Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy Magyarországon nagy a szakadék a gazdagok és a szegények között?

Figyelt kérdés
2018. júl. 28. 15:09
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

A migráns kérdés kezd vallássá válni Magyarországon. A viták olyan szinten folynak mint a létezik-e isten vagy nem.

Sem a hívő embert sem az ateistát nem tudod meggyőzni az ellenkezőjéről.

Van aki hisz a migráns veszélyben van aki nem, és mindenki szilárdan felsorakozik az általa felsorolt tények mögé melyek megdönthetetlen bizonyítékul szolgálnak az állítása mellett.

2018. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen itt Magyarországon nincs migránsveszély. Ha azokat a kerítéseket megnyitnánk semmi nem lenne belőle ugyanis csak átjárásra használnák ezt az országot. Szeretem az országomat de azt el kell mondani, szegény ország vagyunk európai viszonylatban és hülyék lennének itt maradni, húznának át N.o-ba , Belgiumba stb.. Tehát Magyarországon a migrációtól nem kell félni.
2018. júl. 29. 19:52
 43/47 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy Németországban tényleg félnek az emberek és hazudik az a német ember aki azt mondja nem fél, hogy mi lesz a hazájával 20 év múlva. Aki a szocializmus körül tartózkodott már Németországban az el tudja mondani, hogy már akkor voltak ott török vendégmunkások akik hozták a családjukat is és már akkor is sok bevándorló tartózkodott ott. A németek így már megszokhatták a barna bőrű embertársaikat és nem lepődnek nagyon meg ha az utcán csadoros nőket és arab fickókat látnak. De van egy németországban élő ismerősünk, 8 éve él Kölnben és ő mondta, hogy még reggel is csak csoportosan mer egyedül közlekedni , a buszon is rendőr van már, a nőknek folyamatosan a hídat, a belvárost és mindent bepiszkítanak. A legrosszabb az, hogy beszólogatnak a nőknek és ebben az egész szituban a nő van a legnagyobb veszélyben ugyanis a muszlim vallás szerint az európai nők ruhaviseletük miatt egytől egyig prostituáltnak számítanak. Ebből adódóan a megerőszakolástól eléggé tartanak. Ez az ismerősünk mesélte mikor az egyik plázában ment a mellékhelyiségbe, az egyik nő megkérte maradjon már vele míg kimegy a mosdóból, mert félt. Véleményem szerint én nem szeretnék így élni soha.
2018. júl. 29. 20:29
 44/47 anonim ***** válasza:
Mert nagy es aki itt él, azt nyilván nem az erdekli,hogy Thaiföldön, vagy máshol mekkora.
2018. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 kriszpo ***** válasza:

A kérdés Mo-ról szólt nem a migránsokról és nem Németországról. Viszont! Ami ott van, arról a német politika tehet. Egyértelmű. Azért vagyok ilyen "okos", mert az én szüleim is ott élnek, lassan 20 éve. Szerencsére olyan helyen, ahol nem nagyon vannak (még) migránsok. Egy dolgot viszont nem értek: aki csak egy kicsit is ismeri a történelmet, az tudja, hogy a német mindig olyan nép volt, aki megvédi a hazáját, nacionalista és büszke. (ezzel lehet vitatkozni, de nem érdemes) És most mi van? Hol vannak a "hazafiak"? Most miért nem hőbörögnek, miért nem vonulnak fel, elrettentésként? Miért nem űzik ki a migránsokat No-ból? De kérdezhetném ezt itthon is. Nem akarok politizálni, de nem értem ezeket a dolgokat.

És akkor visszatérve az eredeti kérdéshez: Azért van ekkora szakadék, mert a rendszerváltás után a "politikai zsenik" így alakították ki maguknak. Ilyen a kapitalizmus. Félre értés ne essék, egyik rendszer sem volt szimpatikus, mert mindegyiknek volt valami "betegsége". Persze az egyik réteg a kommunizmusban érezte jól magát, a másik a szocializmusban, a harmadik meg most, amikor a legnagyobb a szakadék. Szerintem. A véleményem elfogadni nem, de megérteni kötelező.

2018. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Persze elfogadom de ez a te véleményed. Én szerintem ez is igény kérdése. Most ez is emberre válogatja. Pl: egy takarítónő is meg lehet elégedve az életszínvonalával ha nem nagyok az igényeik. De van olyan is aki jómódú és még is fáj neki, hogy nála vannak sokkal gazdagabbak. De úgy érzem aki akar az feljebb jut aki nem akar az ugyanott marad ahol eddig volt.
2018. júl. 30. 10:29
 47/47 kriszpo ***** válasza:
Ez így van. Én is "mélyebbről" jöttem (mint tudás, mint életszínvonal tekintetében), de a felső 10e-hez nem akarnék tartozni soha, mert ők sznobok, és az nem annyira jó.
2018. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!