolgálati időm alatt nem történt az népemmel semmi ami nekem is köszönhető és sok barátot szereztem stb. aztán van az aki a gyerekorát akarja újraélni de ez a kötelező letöltendő idő után menekül rögtön leszerel aztán van aki a fegyverekért megy hogy lőhessen na ez általában halálra unja magát mert nem lőhet folyton

Aztán van a kényszerből katona akit a szülei kényszerítettek na ezek fognak megtörni

2021. aug. 1. 16:52
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
Ha lehet, én nem megyek katonának, de tisztelem őket. Szerintem ez az egész a hippiktől indult, akik nem akartak sorkötelezettséget, csak beszívni, védekezés nélkül szexelni és hülyeségeket beszélni. Nem értették meg, hogy valakinek meg kell védeni a szabadságukat, mert egy kommunista rendszerben örülhettek volna, ha nem küldik őket munkatáborba. Másrészt, azt sem fogják fel, hogy a pacifizmus ugyan szép dolog, de ha ártatlan emberek tömegei szenvednek, akkor azért valakinek csak meg kell védeni őket.
2021. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, te pont annyiszor voltál Afganisztánban, mint én Dzsibutiban. Ha te valóban "mentél ki már 3 alkalommal afganisztánba és 2014-ben ukrajnába", akkor tudnád, hogy az improvizált robbanószerkezet betűszava nem "AID", hanem "IED".


Továbbá ha te azért mentél el katonának, hogy "megvédhesd a hazát", mégis mi a lótúrót kerestél te Afganisztánban? Mivan bazki, a tálibok már Magyarországra is veszélyt jelentenek? Mikorra várható az afgán megszállás? Milyen területi követeléseik vannak? Szövetkeznek a románokkal, vagy mi a tököm?


Van egy nagyon jó angol kifejezés (hiszen gondolom tudsz angolul, követelmény az afganisztáni misszióhoz), a "stolen valor". Na ennek nézz utána. A katonák, főleg a harctéri veteránok senkit nem utálnak jobban, mint azokat, akik veteránnak adják ki magukat.


Ajánlott videó: https://www.youtube.com/watch?v=iXtEm8S-EgI


De figyu, én hiszek neked, ha megmondod a Munkaköri Azonosító Kódodat. Ne félj, ez alapján nem lehet téged azonosítani, csak azt, hogy mi volt a beosztásod.

2021. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
24%

#8


Legjobb tudomásom szerint még mindig nem a katona mondja meg hogy mit akar/hová akar menni😅


Deeh én nem vagyok honvéd szóval nem tudom. Az is lehet hogy csak tapasztalatot akart gyűjteni

2021. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
9-es: misszióra csak önkéntesek küld a Honvédség. A honvédeknek külön jelentkezniük kell, ha misszióra akarnak menni, és többszörös túljelentkezés van (pontosabban volt, már mindenki hazajött). Senkit nem küldenek csak úgy ki Afganisztánba, rengeteget kirostáznak.
2021. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!