Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyetértenétek-e a nők sorozás...

Egyetértenétek-e a nők sorozásával abban az esetben, ha Magyarországon visszaállítanák a sorozást?

Figyelt kérdés

Miért? / Miért nem?


Részlet az alkotmányból:

70/H. § (1) A haza védelme a Magyar Köztársaság minden állampolgárának (!) kötelessége.


2010. aug. 12. 19:14
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

A sorkötelezettség eltörlése nem volt alkotmányellenes, szerintem. Viszont a csak férfiakra vonatkozó sorozás az. (nem vagyok alkotmányjogász, de még csak jogász sem, szóval nyugodtan cáfoljatok meg):


66. § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja a férfiak és a nők egyenjogúságát minden polgári és politikai, valamint gazdasági, szociális és kulturális jog tekintetében.

2010. aug. 13. 07:51
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetne egy működőképes sorkatonaságot felépíteni a mai rendszerben is.Miért ne lehetne választható??Küldenék a behívót,te meg eldönthetnéd,hogy vonulsz,vagy nem vonulsz.Így is lenne érdeklődő bőven,viszont a sorkatonaság mérete nem lenne akkora,hogy túl nagy megterhelést jelentsen az államnak.(Sőt:miért ne lehetne egy fizetős katonai nevelést nyújtó szolgáltatás,ahova a szülők bármikor elküldhetnék a gyereket "tanulni")
2010. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
50%
Naná menjenek csak, egy fél évet nyugodtan kibír akárki. Nem csak a plázapics@knak de a túlsúlyosoknak, antiszociális és többi félszerzetnek (drogos, füves, nagyképű szájkaratézó, ...) is jót tenne. Mellesleg önbizalom növelő.
2010. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
37%
Ebben teljesen egyetértek, kérdező, én is gondolkoztam már ezen, csodálom, hogy nem tették még fel a kérdést. Viszont szerintem a sorkatonaságot akkor sem kellene viszahozni.
2010. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
54%
Katonai alapismereteket lehetne tanítani az iskolában is. ki tanítaná? A kiképzők, természetesen.
2010. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy a sorkatonai szolgálat mennyiben szolgálja a haza védelmét. Akiket én ismerek, mind örömkatona volt, heti 3x kimenővel, és hétvégi eltávozással, mind röhögve újságolta, hogy ez mennyire sétagalopp. Biztosan van keményebb kiképzés, de nem a kötelező sorkatonai szolgálatnál, és nem is manapság.:) És az alkotmányon alapuló kötelezettség azokat is terheli, akik nem alkalmasak sorkatonának, ezért nem kell mindenkit besorozni, ha háborúba kell menni, úgyis küldenek mindenkit, ha volt sorkatona, ha nem.

Régen a sereg fegyelemre tanított, az meg inkább a férfiaknak kell, a nők jóval fegyelmezettebbek és szabálytisztelőbbek általában.

2010. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Nem csak fegyverrel lehet védeni a hazát. Csak úgy mellékesen apámat pl. azért nem sorozták be sorkatonának fiatal korában, mert mozdonyvezető volt, vagyis egy stratégiailag másik fontos munkakörben már szolgálatot tett a hazának.
2010. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:
0%

De majd katonának nők....én a férfiakat sem küldenék katonaságra pfff.

Örüljünk hogy megszűnt hogy lehetne elmenni főiskolára vagy egyetemre hogyha katonaság van pffff

2010. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 BeerHunter ***** válasza:
Úgy, ahogy ezelőtt is. Kedves pff.
2010. aug. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Ki nem sz@rja le hogy mit gondolsz te ostoba libsi konformista már megbocsáss ? Szerencsére még vannak életképes emberek akik tudják hogy a férfiassághoz hozzátartozik a katonáskodás.
2010. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!