Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezeknek elment az eszük, vagy...

Ezeknek elment az eszük, vagy csak kamu a hír?

Figyelt kérdés

[link]

Én nem is tudom mit csinálnék ha elvennék a mobilomat, először is mert bazi drága, aztán függő is vagyok, meg a többiek is, nem tudom hogy bírnánk azt a sok unalmas órát, szerintem ez valami fideszes hazugság lesz


2018. aug. 1. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon is ezt kéne csinálni! A diákok csicska mobilfüggő idióták lesznek, akik nem bírják ki mobilozás nélkül. Ez már betegség. Amúgy a hír nem fideszes, mert az index ellenzéki.
2018. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Kétszer is elolvastam a cikket, de egy szó sincs benne arról, hogy bárkitől elveszik a mobilját. Egyszerűen csak nem használhatja.

Teljesen igazuk van. A hülye gyerek ne azért menjen iskolába, hogy egész nap a Facebook-ot nyomja és elfáradjon a mutatóujja, hanem hogy a tanév végére kevésbé hülye gyerek legyen belőle, és akkor talán felnőttként valami hasznos dolgot is képes lesz véghezvinni.

Nekem az orosz módszer tetszik. Ott a katonáknak nem lehet mobiljuk. Akinél mobilt találnak, a készüléket egy százas szöggel felszögelik a hirdetőtáblára. A szöget a mobil közepébe ütik.

Ja és képzeld vannak olyan munkahelyek Magyarországon (!) ahol a dolgozó nem tarthatja magánál a mobiltelefonját.

Iszonyat mi megy ebben az országban is.

2018. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Azt mondod unalmasak az órák? Akkor ennyire oda vissza vágod a tananyagot?


Korábban még azért ment a sírás, hogy túl vagytok terhelve, de akkor az hogyan lehet, hogy óra közben még azt is megengedhetitek magatoknak, hogy mobilozgassatok?

2018. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Igen, végül is az ilyeneké a jövő, igazad van, élvezd amíg lehet, mobiloz mert tied a jövő
2018. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Kivéve, ha a gyereknek nem mobilman a gendere. Akkor ha nem böködheti egész nap óra közben, kirúgják a tanárt.
2018. aug. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

#5

Bakker erre nem gondoltam. Hát persze a gender !

Na gondban lesznek a polkorrekt franciák.

2018. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Az értelmes kompromisszumot kell megtalálni.

Tanóra alatt nem lehet mobilozni, mert a tananyagra kell figyelni - hasonlóan a tanórán kívüli, de iskolai elfoglaltságok alatt, mint sport, szakkörök, énekkar vagy akár a tanulószoba.

Ellenben a szünetekben nem feltétlenül kell tiltani és a tanulásba is be lehet vonni a mobiltelefonokat. Ez a diákságtól és a tananyagtól függ.

Van olyan iskola, ahol csak úgy lehet megoldani, hogy a diákok legalább egy kis időre leszakadjanak a telefonjukról, vele a facebookról és rokonjaikról, ha eleve nem is hozhatnak be az iskolába telefont. Van azonban olyan iskola is - mint egyik gyerekemé - ahol a diákok tényleg kordában tudják tartani a mobilozásukat, nem akadályozza sem a társas kapcsolataikat (a valódi, élő kapcsolatokat) sem a tanulást. Ott lehet engedni, csak nagyon komolyan kell büntetni ha valaki visszaél a lehetőséggel és órán használja engedély nélkül a telefonját.

Mivel a technológia gyorsan fejlődik, a számítógépek, tabletek mire eljutnának minden tanulónak elegendő darabszámban a sulikba, addigra el is avulnak, így jó ötlet lehet az amúgy is a gyerekeknél levő okostelefonok bevonása az órai munkába. Már most is sok olyan applikáció, oktató anyag, játékos fejlesztőeszköz vagy gyakorló anyag van a neten, amit lehetne használni, nem lenne rossz ha ez megoldható lenne. Sajnos ismerve a diákokat, így is lenne jó pár, aki a feladat helyett posztolgatna inkább.

Szerintem az adott iskolára, közösségre kellene bízni, hogy eldöntsék, beengedik-e a mobilt vagy sem. Azt azonban el kell fogadni, hogy a szülők számára ma már "nélkülözhetetlen" eszköz, hiszen megszokták/tuk, hogy a gyerek azonnal elérhető iskola után és üzenni is lehet neki rajta. Ahogy pl. másik gyerekemnél az iskolában a rendszer elvárja, belépéskor ki kell kapcsolniuk a telefont, azt elő sem vehetik tanítási időben, nemhogy bekapcsolt állapotban nem lehet, így sem nem csipog ha üzenetet kap, sem nem tud vele szórakozni, majd amint kilépett az iskola területéről a tanítás végén, akkor bekapcsolhatja és láthatja ha a szülő üzent neki valamit vagy felhívhatja ő. Ha napközben adódik valami gond, akkor engedélyt kérhet a tanárától és használhatja a telefonját, netán maga a tanár hívja fel rajta a szülőt. Persze ez a rendszer sem tökéletes, sok gyerek ezt is megpróbálja kijátszani, de ez legalább betartható.

Ha a franciák úgy érzik, hogy számukra az a legjobb ha ezentúl az iskolákból kitiltják a mobilokat, akkor ez az ő dolguk.

Neked meg azt javaslom, inkább figyelj oda az órán arra amit tanítani próbál neked a tanárod, akkor nem lesz unalmas sem, hiábavaló sem és még otthon sem kell dupla munkát végezned, hogy felkészülj a tananyagból.

2018. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Egy ilyen megnyilvánulás után kétségbe vonható, hogy csak az oktatási rendszerrel lehet a baj.
2018. aug. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem az iskolákból kéne kitiltani, hanem korhatárhoz kötni. 18 év alatt senki se használhassa vészhívás kivételével.
2018. aug. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem tűnt fel, hogy a francia iskolákról van szó? Funkcionális analfabéta vagy? Az ilyen félkegyelműek mit fognak kezdeni magukkal felnőttként?
2018. aug. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!