Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezeknek elment az eszük, vagy...

Ezeknek elment az eszük, vagy csak kamu a hír?

Figyelt kérdés

[link]

Én nem is tudom mit csinálnék ha elvennék a mobilomat, először is mert bazi drága, aztán függő is vagyok, meg a többiek is, nem tudom hogy bírnánk azt a sok unalmas órát, szerintem ez valami fideszes hazugság lesz


2018. aug. 1. 23:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Remélem nálunk is bevezetik!Tőlünk is elvették annak idején azt amivel óra közben foglalatoskodtunk, (pl könyv) és év végén kaptuk vissza! Most annyi is elég lenne ha nem vihetné be, vagy ha mégis beviszi akkor iskola után kapja vissza.
2018. aug. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

Tudomásul kell venni, hogy vannak helyek, helyzetek, mikor nem használhatod. Én pl. 43 éves vagyok, s nehéz megállni, hogy pl. vezetés közben ne nézzek rá a telefonomra. De muszáj, mert veszélyes.


A diák akkor, hogy képes ellenállni a kísértésnek? Az a hülye tanár azért ugat ott a táblánál, hogy okosodj, valami ragadjon rád a koszon kívül. Jó, tudom, ez ilyen maradi dolog, tanítani, meg túl poroszos, de a Facebookról nehéz lesz megtanulni a logaritmusokat - mert gondolom a nebulók többsége nem valamilyen tudományos portálon lóg.

2018. aug. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

#11 vagyok:

42 F: Ezek a mai fiatalok "felvágják az ereiket", ha nem lehet náluk! Meg is látszik rajtuk! Egy 10.-es olyan kérdésekkel sincs tisztában, amiket mi 5-6.-osztályban tanultunk!

2018. aug. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Meg olyan is kőne, hogy amellik nyomkoggya, annak szétüssük a kezit pácáva, oszt mondatunk vele nyóc miatyánkot a sarokba miközbe kukoricán térdel!!!
2018. aug. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

OEZAGH-nak:

Csak játszanak nyugodtan órán, ne figyeljenek, ne tanuljanak.Semmi szükség rá, neked sem volt annak idején. :)

2018. aug. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Sokan nagyon maradiak vagytok, hogy csak könyvnől, füzetből, papírról lehet tanulni ami igaz is,viszont a telefon/tablet is hasznos dolog. Sok helyen már bevonták az oktatásba,egysszerre használják tanárok és a diákok a tanórán. Nem ördögről való szerkezet,csak ésszel kell használi, nem lesz ezekből a gyerekekből semmirekellő felnőttt,mert ebbe a technológia uralta vilába születtek és élnek,csak másabb gondolkodással rendelkeznek mint a mostani 30-40 éves korosztály.

27/F

2018. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

"Csak játszanak nyugodtan órán, ne figyeljenek, ne tanuljanak.Semmi szükség rá, neked sem volt annak idején. :)"


Én figyeltem órán, nem erről van szó.

Csupán bemutattam a fél évszázaddal ezelőtt ragadt, proli magyar fröcsögő gyűlöletmentalitását. Egyébként a telefont és az internetet is be lehetne vonni az oktatásba. Normálisan ez történne.

2018. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
17-es, a kulcsszót leírtad. ÉSSZEL. Na erre szerintem nagyon kevesen képesek, még felnőttként is.
2018. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

'Csupán bemutattam a fél évszázaddal ezelőtt ragadt, proli magyar fröcsögő gyűlöletmentalitását.'


Lehet, a proli is használná, csak nem tudja megfinanszírozni és ha emiatt neki nem lehet, akkor a másiknak se legyen :)

2018. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 sörpocak ***** válasza:
74%

A mobilokat és tablet készülékeket nem lehet normálisan beintegrálni az oktatásba. Játékos órán igen, mikor felmennek egy közös szerverre és kvízest játszanak, vagy ha olyan a suli, akkor a rajz-szakkörösök grafikus programokkal ismerkednek, de egyébként nem használhatók.


De egyébként is keverednek a témák. Az általános mobilhasználat, a tanulás módszertani két különböző dolog.


Az előbbi megosztja a gyerekek figyelmét, rontja a koncentrációt és felesleges feszültséget okoz tanár és diák között. Ha felvennének erről egy statisztikát, akkor bizony az általános mobilhasználat egy kiugró előfordulású jelenség lenne, élén a facebook és messenger használatával.


A tanulás módszertani elektronika is egyre több kritikát kap. Tudom, meglepő, mások a tapasztalatok, de a statisztikák akkor is árnyalják a témát. Például, hogy a laptopot használó egyetemisták kézírása fokozatosan válik olvashatatlanná. Ennek is lehetnek pro és kontra érvei, hogy kell-e egyáltalán, de szerintem ez akkor is egy súlyos készségvesztés.

Aztán egészen máshogy ágyazódik be a memóriába az, ha kézzel vezeted a vázlatodat, vagy éppen egy billentyű nyomogatásával.


A korai (értsd.: óvodáskori) készülékhasználat pedig még rosszabb olyan szempontból, hogy korán kialakul a függőség, és ez egy ingerszegénységbe löki a gyerekeket.


Én határozottan egyetértek a francia szabályozással. A technológiával a gyerekek így is úgy is megismerkednek otthon.

2018. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!