Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezeknek elment az eszük, vagy...

Ezeknek elment az eszük, vagy csak kamu a hír?

Figyelt kérdés

[link]

Én nem is tudom mit csinálnék ha elvennék a mobilomat, először is mert bazi drága, aztán függő is vagyok, meg a többiek is, nem tudom hogy bírnánk azt a sok unalmas órát, szerintem ez valami fideszes hazugság lesz


2018. aug. 1. 23:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
83%

Sörpocak

Készült ilyen tanulmány (pár hónapja egy informatikus előadásán hangzott el) és pontosan azt mutatta amit írtál, az okostelefont használó fiatalok az idejük döntő részében nem értelmes tevékenységre használják az internetet, hanem a legtöbb időben az általad is említett közösségi médiákon lógnak, ezen felül a játékokat használják. Ami a meglepő volt számomra, hogy nem javult a gyerekek informatikai készsége, nem nőtt az ismeretük a területen, hanem rosszabb, mint az okostelefonos idők előtti gyerekeknél. Ugyanis már nem ülnek le a számítógép elé, csak a telefonjukra eleve felhasználóbarátra tervezett dolgokat használják. A legegyszerűbb szövegszerkesztőket sem tudják normálisan használni, nem értenek a számítástechnika egyszerűbb dolgaihoz sem. Persze az idősebbeken nevetnek, hogy nem ismerik a legújabb app-okat, meg nem tudnak feltölteni a facebookra, de ha nekik kellene megkeresni bármit az interneten, már bajban vannak, mert nem tudják használni a keresőprogramokat sem, vírosírtókat stb.

Egyetértek abban, hogy nem lehet minden tantárgyban használni az okostelefonokat, tableteket, ahogy abban is, hogy nem lehet minden órán sem még azokból a tárgyakból sem, ahová egyébként beilleszthetőek. Pontosan úgy, ahogyan a videókat vagy a csoportos feladatokat sem lehet. Időnként, a tananyagtól függően be lehet illeszteni, de nem ez az alapja a tanításnak. Pl. matekórákat nálunk időnként a számítástechnika teremben tartják a tanárok, azokon az órákon olyan feladatokkal ismerkednek meg, amihez a megfelelő programokat, játékokat ahsználják a gyerekek. Most majd az ötödikeseknek tabletjük is lesz hetente többször, hogy megtanulják és könnyedén tudják használni. De ettől még nem ez fogja a tanításukat meghatározni, csupán egy olyan érdekesebb része lesz az órának, mint a másik órán egy kártyás gyakorló játék vagy a harmadikon egy csoportos feladat.

A kézírással kapcsolatban még rosszabbak a meglátásaim. Majd csak évtizedek múlva fog kiderülni, mennivel esik vissza bizonyos készségek, agyi kapcsolatok kialakulása ott, ahol már nem is tanítják meg a diákoknak a kézírást. A tanulás módzseranának oktatását sokan hiányolják, pedig valójában egy jó alsós tanító 4 éven keresztül azt tanítja a diákjainak, hogyan tanuljanak - csak ezt senki nem veszi észre. Mégis van aki tudja mi a legjobb módszer, más meg nem. Nekem sem magyarázták el, hogy azért kell vázlatot írni, a lényeget kiemelni és sokszor elolvasni azt, ami le van írva a tankönyvben, mert ezek a tanulás módszertanának bizonyos lépései, hanem azt mondták csináljuk és mi csináltuk. Aki meg nem csinálta az nem is tudta ugyanolyan módon megtanulni. Hányszor elmondták, hogy írd le fiam a lényeget, olvasd vissza, majd írd le újra. Aludj rá egyet és olvasd el újra stb. stb. Hányszor hallottam tanáraimtól, hogy nem baj ha puskát írtok, legalább akkor egyszer leírtátok a lényeget. Ezek mind a tanulás bizonyos módjai, amiből ha kihagyjuk a kézírást, bizony a memóriánk és tanulási képességünk fogja bánni.

Jó dolog az informatika és tényleg érdekesebbé, a fiatalok számára vonzóbbá lehet tenni vele a tanulást, a tanórákat. De éppen úgy nem helyettesíti a valódi tanítást, mint a videók vagy a könyvek sem.

2018. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Alex Fly ***** válasza:
53%
Nem elment. Megjött.
2018. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!