Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a nácik technológiailag...

Ha a nácik technológiailag ennyivel előrébb jártak, azért nem nyerték meg a háborút, mert Hitler nem akarta teljes pusztulásba vinni a világot?

Figyelt kérdés
Még a legnagyobb veszteségek idején is Hitler volt aki képes volt racionálisan is gondolkodni. Ha a németek bevetik a "csodafegyvereket", majd amerika is az atombombat, nem sok maradt volna a városokból meg emberekből sem. Ezt kerülte el Hitler, aki még ilyenkor is az emberiség javát nézte? Mikor a britek bombáztak Németországot és a civil épületeket , ő akkor is várt 3 hónapot és bízott benne, hogy a britek befejezik ezt a nonszensz dolgot. Nem tették. A háború előtt szintén ő volt aki ésszerű megoldást kínált Danzig ügyére. Szintén nem fogadták el. Akkor ki is a főgonosz?

2021. jan. 22. 23:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan az, aki több millió ember mészárolt le, érdekelné, hogy hány ember hal meg ha beveti a "csodafegyvert"?

Egyszerűen azért veszített, mert elgyengült az ország a háború végére, csodafegyver pedig csak papíron létezett.

2021. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Valóban a nácik voltak a legfejlettebbek technológiailag, de működő csodafegyverük nem volt.
2021. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

A brit kormány hajlott rá, hogy a békéért cserébe Németország megkapja a danzigi korridort. Ha a britek beletörődnek, valószínűleg a franciák is. De nem ezen múlott a háború, Hitler ragaszkodott a nagyobb élettérhez, terjeszkedéshez kelet felé.


A háború elhúzódott és hiába volt Németországnak fejlett technológiája, blokád alá került, erőforrásokban, kapacitásban nem vehette fel a versenyt a szövetségesekkel. A nyersanyaghiány olyan nagyon alapvető dolgokban is óriási volt, mint az üzemanyag.

2021. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Az volt a gond hogy ezek túl későn jelentek meg és túl kis létszámban hogy jelentősen befolyásolják a háború kimenetelét. Például a Párduc tank kiváló mobilitás, védettség és tűzerővel rendelkezett de egy párducra jutott 15 szövetséges tank. A légiérőnél mégdurvább arányok voltak
2021. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 meszike91 ***** válasza:
81%
Technológiailag fejlettek voltak és nagyon hatékony volt a hadsereg, de nem volt csodafegyver.
2021. jan. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Fejlettebbek voltak általánosságban, de nem eléggé, főleg ahhoz, hogy a számbeli, gazdasági fölényt ellensúlyozzák. Még olajuk is alig volt például. Sokkal több katona, repülő, hajó, tank, stb. volt a másik oldalon. Az előny egészen apró volt. Pl. volt V2-jük, de nagyon drága volt, és annyit értek el vele, hogy hatalmas kárt okoztak valahol. A végén volt pár sugárhajtású gépük, 100 ezres nagyságrendű szövetséges gép ellen... Pár ezer tigris 2 100 ezer tank ellen. A szövetségesek is elég fejlettek voltak, nem egy Vietnám vagy Irak szintjén, fejlett fehér országok voltak.
2021. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
A technikai fejlettség egy relatív dolog. A háború elején a technika kb. egy szinten volt a többi országgal, a taktika, képzettség, a fegyelem volt jobb. A háború második felében volt Tigris, Párduc, V1, V2 (A4), StG44... A probléma az volt, hogy ezek ugyan nagyon jók voltak, de inkább prototípusok, nullszériák. A Tigris nehezen volt kezelhető, nem volt jó az erőátvitel. A V1, V2 nem volt pontos, nem volt megbízható. Mindre igaz, hogy nem győzték gyártani. A HO repülőgépek forradalmiak lettek volna, de már a bevetésre sem került.
2021. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Sok lúd, disznót győz. Lényegében ez volt.
2021. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kürasszír ***** válasza:
91%

Németország haditechnikai fejlettsége annyiban nyilvánult meg, hogy képesek voltak bizonyos, a szövetségeseknél modernebb fegyvereket igen kis számban, a háború végkimenetelét egyáltalán nem befolyásoló mennyiségben szolgálatba állítani.


De ha az összképet nézzük, akkor egyértelműen a szövetségesek voltak korszerűbben felszerelve, mert ők képesek voltak modern haditechnikai eszközöket a II. világháború kimenetelét eldöntő, hihetetlen mennyiségben tömeggyártani.


Egy jellemző gyakorlati példa: a német szárezföldi hadsereg (Heer) például sosem volt teljes mértékben gépesítve a II. világháború alatt, fő szállítóeszköze 1939-től 1945-ig a lovasszekér maradt. Ellenben a brit és az amerikai haderő 100 %-ban gépesített hadseregek voltak, így összességében korszerűbbek és sokkal mozgékonyabbak a német szárazföldi hadseregnél. Hiába a kevés mennyiségű német Párduc, Tigris, és Kiráyltigris tank, ha a német gyaloghadosztályok mellettük tényleg gyalog, vagy lovasszekereken mentek a II. világháborúban a csatába.

2021. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kürasszír ***** válasza:
83%

Németország a II. világháború alatt csak 159 147 db katonai céló gépjárművet (teherautót, terepjárót, személygépkocsit) gyártott.


Ezzel szemben 1 475 521 db brit, és 2 382 311 db amerikai katonai célú gépjármű állt.


Ez is mutatja, hogy a II. világháborús német szárazföldi haderő mennyire alulmotorizáltnak számított a nyugati szövetségesekhez képest. Ezért szorultak a németek közel 1 000 000 darab lovasszekérre.

2021. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!