Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 22-es lövedék hogyhogy nem...

A 22-es lövedék hogyhogy nem halálos?

Figyelt kérdés

A napokban volt hallható a hírekben, hogy egy lengyel férfi öt évig élt fejlövéssel.

Részeg volt amikor fejbe lőtte valaki véletlenül egy 22-es fegyverrel. A lövedék megakadt a fejbőr és a koponya között, így nem hatolt be az agyába.


Nagyon megdöbbentem. Hogy lehetséges, hogy egy lövedék, még ha csak ekkor kaliberű is nem ütötte át a csontot?


Úgy hallottam, hogy a 22-es nem csak, hogy halálos, de például bérgyilkosok körében is elterjedt mert kicsi, talán csendesebb.

Valamelyik tévében láttam múltkor egy bűnügyi dokumentumfilm sorozatnak az egyik részét ahol 22-es fegyverrel lőttek valakit agyon.


Szerintetek csak a vakszerencse mentette meg az ürgét vagy egyáltalán hogy történhetett?


Lehet, hogy elég hosszú lett a megfogalmazás és tulajdonképpen nem is volna fontos, de az ilyen "csodának minősülő" túléléseken mindig nagyon meglepődök.


2010. aug. 27. 21:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Jó, értelemszerűen nem az 5.56x45mm NATO/.223 Remingtonról beszélünk, hanem pl. a .22 Long Rifleről vagy a .22 Shortról.
2010. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Vikosz ***** válasza:
100%
De akkor a kérdés a rossz szerintem mert ha pl. a 22. Hornetról beszélünk akkor több mint valószínű, hogy halálos a lövés de ha 22 shortról akkor már van esély,hogy túlélje a lövést. Persze ez az én véleményem.
2010. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

08-28 03:12 + kieg


[link]


Itt is emlegetik:

"......ha a kis .22-est vetették be, a „2–2” technikát alkalmazták, tehát két nagyon gyors lövés a mellkasba, majd rögtön utána még kettő a fejbe."


Sok példát felsorol hol és miért alkalmaztak .22 LR-t.

2010. aug. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 ICH BIN ***** válasza:
77%
A 22 LR,és a 22 SR-t főleg sport fegyverekhez használják pl.GSG-5 22 LR,MP-5 A-2/3 22 LR,MP-5 SD-2/3 22LR,M-4 22LR,HK-416 22LR,M-16 22LR,M-1911 22LR,főleg ezekhez használják vannak még más típusok is de ezek a híresebbek,ahogy mondtam sport fegyverekhez,vadászatra is használják a típust, a 22LR hüvely hossza: 15mm,a 22SR hüvely hossza: 10mm a lőszer űrmérete LR-nél5,6×15mm,a SR-nél5,6×10 mm ezért nem igazán számít erős lőszernek ezért ezt a lőszert tüzelő fegyvereket nevezik "játszós puskáknak" a 40S&w,45ACP,9×19 parabellum-hoz képest ez nagyon gyenge lőszer.
2010. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

"Megfelelő lövedéktípus (hollowpoint) alkalmazása esetén nem kell számolni a célszemélyből kilépő lövedékkel, mely a vétleneket veszélyeztetné, illetve nem kell aggódni – például repülőgépen – a túlzott átütés miatt sem. A lövedék kevésbé hajlamos a gurulat kapására is.


Ugyanakkor az mindenki számára nyilvánvaló kell, hogy legyen, hogy a .22 LR kis megállítóereje miatt nem éppen az ideális, ha lőfegyverrel felfegyverzett támadót akarunk vele semlegesíteni. Külön kell ugyanis választani a (lő)fegyvertelen támadót (akinek semlegesítéséhez elég lehet egy nem halálos lövés is), a lőfegyverrel felszerelttől, aki mindaddig életveszélyes, ameddig ujját tudja mozdítani. Az utóbbi esetben az élet kioltásán kívül minden más opció felesleges kockázattal jár – terroristák esetében ez a vétlenek élete –, tehát csak galamblelkű, nem evilági pacifisták gondolataiban merülhet fel.


A fentiek okán az izraeli kommandók, ha a kis .22-est vetették be, a „2–2” technikát alkalmazták, tehát két nagyon gyors lövés a mellkasba, majd rögtön utána még kettő a fejbe. Valószínűleg érzékelhető, hogy ennek sikeres kivitelezéséhez

éles krízishelyzetben mekkora kiképzettség,

önfegyelem,

és persze hidegvér szükségeltetik."


Forrás..:

Vass Gábor Úr

Kaliber

2010. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A hollowpoint lőszer annyira kis erejű, hogy nem kell félni a lövedék "kilépésétől", akkor mi a garancia, hogy hatásos lesz?

Lehet, hogy megakad és csak kisebb sérülést okoz.

Ezek alapján például a csont megfogja, tehát hiába is lőnék fejbe.

Azt meg nem igazán lehet elvárni, hogy a terrorista a tarkóját odamutatja egy céltáblával, bár lehet, hogy még úgy is kevés volna.

Vagy nagyon nem így van?

2010. szept. 2. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!