Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kíváncsi volnék, hogy Ti most...

Kíváncsi volnék, hogy Ti most hogyan vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

- Olvasom a választási eredményeket értékelő elemzéseket. Sok érdekes dolgot tudtam meg magamról! Például hogy vidéken élő, szegény, alacsony iskolai végzettségű, idegengyűlölő, bezárkózó, megfélemlített, kizárólag a közmédiából tájékozódó, a sokoldalú tájékoztatást nem igénylő, internetet nem használó állampolgár vagyok. És természetesen hülye. Olyan ember, akivel szörnyű egy országban élni. Merthogy a Fideszre szavaztam.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem azért élek tanyán, mert ez jutott, hanem azért, mert tudatosan ezt választottam Budapesttel és más nagyvárosokkal szemben. A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok szegény: vállalkozóként és gazdálkodóként tisztességes jövedelmem van.

- A Fideszre szavaztam, pedig három egyetemi diplomám mindegyikét budapesti egyetemen szereztem.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok idegengyűlölő. Nem is lehetek: sógornőm zsidó származású, sógorom Magyarországra házasodott indiai.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok bezárkózó: megjártam Nyugat-, Közép-, Kelet- és Dél-Európa legtöbb országát, Észak-Amerikát, Oroszországot, Indiát, Kínát, láttam egy kicsit Közép-Ázsiából, Törökországból, Iránból, Pakisztánból, tanultam az Egyesült Királyságban, és voltam gyakornok az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusában, a konzervatívnak legkevésbé sem nevezhető néhai Tom Lantos képviselői irodájában.

- A Fideszre szavaztam, pedig televízióm nincsen, helyette az internetről tájékozódom, rendszeresen olvasva valamennyi politikai oldalhoz közel álló portált.

- Miért szavaztam a Fideszre? Megpróbálok segíteni a nyolc éve rettegésben élő, becsomagolt bőröndökkel az országból való menekülést fontolgató, de nekiindulni csak nem akaró baloldali entellektüeleknek abban, hogy megértsék, miért szavaz valaki a Fideszre. Egy a több mint két és fél millió közül.

- Először is, a Fidesz sokkal jobban működteti az országot, mint a baloldal. Persze, én is tudnék hibákat sorolni. Épül az ország. Van irányvonal, van haladás, van építkezés, lassan összeállnak a dolgok, míg a baloldali kormányzásokra koncepciótlanság, lepusztulás és szétesés a jellemző.

- Nem is annyira a Fideszre, mint inkább Orbán Viktorra szavaztam. Olyan kaliberű államférfi, amilyen ritkán adatik meg egy nemzetnek. Sem politikai ellenfelei, sem a saját táborában nincsen hozzá fogható politikus, és a nemzetközi porondon is kiemelkedő. Tisztán látja, milyen esélyeink, lehetőségeink vannak nekünk, magyaroknak, illetve milyen veszélyekkel, fenyegetésekkel kell szembenéznünk. Ha kell, keményen harcolva, ha kell, ügyesen lavírozva, képviseli a magyar nemzeti érdekeket.

- Harmadszor, engem nem zavar, hogy ki mennyire gazdagodik. Sőt, örülök minden forintnak, ami nem külföldi cégek, hanem magyarok kezébe kerül. Szükségesnek tartom, hogy – akár állami segédlettel – kialakuljon az új magyar nagytőkés osztály, az új magyar „arisztokrácia”, még akkor is, ha ezek az emberek időnként esetlenek, bumfor¬diak, és kíméletlenül érvényesítik az érdekeiket. A 20. századra kifinomult magyar arisztokrácia vagyonalapító ősei sem biztos, hogy különbek voltak a vagyonfelhalmozás időszakában, évszázadokkal ezelőtt.

- Történelmi ismereteim, családom és saját tapasztalataim alapján állítom, hogy a magyarországi baloldal mindig a magyar nemzeti érdekek ellen politizált. Korábban megcsonkított ország, hullahegyek, véresre vert parasztok és papok, elkobzott vagyonok fémjelezték a hatalmát. Később már „csak” elherdált közvagyon, működésképtelen rendszerek, eladósodottság, elszabadult költségvetési hiány és infláció. És mindig elvtelen behódolás az éppen aktuális nagyhatalomnak. Ebből pedig elegem van. Amint abból is, hogy ez a baloldal mindennap arcomba tolja a holokausztot, bűntudatot próbálva kelteni bennem valamiért, amihez sem nekem, sem a családomnak nem volt köze; vagy éppen erőltetetten népszerűsíti a homoszexualitást, a szabad szexuális identitásválasztást és egyéb szexuális aberrációkat.

- Nos, ezért szavaztam én a Fideszre. És őszintén örülök az eredménynek. A baloldal, az úgynevezett „demokratikus ellenzéki pártok” választási eredményéről ugyanis azt gondolom, amit Csurka István felelt egy újságírónak az 1998-as választások után, amikor azt kérdezték tőle, hogy mit szól ahhoz, hogy az SZDSZ mindössze hét és fél százaléknyi szavazatot kapott. Így felelt: „Sokallom.”

Felföldi Zoltán


2018. ápr. 18. 12:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Olvassátok végig, ez nem a kérdező írása, hanem Felföldi Zoltán FIDESZES POLITIKUSÉ!!!
2018. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%

Haladunk, mi? Persze, egy Kádár féle puha diktatúra irányába. Azzal a különbséggel, hogy Kádár nem lopott ilyen nyilvánvalóan és pofátlanul.

Téged nem zavar, hogy Fideszes oligarchák vásárolják fel az egész országot? Engem igen! Mégpedig azért, mert utána úgy alakítanak mindent, ahogy nekik tetszik, te meg hallgathatsz.

És nem, nem tetszik az irány. Nekünk az EU-ban a helyünk, Európa közepén és nem az Oroszok hátsóját kellene nyalni. Nem volt elég belőlük 40 évig?

Orbán nem egy erős magyar tőkés réteget akar, hanem a saját és haveri köre vagyonát gyarapítja. Van egy felső kör, akinek kijut a Fideszes ellopott pénzekből és van a szegény réteg, akinek semmi reménye. A középréteg eltűnt vagy eltűnőben van. Aki ott volt, az vagy benyalt a Fidesznek és akkor talán felemelték, vagy lecsúszott, esetleg foggal-körömmel kapaszkodik, hogy megmaradjon a jelenlegi életszínvonalon.

2018. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
54%
Hagyd, a megfejtést már az elején leírtam, de az ellenzéki degeneráltak ilyen buták, jó lesz röhögni rajtuk.
2018. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
53%

Kulturáltan leírtad hogy te hogy látod a dolgokat, én teljesen máshogy látom, el is mondom miért. Alapvetően úgy látom baloldaliakat céloz meg a kérdésed, én jobbikos vagyok, de hát a Jobbik a 2. legnagyobb párt, szóval nem baj.


"Épül az ország. Van irányvonal, van haladás, van építkezés"


EU-s pénzekből a Mészáros és Mészáros kft felújítja a kisvárosok főtereit, az igaz... De amikor a régiónktól szakadunk le (Szlovákiában már 1,5x annyi az átlagbér mint nálunk, Romániában is már 95%-a a magyarnak!), akkor ez nem vigasztal. Engem a "legalább történik valami" egyáltalán nem győz meg.


"[Orbán] nemzetközi porondon is kiemelkedő."


A saját szövetségesünk (az EU) utál minket mint a szemetet...


"Tisztán látja, milyen esélyeink, lehetőségeink vannak nekünk, magyaroknak, illetve milyen veszélyekkel, fenyegetésekkel kell szembenéznünk. Ha kell, keményen harcolva, ha kell, ügyesen lavírozva, képviseli a magyar nemzeti érdekeket."


Nem. Fejjel megy neki Brüsszelnek, sőt már az ENSznek is. Akkor is ha kizárólag belpolitikai hasznot húz belőle.


"Harmadszor, engem nem zavar, hogy ki mennyire gazdagodik."


Engem se HA saját tehetségéből teszi. De könyörgöm, a 60 körüli IQ-jú Mészáros Lőrinc gyorsabban gazdagodik mint Zuckerberg!!!


"Történelmi ismereteim, családom és saját tapasztalataim alapján állítom, hogy a magyarországi baloldal mindig a magyar nemzeti érdekek ellen politizált"


Ahogy látom minden érvednél a baloldalhoz hasonlítod a Fideszt. De most arról van szó hogy kommunizmust akarunk vagy kapitalizmust? Vagy arról szólt a választás hogy Orbán vagy Gyurcsány?

Kommunisták már nem léteznek (pontosabban szétszéledtek az MSzP, DK és a FIDESZ(!) között), Gyurcsány pártja meg jelenleg örült hogy bekerült a Parlamentbe... NEM ez volt a választások tétje.

Sőt, én jobban szeretem úgy beosztani a MAI politikai palettát jobb- és baloldal helyett hogy XX. századi (Fidesz, MSzP, DK), és XXI. pártok (Jobbik, LMP, Momentum).


"Később már „csak” elherdált közvagyon"


Bocsánat a cinizmusért, de fideszesként ez egy elég vicces érv, hogy azért szavazol a Fideszre mert a baloldal elherdálta a közvagyont. (Mert a Fidesz mit csinált? A Brexit kampányánál drágább kampány egy olyan népszavazásért aminek nincs jogi következménye az jobb?)


"És mindig elvtelen behódolás az éppen aktuális nagyhatalomnak."


Orbán is pont ezt mondta amikor még Gyurcsány haverkodott Putyinnal.


"a baloldal mindennap arcomba tolja a holokausztot, bűntudatot próbálva kelteni bennem valamiért, amihez sem nekem, sem a családomnak nem volt köze; vagy éppen erőltetetten népszerűsíti a homoszexualitást, a szabad szexuális identitásválasztást és egyéb szexuális aberrációkat. "


Mint mondtam jobbikos vagyok, tehát ebben elvileg egyet kéne értenünk, de a korrektség kedvéért: Ebben a kampányban szóba került a holokauszt meg a homoszexualitás? Vagy BÁRMI ami nem migránsokkal kapcsolatos? Egyedül akkor jött szóba a homoszexualitás amikor Terry Black és Orbán leb*zizta Vonát.

2018. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
25%
Ja vagyis nem a te írásod, hanem bemásoltad Felföldi Zoltánt... Mindegy, akkor vegyük úgy hogy Felföldi Zoltánra reagáltam...
2018. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Alain Delon ***** válasza:
7%
11: Miért kellene tudni, ki az a Felföldi Zoltán?
2018. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%
16#, onnan, hogy van gugli és bármire rá tudsz keresni 2 másodperc alatt. Ehelyett valaki 2 órás fogalmazást ír, ami nem is a kérdésre válaszol.
2018. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
61%

" Harmadszor, engem nem zavar, hogy ki mennyire gazdagodik. Sőt, örülök minden forintnak, ami nem külföldi cégek, hanem magyarok kezébe kerül. "


Azért ez nem semmi. Fideszes politikus kampányol azzal, hogy ne sírjon a szánk, mert ők lopják el a pénzt és nem külföldiek :D Pofám leszakad.

2018. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Alain Delon ***** válasza:
17: Akkor a kérdés jelentve, hogy nem derül ki, a kérdező mire kíváncsi. Pá-pá!
2018. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%
Látom kérdező nem érted,hogy ahol a legnagyobb a szegénység azokban a falvakban 90%-ban szavazták meg a fideszt..
2018. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!