Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a hidegháború idején a...

Ha a hidegháború idején a szovjetunió és az USA összecsapott volna, ki nyert volna?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egyik félnek sem sikerült feltalálnia az atombombát ezért ha össze is csaptak volna nem lett volna esély atomháborúra..ebben az esetben melyik fél került volna ki győztesként?

2021. máj. 30. 18:47
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kettő nagyhatalom elkezdett volna háborúzni? Atombombák társaságában?


Senki nem nyert volna.

2021. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
16%

Amennyiben 1953-ig csapnak össze akkor elsöprő fölénnyel győz a Szovjetunió. A Hruscsov-érában nagyon nagy küzdelemben élet-halál harcot vívva nagyon nehezen de győzne a Szovjetunió. Brezsnyev idejében még nagyobb küzdelemben tényleg mindent egy lapra feltéve összeszedve minden erőtartalékot lelkesedést előhozni a világháborús veteránokat mindent, mindent elővéve (az ideológiában nincs erősebb a SZU-nál) megintcsak a Szovjetunió győzne. Gorbacsovnál és az utána következőknél Putyinig az USA győzne, míg Putyintól megint a SZU, bocsánat:-) Oroszország.


Természetesen ez a "frontjelentés" nem atomháborúra vonatkozik hanem hagyományosra.


Hagyományos háborúban az amerikaiak nagyon hátul vannak mert az önfeláldozás, a hazaszeretet, a hősi pózok, stb. nem amerikai hanem orosz ismérvek. A második vh-ban számtalan olyan eset fordult elő amikor egy-egy szovjet harcos egymagában állt ellen a náci hordáknak és győzött, vagy a fogaival harapta el a kanócot, rengeteg ilyen történet ismert míg a jenkiknél annyi, hogy a háború végén kapcsolódtak be(mindkettőnél) és dobálták a konzerveket az éhezőknek. A jenki katona puhány, kényelmes, nem tud harcolni és az első nehézségnél menekül. Az orosz szívós, legyőzhetetlen. Nem véletlen, hogy Napóleont is és Hitlert is a SZU állította meg pokoli szenvedések árán de győztesen!

2021. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 Sindelar ***** válasza:
82%

A japánok szovjetek általi villámgyors összeroppantásához azt is érdemes hozzátenni, hogy korántsem csak sík terepen mozogtak rendkívül sikeresen a szovjetek. A japánok képtelenségnek, elképzelhetetlennek tartották, hogy át lehessen kelni a mongóliai hegyeken, elképesztően primitív infrastrukturális körülmények között (itt ugye "ideális terepről" írtak; szó nem volt ideális terepről). A japánok bíztak a természetes akadályokban. Hatalmasat tévedtek. A szovjetek úgy átmentek a Nagy-Hingan hegyein, mint kés a vajon. Emellett a szungacsi hegyekben sem volt szó semmiféle ideális terepről meg sík terepről, a szovjetek egyszerűen megállíthatatlanok voltak.


Emellett abban az évben az Amur kilépett a medréből, elöntve azokat a területeket, ahol a szovjetek össze akarták vonni a csapataikat. A flotta azonban gyorsan elfoglalt néhány hídfőállást a túlsó parton, így át tudta szállítani a gyalogosokat. Pár napra rá elfoglalták Jungcsiangot. Olyan páratlan, óramű pontossággal működő logisztikai összehangoltságot vittek véghez, amire nemigen van példa a hadtörténelemben. Egyszerűen nem volt előttük akadály.

2021. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
63%
"Egyszerűen nem volt előttük akadály." Az Árpád-vonalon meg akkorát koppantak mint cserebogár a szélvédőn, pedig a fő erőkkel nyomultak. Három nagy csata, három hónap, aztán amikor elszállt a vodkagőz, rájöttek jobban járnak ha megkerülik. Nehogymár itt mindenki leszopkodja lenint, a ruszki hadsereg szó szerint egy begőzőlt horda volt, ahol csak előre lehetett menni,ez volt a kb 5% esély a túlélésre, aki megállt, vagy sunnyogott a komisszár helyben lepuffantotta. Még azokat sebesültjeiket is lelőtték a sajátjaik közül, akikről úgy gondolták nem elég súlyos a sérülése. Kb 20 millió embert veszítettek, azóta sem heverték ki a ruszkik az akkori demográfiai csapást. Ha nem harcoltak volna, mostanra már 250-300 milliós nemzet lehetne, benépesíthették volna egész Szibériát. Valamirevaló hadseregük a 70-es 80-as évekre lett, addig csak színjáték, és megtévesztés volt amit csináltak. Nagy nehezen legyártottak pár nagyméretű bombázót, amiről elhíresztelték hogy interkontinentális hatótávú, közben az USA felé félúton belepotyogtak volna az óceánba, aztán a nov 7.-i légiparádén körbe-körbe röptették őket mintha több száz lenne belőlük. Ezt mondjuk jól bekajálta az USA, és fostak is rendesen. A nagy durranásuk a BMP páncélozott harcjárművük volt, amit tényleg fosni tudtak a gyáraik,és évtizedekkel megelőzte a korát. Ezzel az egy húzással, meg a támadó T72-vel le is tudták nullázni a NATO hagyományos fegyvernemeit, szerencsére csak papíron, élesben sose derült ki. A 80-as évek végére jutottak oda, hogy sikerült a fegyverkezési versenyt megnyerniük, de nem a hagyományos vonalon, hanem a nukleárison. Raeganék annyira befostak a Typonoktól, és az SS20-tól, hogy kitalálták a kamu csillagháborús propagandát. Már bevethető lézerágyúkról, műholdakra telepített energiafegyverekről halandzsáztak, miközben ezen a téren is előrébb voltak ivánék. A sors fintora, ruszkik úgy bukták a hidegháborút, hogy a fegyverkezési versenyt valójában megnyerték. Mondjuk sokra nem mentek vele ha tudatában is voltak, mert kb minden embernek kilógott a segge a gatyából, úgy leharcolták a gazdaságukat.
2021. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
17%

Tényleg nagyot "koppantak", még véletlenül sem űzték ki a náci hordákat a térségből. :D Nagyon nagyot "koppantak", igen. :D


Ha nem harcoltak volna, nem 250-300 milliós nemzet lennének, hanem elpusztította volna őket a szlávgyűlölő náci ideológia.


Katonai logisztika terén valóban a szovjetek voltak a legerősebbek. A németek által felrobbantott északi összekötő vasúti híd helyére is pikk-pakk megépítették az ideiglenes pontonhidat. A japánok legyőzése során is kulcsfontossága volt ennek: alakítani, formálni a körülményeket. Sokszor nem hogy "primitív infrastruktúra", de semmiféle infrastruktúra nem volt adott, ők maguk voltak az infrastruktúra, ők maguk építették azt ki.

2021. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
77%
35: Nem árt tudni, hogy az oroszok rengeteg hadianyagot, hadieszközt kaptak az angoloktól, amerikaiaktól. Anélkül nem nyerhettek volna.
2021. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
83%
Kaptak szállítmányokat az USA-tól, ám blődség, hogy anélkül nem nyertek volna. 1941-1942-ben volt ennek komolyabb jelentősége, amíg a szovjetek áttelepítették a termelésük jelentős részét az Urálon túli területekre.
2021. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
22%
37: Finom a keleti segg?
2021. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
19%
38: Szimplán objektív vagyok, és nem beszélek baromságokat ideológiai elfogultságból. Teljesen fölösleges izzadságszagúan, görcsösen kicsinyíteni a szovjetek teljesítményét, és ökörségeket irkálni, hogy ideális, sík terepen harcoltak a Bajkálón túli fronton, meg hogy az amerikai szállítmányok nélkül nem nyertek volna. Itt Bécsben akkora szovjet emlékmű van, mint a ház. Nem azért, mert szövetségesen lettek volna a szovjetekkel, hanem egyszerűen objektíven értékelik a történelmet, ha nincs Szovjetunió, ma nincs Ausztria. Pont. Fölösleges görcsösen kicsinyíteni a háborús sikereiket, és elfogult módon baromságokat irkálni.
2021. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
66%
39: Nem vagy objektív, és kamuzol.
2021. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!