#23:
Mire jó ez az Önismétlés ? Amit 19-esként írtam, nem olvastad, hogy a hagyományos robbanóanyagos bombás városbombázás is ugyanolyan pusztító volt, mint az Atom, csak az egyikhez 300 gép kellett, a másikhoz meg Egyetlen Egy.
A Népet nem kell ártatlanoknak beállítani, de ugyanakkor a kegyetlenkedést sem lehet igazolni, valahol Objektívan kell megállapítani a korabeli hangulatot.
A Japán Császárék saját Propagandájuk áldozatául estek, a végén ők maguk, a Vezérkar is elhitték azt, amivel a Köznépet és a Besorozott Katonákat kábították, és Több Összetevős.
Akkoriban Erősen irányított Állami Sajtó, Cenzúra volt, Önkényuralmi színvonallal, egyetlen tájékozódási forrásként.
Egyrészt Alapvetően Pozitívan kellett bemutatni minden eseményt, ha más nem volt, akkor lehetett találni valamit, pl egy helyi ellentámadást. "Stratégiailag már nem fontos, ezért a védelmét átcsoportosították...." - ezzel párhuzamosan " ...sikeres támadás..." egy másik frontszakaszon volt legtöbbször hallható. A visszavonulást rugalmas elszakadásnak hívták. Esetleg arcvonal lerövidítés, kiegyenesítés, vagy korrekció, a sajtóban bevett terminológia volt. Úgy is magyarázták, mintha a Japán Császári Hadsereg egy hatalmas csúzli volna. Minél hátrább húzódik, annál nagyobb erővel fog visszacsapni!
A visszavonulásokról szóló filmhíradóban gondolom mindenkinek feltűnt, hogy állig felfegyverzett, mosolygós bakák cammognak a képeken. Ez volt az ‘összenyomott rúgó’ bemutatása. Ezt a brilliáns propagandát (mert el kell ismerni az volt) talán oktatják is azóta.
Működött a dolog, mert volt bőven olyan japán katona, aki csak az Északi harcoknál kezdett gyanakodni, hogy Bukta lesz. Minden filmhíradónak / rádióhírmondónak az volt a vége, hogy Nyertek. A közönségnek csak az lehetett furcsa, hogy ezek győzelmek egyre közelebb történnek az Anyaországhoz, Guadalcanal-tól, Ausztráliától Peleliu / Palau / Fülöp-szigeteken át immáron Iwo Jimán és Okinawán folynak a heves harcok, partra szállnak lassan az Anayaországban az Amerikaiak. Szóval egyfelöl, hogy még mindig győzünk, urai vagyunk a helyzetnek, másfelöl, az Isteni Szélben, a Kamikazéban is hittek. Ennek az volt a lényege, hogy van remény, mert fordulni fog a kocka.
Másrészt Jellemző volt, hogy a nevenincs falukból kikerülő gyerekek a frontra boldogan mentek, sokan önként is, hogy kitüntetést szerezhessenek, meg Hősök lehessenek, de a frontra érve a veteránok tudatosították bennük, hogy hazudnak otthon, s egy kicsit más a háború, mint a szórakoztató elbeszélésekben. Gondokat okozott a Túlfűtöttség, például a hadosztály vezértisztjei nagyon aggódtak a katonáik Túlzott Önbizalma, és Őrült Fanatizmusuk miatt. A tiszti kar tapasztalt emberekből állt, ők már tudták milyen háború, de a 14 - 15 évesekből is álló legénység érthetően cselekvőképtelen, de még a 18 - 20 évesek is nagyon nem értették a dolgokat.
Micsoda ostoba baromság ez állandóan az atombombával, valaki állandóan ezt kérdezi!
Hogyne dobták volna le, ha egyszer háború volt és sikerült megcsinálni a fegyvert. Mindkét fél abban vetélkedett, hogy ki tud többet megölni az ellenségből és nem, a civilek sem ártatlanok, ők készítik a tankokat, bombákat, aknákat, a lőszert, a torpedókat, a csatahajókat, a gépfegyvereket, a rohamkéseket és a katonák is belőlük lesznek, vagy ők nevelik fel őket. Ha lehetséges, még fontosabb a hátország pusztítása, romba döntése, mert egy ország harcképességét annak állapota jelentősen befolyásolja.
Természetesen ledobták a bombákat, azért csinálták, lehetetlen lett volna nem ledobni.
Akkor már mindenki szívből gyűlölte a sárga emberkéket az USA-ban, még a liberális, háborút ellenző személyeket is ízekre tépték volna, ha valamelyik meg mer mukkanni, mindenhol azt harsogták, hogy: - ölj japcsit, ölj, ölj, még a lelkészek is naponta egyet, vasárnap kettőt!-
Ilyen a háború, muszáj gyűlölni az ellenséget, mert különben nem lehetne megölni őket.
#25 - 27-es, arról mi a véleményed, hogy az Otthoni Japán sajtó és Kormány is heccelte a civiljeit, ahelyett, hogy reálisan közölték volna, nagyon nem jó a helyzet, és tárgyalni kell az Amerikaiakkal, tovább sorozták a katonákat és tolták ki még a 13 - 14 évesekre is a katonakorút, vagy a 60 - 65 évesekre, és közben a Banzai-t, a kardos - szuronyos - bajonettes tömegrohamokat dicsőítették, Hősi Halállal.
Ha partra szállnak az Amerikaiak Honshū-n, és 2 millió civil meg 4 millió katona hal meg a puska - bajonett - tüzérségi tűz típusú további harcokban, rommá lőve a tájat meg a várost, az jobb, mint az Atom ?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!