Fogják modernizálni a T-72M tankjainkat vagy végleg kivonják őket?
A Leopárd 2-es ilyen rossz, Én M1 Abrams-et szerettem volna általános rendeltetésű harckocsinak. Az egy Egyfeladatú harckocsi, de abban Kiválóan teljesít, és az is Exportképes, és nem az Amerikaiak hibája, hogy nem lett sikeres, hanem mindenki a Saját piacot védi, vagy tartja Feleslegesnek.
Az M1 Abrams-et próbálták ajánlani a
- Briteknek / Angoloknak, de ők a Chieftain és Challenger fejlesztésével védtek a hazai ipart, és még a Leopárd 2-es vételét is elutasították,
- Kanadában a Hadsereg is Jelképes, vannak 100,000 - 50,000 fő a komplett hadsereg, pedig Területileg Ugyanakkora, mint az USA, és a Leopárd 2-eseket csak 2007-ben kapták meg, addig Leopárd 1-esekkel voltak, és kell-e röviden leírnom, Mi a különbség a Leopárd 1-es és a Leopárd 2-es között, mert azok csak Névrokonok, de Felépítésre, meg Dizájnra Teljesen Különbözők.
- Új-Zélandnak, de őnekik meg a Világ végén még a Hadsereg is Felesleges,
- Izrael a Merkaváiknál maradt, amiket 1979 óta fejlesztgetnek, és az Izraeli, Otthoni Ipart védik, pedig lehetne nekik is Abrams,
- Németországnak a KPz / MBT-70 nyomán ajánlották fel az M1 Abrams-et, korábban próbáltak Közösen fejleszteni harckocsit az Amerikaiak és a Németek, de Különváltak és Szintén a Hazai Ipar meg Munkahelyek miatt inkább a Leopárd 2-es,
- Svédország tenderén az Abrams, a Leopárd 2-es és a Leclerc versenyeztek, 91 - 83 - 64 %-os arányokkal, az Abrams lett volna a Befutó, de az Amerikaiak azok Utólag Előnytelen Üzleti Feltételeket is kitaláltak, és mire meggondolták volna magukat, Sértődöttségből a Leopárd 2-es lett a Svédek választása
- Görögök Pénztelenséggel meg Korrupcióval küzdenek, pedig Szeretnék az Abrams-eket
Így az Ausztrálok, 4 Arab ország, és újonnan a Kínai Köztársaság kapnak Abrams-et.
Az Arabok teljesen megbízhatatlanok, Mélységesen Visszabutítottat kapnak, addig a NATO meg Izrael azok Házon Belül maradnak, és Oké.
És a Leopárd 2-est is a Régi típusokkal való kompatibilissé tétel miatt sikerült Teljesen Elrontani, különben lehetne Olyan Jó, mint az Abrams, helyette a Régimódi T-64-essel van holtversenyben a Legrosszabb Harckocsiért, csak az Oroszok a Sajátjaikat Modernizálják, a Németeknek meg nincs igényük kijavításra, mert nem indokolja semmi a harcképességet.
#9-11 sok igazság van abban amit írsz, ezzel együtt a leggyengébb pontja mégsem ez a Leo2-eseknek hanem az elégtelen (saját) légvédelem a drónok ellen. A drónok egyre olcsóbbak lesznek, egyre elterjedtebb technológia lesz. 5-10 év és már nem csak a regurális hadseregeknél lesznek tömegszámban alkalmazva az "egyszerhaszánlatos, öngyilkos" drónok, de kb. olyan "nehéz" lesz a beszerzése, utángyártása mint egy RPG-jé. Ergo a Leo-2-esek várható legtipikusabb bevetési szituációiban (aszimmetrikus háború) a gerilla erők már nem csak útmenti pokolgépeket telepítenek, meg a "sarokról" sunyin RPG-znek hanem több km-ről drónokat a toronypáncélzatot támadva. Egy széles körű konfliktusban a zsírosabb célpontok (egy méregdrága, magas harcértékű harckocsi meg az) felett meg úgy fognak körözni az olcsó drónok mint keselyűk a dög felett.
Ha nem kezdünk el rá már most hatékonyabb pásztázó- és tűzvezető radarral irányított légvédelmi géppuskát/nagyobb gépágyút, szélesebb frekvenciatartományú zavarót telepíteni + hatékony csapatlégvédelmi eszközöket beszerezni akkor csak guruló céltáblák lesznek a drága harckocsik.
A Drónok az egy meglehetősen Túlértékelt dolog, aminél sokaknak a szemébe égtek a látványos felvételek az Azeri - Örmény háborúskodásról, de a körülményeket nem szokás Kielemezni és levonnak Kisarkított következtetéseket.
Kétféle drón van, a Reaper / Predator / Global Hawk, azok egy normális vadászrepülő méreteivel bírnak, olyan is az áruk, 20 millió dollár és rendesen megpakolhatók, 4 x Hellfire és 2 x LGB, de Drágaságuk miatt Óvatosan vetik be azokat, ha lelövésre kerülnének, menne az egymásra mutogatás és hibáztatás és Felelős keresés.
A Török Sufnidrónok emberméretűek, 100,000 - 200,000 $ mindössze, a közeljövőben 10,000 - 50,000 dollárból is kihozhatók lesznek, és ugyan egyetlen egy Hellfire fér rájuk, de Áruk miatt Anyagháborúval Kisgarázsilag gyárthatók és ha lelövik, akkor majd egy újabbat barkácsolnak, és mehet egész nap, amíg az Ellen kifut a Légvédelmi munícióból.
Gondolom, a Második fajta Drónok a Veszélyesek.
A Drónok Földháttérben tűnnek fel, és olyankor semmilyen légvédelmi rendszernek nincsen esélye, mindegy, hogy Tunguszka vagy Flakpanzer Gepárd.
Földháttér az, amikor a felderítő rádiólokátor által kibocsájtott radarhullámok magasabban haladnak a befogni és lelőni kívánt célgépnél, így visszaverő felület a célrepülőgépen kívül maga a földfelszín is. A felszín domborzatából eredő visszaverési torzulások miatt ilyen esetekben a célfelderítés jelentősen leromlik,a reflexió jóval magasabb, és a helyi időjárási viszonyok is rontanak ezen.
A Hegyek között meg lehet bújni, Holttér, nem ellenőrizhető zóna alakul ki és onnan a Drónok bármire le tudnak csapni.
Ezt egy Nyílt Alföldön / Sivatagban nem tudják eljátszani, ott a Létező és Technológia Demonstrátor Légvédelmi páncélosok, a Tunguszka / Flakpanzer Gepárd és a Bradley ADATS / Linebacker bőven megállnák normálisan kiképzett Orosz / Német / Brit / Kanadai / Amerikai személyzettel a Sufnidrónok ellen is.
A mai Légvédelmi Rendszereknél és Célpontjaiknál a legnagyobb kérdés mindig a Befogás.
Ha a rendszer tudja Azonosítani a Célt és a Célkövetés is megy, akkor a légvédelmi rendszer irányozható, és tüzelhetők a rendszerei, a rakéták, a légvédelmi gépágyúk, és célpontfüggő, hogy mennyire lehet lelőni.
Egy Vadászrepülő manőverezni fog és változatos elektronikai zavarást végezni, addig a Robotrepülő és a Drón az "védtelen", de máshogy, megoldják.
A Radarkeresztmetszetük teljesen elhanyagolható bármely, még akár felderítő helikopter, mint a Little Bird méretűhöz képest is, mert az Apache leküzdésére anno tervezték "régen", 1980-ban ezeket a rendszereket és jóindulattal a Little Bird is belefér, de a vadiúj kisdrón nem.
És hogy Miféle Anyagból vannak ezek a drónok, ekkora gépeket nyugodtan meg lehet építeni Műanyagból és akkor csak a Hajtómű, meg pár fémalkatrész fog visszaverni, ilyenkor a radarral felderítés lehetetlen lesz. Cserébe sugározhatunk max fokozaton, folyamatosan, de akut sugárbetegséget is kaphat a Radarkezelő, ezért mondják, hogy ők máshogyan, de kockázatosabb EÜ-s kiterhelésnek van kitéve, mint egy Gyalogos.
A Sebességük értelmezhetetlen, a Doppler Radarokat egyenesen nullázza, nem érzékelnek semmit.
#15 igen a második fajta "eldobható" drónokra értettem. 10-15 kg, 3-5 kg hasznos teherrel, villámgyorsan felállítható indítósínről indítva, pár km-s vezérlési hatótávval, akár órákig a célterület felett tud körözni. Ha direkt célpontra indítják akkor még ennyi üzemidő sem kell. Eldobható abban az értelemben, hogy semmilyen fegyverzet nincs rajta, szimplán audovizuális vezérléssel egyszerűen rávezetik / rázuhan felülről a célpontra. Még 10 ezer USD se lesz az ára, csak pár ezer USD szinte egy motorkerékpár ára vs. a több milliós harckocsi. Nem tétel az sem ha 10 db-t kell indítani egyetlen harckocsi leküzdéséért.
Tömegével fogja alkalmazni minden hadsereg pár éven belül (sőt már most is) mert olcsó, gyorsan gyártható, kezelhető, nagyon hatékony szinte egy pickupot megéri vele kilőni.
S amilyen gyorsan csökken a megépítésükhöz, irányításukhoz szükséges elektrotechnikai eszközök ára/elérhetősége gyakorlatilag egy-két képzettebb mérnök szinte már garázsszinten össze tudja rakni. Idő kérdése hogy az aszimmetrikus háborúkban is megjelenjenek a gerillák kezében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!