Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kíváncsi volnék, hogy Ti most...

Kíváncsi volnék, hogy Ti most hogyan vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

- Olvasom a választási eredményeket értékelő elemzéseket. Sok érdekes dolgot tudtam meg magamról! Például hogy vidéken élő, szegény, alacsony iskolai végzettségű, idegengyűlölő, bezárkózó, megfélemlített, kizárólag a közmédiából tájékozódó, a sokoldalú tájékoztatást nem igénylő, internetet nem használó állampolgár vagyok. És természetesen hülye. Olyan ember, akivel szörnyű egy országban élni. Merthogy a Fideszre szavaztam.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem azért élek tanyán, mert ez jutott, hanem azért, mert tudatosan ezt választottam Budapesttel és más nagyvárosokkal szemben. A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok szegény: vállalkozóként és gazdálkodóként tisztességes jövedelmem van.

- A Fideszre szavaztam, pedig három egyetemi diplomám mindegyikét budapesti egyetemen szereztem.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok idegengyűlölő. Nem is lehetek: sógornőm zsidó származású, sógorom Magyarországra házasodott indiai.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok bezárkózó: megjártam Nyugat-, Közép-, Kelet- és Dél-Európa legtöbb országát, Észak-Amerikát, Oroszországot, Indiát, Kínát, láttam egy kicsit Közép-Ázsiából, Törökországból, Iránból, Pakisztánból, tanultam az Egyesült Királyságban, és voltam gyakornok az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusában, a konzervatívnak legkevésbé sem nevezhető néhai Tom Lantos képviselői irodájában.

- A Fideszre szavaztam, pedig televízióm nincsen, helyette az internetről tájékozódom, rendszeresen olvasva valamennyi politikai oldalhoz közel álló portált.

- Miért szavaztam a Fideszre? Megpróbálok segíteni a nyolc éve rettegésben élő, becsomagolt bőröndökkel az országból való menekülést fontolgató, de nekiindulni csak nem akaró baloldali entellektüeleknek abban, hogy megértsék, miért szavaz valaki a Fideszre. Egy a több mint két és fél millió közül.

- Először is, a Fidesz sokkal jobban működteti az országot, mint a baloldal. Persze, én is tudnék hibákat sorolni. Épül az ország. Van irányvonal, van haladás, van építkezés, lassan összeállnak a dolgok, míg a baloldali kormányzásokra koncepciótlanság, lepusztulás és szétesés a jellemző.

- Nem is annyira a Fideszre, mint inkább Orbán Viktorra szavaztam. Olyan kaliberű államférfi, amilyen ritkán adatik meg egy nemzetnek. Sem politikai ellenfelei, sem a saját táborában nincsen hozzá fogható politikus, és a nemzetközi porondon is kiemelkedő. Tisztán látja, milyen esélyeink, lehetőségeink vannak nekünk, magyaroknak, illetve milyen veszélyekkel, fenyegetésekkel kell szembenéznünk. Ha kell, keményen harcolva, ha kell, ügyesen lavírozva, képviseli a magyar nemzeti érdekeket.

- Harmadszor, engem nem zavar, hogy ki mennyire gazdagodik. Sőt, örülök minden forintnak, ami nem külföldi cégek, hanem magyarok kezébe kerül. Szükségesnek tartom, hogy – akár állami segédlettel – kialakuljon az új magyar nagytőkés osztály, az új magyar „arisztokrácia”, még akkor is, ha ezek az emberek időnként esetlenek, bumfor¬diak, és kíméletlenül érvényesítik az érdekeiket. A 20. századra kifinomult magyar arisztokrácia vagyonalapító ősei sem biztos, hogy különbek voltak a vagyonfelhalmozás időszakában, évszázadokkal ezelőtt.

- Történelmi ismereteim, családom és saját tapasztalataim alapján állítom, hogy a magyarországi baloldal mindig a magyar nemzeti érdekek ellen politizált. Korábban megcsonkított ország, hullahegyek, véresre vert parasztok és papok, elkobzott vagyonok fémjelezték a hatalmát. Később már „csak” elherdált közvagyon, működésképtelen rendszerek, eladósodottság, elszabadult költségvetési hiány és infláció. És mindig elvtelen behódolás az éppen aktuális nagyhatalomnak. Ebből pedig elegem van. Amint abból is, hogy ez a baloldal mindennap arcomba tolja a holokausztot, bűntudatot próbálva kelteni bennem valamiért, amihez sem nekem, sem a családomnak nem volt köze; vagy éppen erőltetetten népszerűsíti a homoszexualitást, a szabad szexuális identitásválasztást és egyéb szexuális aberrációkat.

- Nos, ezért szavaztam én a Fideszre. És őszintén örülök az eredménynek. A baloldal, az úgynevezett „demokratikus ellenzéki pártok” választási eredményéről ugyanis azt gondolom, amit Csurka István felelt egy újságírónak az 1998-as választások után, amikor azt kérdezték tőle, hogy mit szól ahhoz, hogy az SZDSZ mindössze hét és fél százaléknyi szavazatot kapott. Így felelt: „Sokallom.”

Felföldi Zoltán


2018. ápr. 18. 12:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
31%

#7


Olvastál te itt válaszokat az elmúlt héten a "politika" kérdéseknél?

Mi az, hogy senki nem mondott ilyeneket a fideszre szavazókra????


Folyamatosan megy a trágárság, mocskolódás.

Nekem figyelmeztetést küldtek az oldal ellenőrei, csak mert kipontozva, idézőjellel beírtam egy példát, egy külön nekem címzett mocsok üzenetből amikor hasonló "sohasenkinemmondottilyet" szövegre reagáltam, miközben ugyanaz a szöveg ott maradhatott kipontozás nélkül.


A többit már át sem olvastam. Ha az elején ennyire tagadod a valóságot, akkor a többi sem lehet jobb.

2018. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy olvasom a válaszokat, pont a lényeget nem értik meg a kérdező által beírt szövegből azok, akiknek kellene.


A szavazó, mindegy kire szavaz, nem lesz rossz, sötét, buta vagy akármilyen attól, hogy nem úgy látja a világot, nem azt érzi és nem azt akarja amit az, aki mocskolja.

Ellenben aki ilyen mocsok módon nyilvánul meg olyanokról, akik csupán nem őt vagy az ő által megfelelőnek tartott politikusokat szavazza meg - az utána számíthat arra, hogy soha nem is fognak rá/rájuk szavazni.

meg még sokan mások sem, akik megértik, hogy ha most ezekről az embereről így képesek beszélni, csak mert nem kapták meg a szavazatukat - akkor legközelebb őróluk is hasonlóan nyilvánulhatnak meg vagy éppen ilyen könnyedén vehetik semmibe a neki ígérteket, előtte hangoztatott dolgokat.

Vagyis, röviden: aki mocsokul beszél azzal, aki nem rá/rájuk szavazott - az szar alak, akire nem is kell szavazni legközelebb sem. Ennyi.


Ha csak annyit megértenétek az egészből, hogy az embereknek nem minden rossz ami körülöttük van, nem hisznek el mindent éppen úgy, mint ti és nem olyannak látják a világot, mint ti - hanem másmilyennek és ennek megfelelően másmilyen képviseletet is szavaztak meg maguknak, akkor már előrébb lennétek.


Ha ezt el is tudnátok fogadni, az lenne a következő.


Na aztán jöhetne a felismerés, hogy nem a szavazónak kell elfogadnia a politikus politikáját és igazodnia hozzá - hanem a politikusnak kellene képviselnie a szavazója elvárásait. De csodát nem várok, ez túl nagy falat lenne nektek.

2018. ápr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
43%

Drága 41%-os polgártársam! Az utána következő kommentben javítottam, hogy nem mondtuk azt, hogy CSAK ilyen emberek szavaztak a Fideszre, habár, mint írtam már a legmagasabb százalékokat éppen a legfejletlenebb településeken érte el.

De nem baj. Nem kell elolvasni semmit sem, amihez nincs kedved. De itt nem én vagyok az aki tagadja a valóságot.

2018. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Lehet Felföldi Zoltán maga a kérdező
2018. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Csak egy apró részletre reflektálnék:

a történelmi tudás igen szelektív, pl.: a 2. világháborúba pont egy jobb oldal által erőltetett szövetség vitte bele az országot, aminek eredményéül porrá rombolták a fél országot és tömegeket lőttek agyon a Don-kanyarban...

2018. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

#25


Igen. Utána pedig egy baloldali vitte a világ jó nagy részét tömegek kiírtásába.


Majd most itt van egy liberális, ami az embert magát akarja felszámolni a nagy szabadságával.


És?

2018. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!