Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyetértenétek-e a nők sorozás...

Egyetértenétek-e a nők sorozásával abban az esetben, ha Magyarországon visszaállítanák a sorozást?

Figyelt kérdés

Miért? / Miért nem?


Részlet az alkotmányból:

70/H. § (1) A haza védelme a Magyar Köztársaság minden állampolgárának (!) kötelessége.


2010. aug. 12. 19:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
46%

Mi értelme lenne a rendes kiképzésnek, ha nem vinnék nőket a harctérre, max. egy gyorstalpaló. Ha meg kivinnék, akkor nem szívesen lennék egy hadifogoly, hogy az ellenséges katonák kénye-kedve szerint örömlánynak használjanak. Nem hiszem, hogy örülnétek, ha ez történne a barátnőtökkel/feleségetekkel. A nőkre nem csak azért van szükség az anyaországban, hogy a gyerekekre vigyázzanak, hanem ki fog a gyárban dolgozni, előállítani amire a katonáknak szüksége van, eltartani a családot?

Egyébként, ha kitörne a háború, biológiai fegyverekkel pár nap alatt mindent elintéznének. :(

2010. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek egyet.

A ki vigyázna a gyerekre kérdésre meg annyit mondanék, hogy akinek meg nem élnek már a szülei, meg semmi rokona nincs, és apa+anya is bevonul, akkor hova teszi a pici gyerekét? Állami gondozásba? Elég hülye ötlet. Ha meg nem vonulnak be, akkor tényleg semmi értelme nincs a sorkatonaságnak sem.

Amúgy meg én úgy is védem a hazámat, ha háború esetén aki megtámad engem, vagy a gyerekeimet, ellenséges népből, akkor jól fejbevágom valami nehéz tárggyal.

2010. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
48%
Akkor ezek szerint a sorkatonaság eltörlése alkotmányellenes volt?
2010. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
67%
Nem ugyanaz a kiképzés kell a nőknek, mint a férfiaknak, ha a harcban más a szerepük. Csak én sakkoztam gyerekkorban? Ez ugyanúgy stratégia.
2010. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
68%
Én az egész sorkatonasággal nem értek egyet...
2010. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
34%
Ne peldalozzunk mar Izraellel! Kib*szott egy orszag az, rosszul vagyok, ha meghallom.
2010. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
89%

Látszik, hogy midenkinek csak elképzelései vannak a háborúról!

Amikor a férfiak a harctéren voltak, a nőknek kellett otthon dolgozni,eltartani a családot,esetleg ápolni is a betegeket.A 10-12 éves gyerekek is dolgoztak,amit tudtak. Mi is mentünk ki anyámmal a szőlőbe,kapálni,kötözni,hozni haza a termést kosárban. Mindezt tanítás után. A parasztasszonyok pedig szántottak,vetettek,hajtották a lovaskocsit stb. Közben még a kórházban is sokan segítettek az ápolónőknek! Vagy mosták -teknőben,kézzel- a kórházi ágyneműt! Nem olyan élvezet egy háború,ahogy ti elképzelitek!

A nők kiképzése ostobaság. Aki akarja,az mehet ma is katonának,de az nem igazi nő.

Sok fiatalnak nem ártana a katonaság,legalább fegyelmet tanulna,és nemcsk a szex érdekelné. De ha lenne egy újabb háború,akkor az nem lőfegyverekkel folyna. Ezért értelmetlen lenne újra kötelezővé tenni a sorkatonaságot. Nem beszélve a felesleges pénzkidobásról,amibe kerülne.

2010. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 BeerHunter ***** válasza:
70%

Nem. A férfi tegye a férfiak dolgát, a nő tegye a nők dolgát.

Lehet lepontozni, de én nem támogatom a nők elférfiasodását, illetve a férfiak elnőiesedését.

2010. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Dymo ***** válasza:
27%
most komolyan,a nő ismerőseiteket eltudnátok képzelni,ahogy épp puskával lőnek? ne röhögtessetek már,max golyófogónak lennének jók,de arra meg ne menjenek!
2010. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
0%

A nők a dolgukat most is tudják! Eltekintve a plázap@csáktól.

A sorkatonaságot nem törölték el, csak felfüggesztették.

A nőknek még azt sem engedném, hogy munkát vállaljanak.

2010. aug. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!