Ha a hidegháború idején a szovjetunió és az USA összecsapott volna, ki nyert volna?
Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egyik félnek sem sikerült feltalálnia az atombombát ezért ha össze is csaptak volna nem lett volna esély atomháborúra..ebben az esetben melyik fél került volna ki győztesként?2021. máj. 30. 18:47
11/55 anonim válasza:
Természetesen a Szovjetunió. Az Usának esélye sem lett volna.
12/55 anonim válasza:
4) talán mert nem volt rá szükségük.
És a szövetségeseket ne keverd ide,nem erre vonatkozott a kérdés.
13/55 anonim válasza:
Oroszok ... annyian vannak mont az oroszok!? :) Szoval megennek Amerikat reggelire es meg csak nem is bofognenek nagyokat!!! :))) Ne felejtsuk el, az Oroszok mellett mindig ott van Kina is. Egyutt azt csinalhatnanak a Vilagon, amit csak akarnak ... senki nem tudna megakadalyozni - csak arrafele nem divat tulzasokba esni, eleg ha tudjak es megelik a hatalmukat. Azt csinalnak amit akarnak! :)
14/55 Alex Fly válasza:
Senki. Mindenki vesztes lett volna.
15/55 anonim válasza:
4.vagyok, azért kevertem ide az USA szövetségeseit, mert a Szovjetunió sem csak egy országból állt, volt ott jó pár ország még az oroszokon kívül. Viszont ha csak az USA és a Szovjetunió csapott volna össze, akkor elég nehezen bírtak volna egymással, mivel az USA egy külön kontinens, viszont ők is csak Alaszkából tudták volna támadni a szovjeteket, meg persze ballisztikus rakétákkal. Viszont anyahajók terén szinte korlátlan fölényükben volt az USA, a partraszállás terén is hatalmas tapasztalattal rendelkeztek, ami a szovjetekről nem volt elmondható. Egy Alaszkából a Bering-szoroson át indított partraszállás, kombinálva egy légideszant hadművelettel ugyanott kétségkívül sikeres lett volna, ha a szovjetek nem rendelnek oda nagy erőket.
16/55 anonim válasza:
A szovjetek a németeket is csak azért tudták visszaverni, mert az angoloktól, amerikaiaktól harceszközöket kaptak. Sztálin meg sikeresen kiirtotta a fél hadvezetést. Nem sok esélye lett volna a szovjeteknek.
17/55 anonim válasza:
Az USA eleve 2-szer akkora lakossággal bír, akkor is többel bírt, a gazdaság sokkal erősebb volt, hadianyagban kimeríthetetlen volt az USA is (talán még erősebb), az emberanyag is jobb minőségű volt, úgyhogy biztosan az USA. Olyanokról nem beszélve, mint a hadiflottájuk. Az egy dolog, hogy a német vagy francia hadsereg nem győzött ott, amelyeken már a hideg is kifogott, és az ereje a töredéke volt az USA-nak.
18/55 anonim válasza:
A hidegháború idején sok-sok háború volt az USA és az oroszok között. Nézz utána, melyik ország, melyik harcoló fél honnan szerezte be a fegyvereit. A koreai háború az 50-es években, később Vietnam, Afganisztan az oroszok ellen, Afganisztan az USA ellen. Iraki haboru. És lehet sorolni.
Ezeknek a szerencsétlen országoknak a szerencsétlen népei szenvedték el az oroszok és amerikaiak új fegyvereinek a tesztelését, kipróbálását.
19/55 anonim válasza:
Konvencionális háborúban az USA nyert volna - de óriási áldozatok árán. Megsínylette volna az USA gazdasága is.
20/55 anonim válasza:
Árnyalni kéne a kérdést, mert a hidegháború elég nagy időt ölelt át. Természetesen a mi lenne ha kérdést a történelem nem ismeri, de ha eljátszunk a gondolattal sem lehetne egyértelműen eldönteni a kérdést. Az 50-es, 60-as években egyértelműen az USA bedarálta volna a szovjeteket egy nyílt konfliktusban, olyan nagy volt a technológiai, gazdasági, hadiipari fölényük. Aztán jöttek a brezsnyevi a felszínen lagymatag 70-es, 80-as évek, amikor is a ruszkik ha mondhatjuk, rendesen kikupálódtak. Gyakorlatilag olyan ütőképes támadó hadsereget hoztak létre, amivel az atomfegyverek bevetése ellenére is 72 óra alatt az NDK-ból kiindulva bedózerolták volna a NATO-t az Atlanti óceánba. És akkor ott meg is álltak volna, mert a tengereken már akkor is az USA volt az úr, akármivel is próbálkoztak volna a ruszkik, az ami partokat sose érték volna el. Másrészről abban az időben márolyan fejlett volt a felderítés, radartechnika, műholdak, hogy a ruszkik idejében felfedezték volna az USA inváziós szándékát, és meggátoltak volna mindennemű partraszállási akciót. Ehhez meg is voltak a megfelelő gyorsmozgású gépesített alakulataik, olyan mint a normandiai partraszállás szóba sem jöhetett a szovjetek ellen. Vagyis patthelyzet alakult volna ki, az USA nem jöhetett volna Európába, a ruszkik meg nem érték volna el az USA-t. Ezért is volt totális fegyver az interkontinentális nukleáris töltetű rakéta, meg az atomtengeralattjáró, mert rövidre zárt mindenféle támadási szándékot hagyományos fegyverekkel
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!