Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen az a "fehér foszforos...

Milyen az a "fehér foszforos lövedék"?

Figyelt kérdés
az izraeliek használják a gázai övezetben, és ez nem tetszik az ensz-nek... miért?
2010. febr. 2. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
elég sok találatot lehet találni neten... ez vegyifegyvernek minősül, mivel súlyos bőr- és egyéb elváltozásokat okoz, ha már a golyótól nem halsz meg.
2010. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem tetszik, mert ilyennel háborúban tilos emberekre támadni. Hogy konkrétan milyen megegyezés, szerződés azt nem tudom.
2010. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

kb ezt csinálja:

[link]

2010. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
énis kurucinfón láttam...:D
2010. febr. 2. 18:23
 5/14 anonim ***** válasza:
hátt én mikor megláttam a kérdést kicsit mássra gondoltam..
2010. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Célmegjelölésre használják, mert világít és füstöl. De az Izraeliek mint gyújtófegyvert használták. Ez nem újdonság, legjobb példa erre Vietnam, ahol mindkét fél használta, még a foszfor kézigránátot is támadásra.
2010. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy ez egy repülőről ledobott bomba. A "fehér foszforos lövedék", szó szerint, az egy puskalőszer, amit vagy célmegjelölésre használnak, vagy mint gyújtólövedékként (tudtommal ez legális). De amire te gondolsz az egy repülőre függeszthető bomba.
2010. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Megfogod az éppen fellobbanó gyufát és magadba nyomod. Na olyan a fehér foszfor is. Olvashatsz a foszfor kémiai tulajdonságairól a wikipedián. Égésével foszfor oxid keletkezik, az vízzel reagálva foszforsavat képez. A foszforsav meg műtrágyának alapanyaga, valamint a colába is beleteszik hogy akkor is savanykás legyen miután kiment belőle a buborék (szénsav).
2010. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A fehérfoszfor már érintéskor is súlyos égési sérüléseket okoz, nem ha még valakibe belelövik...


Ilyen embertelen eszköz volt a 2.vh-ban a keresztben bevágott lőszermag, ha vállba lőnek vele, letépi a karod... Akinél olyat talált az ellenség, már tarkón is lőtték.

2010. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért illegális, mert brutális égési sérülést okoz, és az igazán kemény az, hogy vízzel ugyan elfojthatod a lángokat, de amint újra oxigénnel érintkezik újra fellobban a láng, hacsak nincs kéznél egy adag réz-szulfát oldat, amivel ténylegesen el lehet oltani.
2010. febr. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!