A konzervatívak miért ítélik el a melegeket?
12.
Jó; nem tehetnek róla. De az még nem jelenti azt, hogy mindent, amire az egészséges emberek képesek, nekik is elérhetővé tegyük. Élhetnek a közösség számára hasznos, tevékeny életet a családi életen kívül is. Ha úgy tetszik, élhetnek együtt is, de igazán nem kéne erőltetni a családon belüli szerepek átkeresztelését a homoszexuálisok szájíze szerint.
A párok nem számítanak családnak a heteroszexuálisok között sem. Ha házasok, akkor házaspár, de nem család. Családdá a gyerekkel, gyerekekkel válnak.
"De nincs ott az örökbefogadás. Akit örökbe fogad az nem lesz a gyermeke. Próbálom matematikailag is elmagyarázni, mert ti akik már istentől is elrugaszkodtatok másból nem értetek."
Csak mondjuk,aki örökbe fogad gyereket,az leveszi az államról a teher egy részét.
Az,hogy most mennyi gyerek születik nem lényeges,és lehet róla vitázni,hogy mennyire jó vagy sem,viszont az semelyik államnak nem érdeke,hogy sok állami gondozott legyen.
"A párok nem számítanak családnak a heteroszexuálisok között sem. Ha házasok, akkor házaspár, de nem család. "
Mi az,hogy nem család egy házaspár?
Akkor mégis mi?
Szándékosan kevered a fogalmakat?
Az, hogy nem akarnak a melegeknek külön előjogokat adni, az nem hátrányos megkülönböztetés és nem lenézés vagy elítélés. Egyszerű egyenlőség.űEgy homozexuális embernek is lehet gyereke - ha születik neki. Pontosan ugyanúgy, mint egy heterónak.
Örökbe is fogadhat, ha van egy ellenkező nemű házastársa és közösen akarnak örökbefogadni gyereket. Senki nem fogja firtatni egy férfi-nő házaspárnál, hogy heteró vagy homoszexuálisok-e. Vagyis a heteróknak és a melegeknek azonosak a jogaik.
A házasságnál ugyanígy. Minden nőnek joga van összeházasodni egy férfival és minden férfinak egy nővel. Mindegy, hogy az illetó heteró vagy homoszexuális, nincs különbség. Az, hogy a melegeknek ez nem felel meg, az már az ő dolguk. Ha a melegeknek joguk lenne azonos neművel is házasságot kötni az már megkülönböztetés és nem egyenlő jog.
A házasság egy férfi és egy nő kapcsolata, közössége, ami azért keletkezik, hogy családdá váljanak és gyerekük legyen. Erről - a gyerekről - lemondhatnak vagy megtörténhet, hogy nem sikerül, de ettől a lehetőség még ott van előttük amikor összeházasodnak. A homoszexuális pároknál nincsen.
A házassággal megegyező kapcsolatban, bejegyzett élettársi közösségben élhetnek a homoszexuálisok is. Csak nem lehet házasságnak hívni, mert nem az.
Az örökbefogadásnál pedig mindig a gyerek érdekeit nézik. Pontosan ezért nem lehet csak úgy besétálni az árvaházba, kiválasztani és hazavinni egy gyereket. Évek előzik meg az örökbefogadást, amíg megtalálják az összeillő gyermeket és örökbefogadókat. Barátaink is örökbefogadtak és ők modták, hogy akkor jöttek rá a hosszú hercehurca értelmének amikor a kisfiukkal először találkozhattak, mert minden szempontból illettek egymáshoz. De akkor is hosszadalmas volt még a folyamat, hogy a gyerek ne sérüljön.
A ygereknek pedig az az érdeke, hogy átlagos, normális családba kerüljön.
Minden tévhittel szemben nincsenek tömegesen örökbefogadható gyerekek taonban. A nevelőotthonokban levő gerekek többsége nem örökbefogadható, mert nem modtak le róluk a szüleik, nem járultak hozzá. Sok az idősebb gyerek, akiket meg nagyon nehéz már családban elhelyezni. Egy homoszexuális párnak végképp nem lehetne egy 12-14 éves gyereket örökbefogadni.
Az örökbefogadás ellenzői legtöbben nem azért nem akarják a homoszexuálisoknál, mert ne lennének jó emberek vagy netán jó szülők, hanem mert ez külön megterhelné a gyerek életét még azon felül, hogy örökbefogadták. Amúgy a heteró párokat nagyon alaposan felmérik és a gyerekvállalásra alkalmatlanokat kiszűrik, heteró pár sem fogadhat örökbe ha alkoholista vagy agresszív vaamelyikük.
Ahogy kezdtem, saját gyereke meg mindenkinek lehet szabadon, akkor is ha teró és akkor is ha homoszexuális. Csak nem azonos nemű pártól.
Nem fogsz velem egyetérteni, de azért mert a házasság egy felnőtt férfi és egy felnőtt nő között jön létre. Ahogy nem 2 férfi vagy 2 nő, ugyanúgy egy férfi és 3 nő vagy egy nagykorú és egy kiskorú sem sem köthet házasságot az európai értékrend szerint.
"A család a legfontosabb" - A család nagyon fontos. De nem életcél mindenkinek. Nem kötelező mindenkinek családban élnie. Egyedül, a hivatásának élve is lehet valaki értékes és hasznos tagja a társadalomnak. A melegeknek nem családban, hanem az élet más területein kéne megmutatni magukat. Számos művész ért el sikereket, akik egyébként melegek voltak, de nem ezzel kampányoltak, hanem értéket tettek le az asztalra. Nekem nincs azzal bajom, hogy ha valaki homoszexuális, de ma nagy részük divatból csinálja és kvázi provokál, hogy ő ugyanolyan akar lenni, mint egy heteró.
Javarészt nem ítélik el a melegeket, azt csinálnak egymást között, amit akarnak. A házasságuknak viszont semmi értelme, mert a leglényegesebb társadalmi funkcióját, azaz a pszichológiailag ideális körülmények közti reprodukció és gyereknevelés meleg párok esetében nyilvánvalóan nem lehetséges. Innentől kezdve a melegházasság marad egy szimpla provokáció azokkal szemben, akik világnézeti okokból úgy gondolják, hogy a házasság ellentétes nemű egyének köteléke.
Családnak tőlem hívhatják magukat, teljesen lényegtelen, hogy az együttélésüket minek nevezik.
Megj.: Szeretem ezt az érvelést, hogy sok hetero családban van iszákosság, meg verés... Mert nyilván a melegek olyan szentéletűek, hogy köztük ilyen soha nem fordul elő. :D
"Ha a melegeknek joguk lenne azonos neművel is házasságot kötni az már megkülönböztetés és nem egyenlő jog.
A házasság egy férfi és egy nő kapcsolata, közössége, ami azért keletkezik, hogy családdá váljanak és gyerekük legyen"
Na tisztázzunk pár dolgot!
Ha lehet mindenkinek azonos neművel házasodni az nem többletjog,ugyanis ha különböző neműek házasodnak,akkor ott sem kérdezik meg,hogy meleg e az illető,tehát ha két férfi házasodhat,akkor az nem többletjog,mivel két heteró férfi is házasodhat egymással,ha akar.
Tehát a lehetőség megvan.
Ez ilyen olcsó,gagyi kimagyarázás,amivel próbálkozol,hogy mi többletjog.
Többletjog az minősülne pl,ha valaki bigámiában részesülhetne több házastársa lehetne.
Ha valakinek azonos nemű partner lenne a házastársa,attól már különböző nemű házastársa sem lehetne,mivel összesen 1 db házastársa lehet valakinek,tehát nem többletjog.
Úgy nevezném,hogy a jogok kiszélesítése az állampolgárok számára.
Tehát élhet vele bárki,de senkit nem ruház fel többletjogokkal.
Másik,a házasságnak nem célja a gyerekvállalás.
Most magyarázta meg itt előttem egy "okos",hogy a házasság nem egyenlő a családdal.
Akkor most hogy is van?
Akkor csak akkor számít a házasság családnak,ha ezáltal másokat kirekeszteni lehet?
A házasság két fél között köttetik,semmi köze a gyerekvállaláshoz.
Az,hogy kinek mi a célja a házassággal azt te nem tudhatod,nem mindenkinek a gyerekvállalás.
Gyereket vállalni házasságon kívül is lehet,sőt semmiben nem különbözteti meg a szülő-gyerek viszont azt,hogy a szülei házasok-e vagy sem.
Ugyanazok a törvények vonatkoznak rá,ha a szülők házasok,ha nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!