Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Izraelbe mennék, zsidóként,...

Ha Izraelbe mennék, zsidóként, lenne valamilyen többlet jogom, mint ha nem volnék zsidó?

Figyelt kérdés

Zsidó vagyok és bizonyítani is tudom, gyakorlom a vallást, a magyar zsidó közösség eléggé zárt és nem hiszik el, ezért semmit sem mondanak arról, hogy Izraelben hogyan kezdhetnék új életet zsidóként. Kapnék könnyebben letelepedési/állampolgársági jogot? Szeretnék elvándorolni a Szent Földre. Csak azt nem tudom, hogyan vannak ott az árak, a munkakeresés, melyik városba kéne menni?


Héberül van sok információ viszont azt meg se m értem.


2017. jan. 10. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha angolt érted akkor ez szerintem segíthet.


[link]


Szerintem a legegyszerűbb, ha megérdeklődöd a Nagykövetségen, hogy pontosan mi szükséges hozzá.

[link]

2017. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A 2. link valamiért rossz, de köszi!
2017. jan. 10. 23:12
 3/11 anonim ***** válasza:

"A 2. link valamiért rossz, de köszi!"


Én most rányomtam és betölti, de írd be akkor a google-ba, hogy 'izraeli nagykövetség Általános konzuli információk'

Itt található ügyfélfogadás is vagy magán a honlapon hátha bővebb információt találsz.

2017. jan. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Okés.
2017. jan. 10. 23:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal nagyobb esélyed van a letelepedésre, mint egy nem zsidónak, és még a személyidbe is beleírják, hogy zsidó vagy-e.
2017. jan. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Lenne, amennyiben ha nem lennél zsidó, oda sem mehetnél letelepedni.
2017. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg 6-os? De akkor a sok arab hogyan megy oda?
2017. jan. 11. 10:22
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Úgy, hogy ők ott az őslakosok, tudod, akiknek elvették a földjét. Fura, hogy zsidóként fogalmad sincs róla, hogy működik az államotok. Pont úgy, ahogy ti. Ha zsidó vagy, egyből állampolgár lehetsz. Dániel Péter is kiment.
2017. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor valaki a nemzetiségére büszke, amikor - úgymond - visszavágyik, akkor a minimum, hogy a nemzetisége nyelvét beszélje. Különben nem érti kultúráját, nem tapasztalja meg szemléletét, művészetét, jó és rossz tulajdonságait. Így mások tapasztalatára és szavára kénytelen hallgatni. Ami soha nem az, mint a saját. Vagyis az illető "lóg a levegőben" nincs támasza. Én nem tudom, ez milyen érzés, de pocsék lehet. És sok más bizonytalanságra, labilis viselkedésre is magyarázattal szolgál. És ezzel ne m kívántam semmi rosszat mondani, se gondolni rólad. Csak egy jelenségről beszéltem.
2017. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az arabok vették el. Ott zsidók éltek és Yerushalayim -et is a zsidók építették.
2017. jan. 11. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!