Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy Magyarországon nagy a szakadék a gazdagok és a szegények között?

Figyelt kérdés
2018. júl. 28. 15:09
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
77%
10-es! A kérdezőnek segítek, hogy hol találja a valóban szegényeket Magyarországon és hol a piszok gazdagokat, mert már Indiában meg Thaiföldön megtalálta őket, itt az ideje pár ezer lépést tennie Magyarországon is.
2018. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
71%

A nézetkülönbség abból adódik, hogy mást tekintetek gazdagnak, középosztálybelinek, szegénynek.

Ha az a középosztály aki nem éhezik, és meg tud venni egy pár cipőt a kínai boltban akkor tényleg jól állunk. Mondjuk Indiához képest.


Nekem viszont az lenne a középosztály aki megengedheti magának, hogy minden vasárnap elmenjen a családjával étterembe, 5 évente kicserélje az autóját, 150-200 m2-es lakásban vagy házban lakik és minden évben 2 hétre elmegy nyaralni szállodába. Ha így nézzük nagyon cudarul állunk.


Egy átlag német vagy belga mérnök mindezt megengedheti magának, az átlag magyar mérnöknek viszont nem sok esélye van rá, még ha multinál dolgozik akkor sem.

2018. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Valaki azt gondolja, hogy itt Magyarországon nem láttam szegényeket. Engem lehet, hogy most sokan támadni fognak de én mindig csak olyan falvakban jártam ahol valóban voltak havi 50ezerből elő emberek csak nem nyugdíjból, vagy munkából , hanem segélyből. Sőt abban a városban ahol én lakom ott is van pár jó sok ilyen falu vagy utca.
2018. júl. 28. 17:29
 14/47 anonim ***** válasza:
49%

#13

Csakhogy te a középosztályt egy kalap alá veszed.

Abban is van alsó, felső és középső réteg.

Az alsó középréteg veszi a kínaiban a cipőt, de egyébként beosztással becsülettel megél a munkájából, nincs nyomasztó adóssága, bár a lakását hitelre vette, de hitelképes és azt tisztességgel fizeti, a gyerekei továbbtanulnak, stb. időnként egy nyaralásra is futja, ha nincs kertje, akkor van valahol egy kis telke, ha ahhoz van kedve, ahova elmegy a kis Suzukijával, vagy a 20 éves Opeljével.

A felső középréteg az, amelyiket te leírtál, a közép középosztály meg a kettő között él.

2018. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
#13-as. Én kb kapásból 5 mérnök ismerősünket feltudnám sorolni aki anyagilag még sokkal többet is megengedhet magának. Csak hát nyílván egy egyetemről újonnan kiröppent mérnök nem fogja halálra keresni magát.
2018. júl. 28. 17:36
 16/47 anonim ***** válasza:
37%

És még annyit kedves 13-as, hogy nem tudom te milyen átlag mérnököket ismersz, de ha egy mérnöknek csak a kínaiból telik cipőre, az valamit nagyon elrontott!

Én mérnökben csak felső középosztálybelieket ismerek és még csak nem is 60 évesek, hanem 30.

2018. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
59%

"Egy átlag német vagy belga mérnök mindezt megengedheti magának, az átlag magyar mérnöknek viszont nem sok esélye


Te miről beszélsz?


Elég szar mérnök ismerőseid lehetnek, ha ez nem fér bele nekik.

Másrészt csak úgy szólok, hogy a német mérnök se lakik 200m2-en mert elviszi a fizetését...

Tökéletesen látszik, hogy fogalmad nincs semmiről.

2018. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
#13-as meg vegyünk olyat a multiknál pl. Egyik rokonom 3 éve fejezte be a műszakit. Építész mérnök és egy multinál dolgozik ahol nettóban 400-ezret megkeres. Jó ez függ attól, hogy mennyi a túlóra de legalább ennyit megkeres. És még magánban is tud válalni munkát amivél milliókat is kereshet.
2018. júl. 28. 17:45
 19/47 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, hogy egy másik országban élünk. Én ritkán látok 5 évesnél fiatalabb autót az ipartelep parkolóiban. Mindenki a németek levetett szemetével jár büszkén.

Aki meg havi 400 nettóból hozza a belga életszínvonalat annak gratulálok. Mert vagy hazudik, vagy nem tudja mi a belga életszínvonal.

2018. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
32%

#19

Ne feltétlenül szinglikben gondolkodj, hanem mondjuk egy mérnökházaspárban, akik 30 körül is már 1-1,2 millióból élnek és még akkor nem is "maszekoltak"

De szingli esetében sem érzem a nettó 400ezret kevésnek egy alig 5 éves diplomával.

Akinek meg még ez sem felel meg, annak ott a lehetőség elmenni Belgiumba, csak honosíttatni kell a diplomáját és élhet boldogan a "demokrácia és a liberalizmus fellegvárában", míg egyszer csak azt veszi észre, hogy felrobbant, vagy elvágták a torkát.

2018. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!