Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kíváncsi volnék, hogy Ti most...

Kíváncsi volnék, hogy Ti most hogyan vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

- Olvasom a választási eredményeket értékelő elemzéseket. Sok érdekes dolgot tudtam meg magamról! Például hogy vidéken élő, szegény, alacsony iskolai végzettségű, idegengyűlölő, bezárkózó, megfélemlített, kizárólag a közmédiából tájékozódó, a sokoldalú tájékoztatást nem igénylő, internetet nem használó állampolgár vagyok. És természetesen hülye. Olyan ember, akivel szörnyű egy országban élni. Merthogy a Fideszre szavaztam.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem azért élek tanyán, mert ez jutott, hanem azért, mert tudatosan ezt választottam Budapesttel és más nagyvárosokkal szemben. A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok szegény: vállalkozóként és gazdálkodóként tisztességes jövedelmem van.

- A Fideszre szavaztam, pedig három egyetemi diplomám mindegyikét budapesti egyetemen szereztem.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok idegengyűlölő. Nem is lehetek: sógornőm zsidó származású, sógorom Magyarországra házasodott indiai.

- A Fideszre szavaztam, pedig nem vagyok bezárkózó: megjártam Nyugat-, Közép-, Kelet- és Dél-Európa legtöbb országát, Észak-Amerikát, Oroszországot, Indiát, Kínát, láttam egy kicsit Közép-Ázsiából, Törökországból, Iránból, Pakisztánból, tanultam az Egyesült Királyságban, és voltam gyakornok az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusában, a konzervatívnak legkevésbé sem nevezhető néhai Tom Lantos képviselői irodájában.

- A Fideszre szavaztam, pedig televízióm nincsen, helyette az internetről tájékozódom, rendszeresen olvasva valamennyi politikai oldalhoz közel álló portált.

- Miért szavaztam a Fideszre? Megpróbálok segíteni a nyolc éve rettegésben élő, becsomagolt bőröndökkel az országból való menekülést fontolgató, de nekiindulni csak nem akaró baloldali entellektüeleknek abban, hogy megértsék, miért szavaz valaki a Fideszre. Egy a több mint két és fél millió közül.

- Először is, a Fidesz sokkal jobban működteti az országot, mint a baloldal. Persze, én is tudnék hibákat sorolni. Épül az ország. Van irányvonal, van haladás, van építkezés, lassan összeállnak a dolgok, míg a baloldali kormányzásokra koncepciótlanság, lepusztulás és szétesés a jellemző.

- Nem is annyira a Fideszre, mint inkább Orbán Viktorra szavaztam. Olyan kaliberű államférfi, amilyen ritkán adatik meg egy nemzetnek. Sem politikai ellenfelei, sem a saját táborában nincsen hozzá fogható politikus, és a nemzetközi porondon is kiemelkedő. Tisztán látja, milyen esélyeink, lehetőségeink vannak nekünk, magyaroknak, illetve milyen veszélyekkel, fenyegetésekkel kell szembenéznünk. Ha kell, keményen harcolva, ha kell, ügyesen lavírozva, képviseli a magyar nemzeti érdekeket.

- Harmadszor, engem nem zavar, hogy ki mennyire gazdagodik. Sőt, örülök minden forintnak, ami nem külföldi cégek, hanem magyarok kezébe kerül. Szükségesnek tartom, hogy – akár állami segédlettel – kialakuljon az új magyar nagytőkés osztály, az új magyar „arisztokrácia”, még akkor is, ha ezek az emberek időnként esetlenek, bumfor¬diak, és kíméletlenül érvényesítik az érdekeiket. A 20. századra kifinomult magyar arisztokrácia vagyonalapító ősei sem biztos, hogy különbek voltak a vagyonfelhalmozás időszakában, évszázadokkal ezelőtt.

- Történelmi ismereteim, családom és saját tapasztalataim alapján állítom, hogy a magyarországi baloldal mindig a magyar nemzeti érdekek ellen politizált. Korábban megcsonkított ország, hullahegyek, véresre vert parasztok és papok, elkobzott vagyonok fémjelezték a hatalmát. Később már „csak” elherdált közvagyon, működésképtelen rendszerek, eladósodottság, elszabadult költségvetési hiány és infláció. És mindig elvtelen behódolás az éppen aktuális nagyhatalomnak. Ebből pedig elegem van. Amint abból is, hogy ez a baloldal mindennap arcomba tolja a holokausztot, bűntudatot próbálva kelteni bennem valamiért, amihez sem nekem, sem a családomnak nem volt köze; vagy éppen erőltetetten népszerűsíti a homoszexualitást, a szabad szexuális identitásválasztást és egyéb szexuális aberrációkat.

- Nos, ezért szavaztam én a Fideszre. És őszintén örülök az eredménynek. A baloldal, az úgynevezett „demokratikus ellenzéki pártok” választási eredményéről ugyanis azt gondolom, amit Csurka István felelt egy újságírónak az 1998-as választások után, amikor azt kérdezték tőle, hogy mit szól ahhoz, hogy az SZDSZ mindössze hét és fél százaléknyi szavazatot kapott. Így felelt: „Sokallom.”

Felföldi Zoltán


2018. ápr. 18. 12:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%

Jobban kellett volna tagolni. Spacet üss legközelebb a gondolatjelek elé.


Magadra ismersz ? [link]

2018. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

Szép önvallomás.

De azért ne add fel, még belőled is lehet a társadalom hasznos tagja, egy segíteni akaró, normális ember.

Csak az igyekezeteden, és az empatikus képességeden múlik.

Én drukkolok neked!

2018. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ugye nem voltatok szavazni? Ezt nem a kérdező írta.
2018. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Mármint hogy az írásról mi a véleményünk?
2018. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a Földesnek vajon szóltak már azóta, hogy nem kellene lebugrisparasztozni azokat, akiknek a szavazataira pályázunk 4 év múlva?
2018. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Ez a kép amit lefestettél Orbánról vajon az igazság vagy egy általad idealizált kép? Szerintem az utóbbi.
2018. ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

Lehet hogy van három diplomád, de a szövegértés nem megy. Senki nem mondta azt, hogy vidéken élő, szegény, alacsony iskolai végzettségű, idegengyűlölő, bezárkózó, megfélemlített, kizárólag a közmédiából tájékozódó, a sokoldalú tájékoztatást nem igénylő, internetet nem használó állampolgárok szavaztak a Fideszre, bár a vidékiek azért lássuk be jóval nagyobb arányban szavaztak rájuk.


És van kimutatás arról, hogy a legelmaradottabb területeken tarolt a legnagyobb mértékben a Fidesz. Meg lehet nézni, hogy hogyan vannak felosztva a szavazókerületek: nagyobb városokhoz hozzácsapva fejletlen falvak tömege, ami feljavítja a Fidesz kevésbé jó eredményét amit a városokban kap.


Értem, hogy neked most rövid távon arany az élet, megy a szekér, hát hülye is lennél másra szavazni, ezt meg is értem. Valakinek csak ez számít. Nem elítélően mondom, de vannak olyanok akiknek nem elég ez. Vannak olyanok akiknek az elesettek is számítanak ( ld. a civilszervezetek akik lassan szitokszóként szerepelnek a Fidesz szótárában) Vannak olyanok akiket zavar, hogy folyamatosan utálni kell valakit, harcolunk mi mindenki ellen épp csak a saját anyámat nem kell még.


Valóban haladunk..haladunk visszafele. Ha valóban tanultál történelmet akkor ajánlom hasonlítsd össze a náci retorikát OV kommunikációjával. Ja, és a történelmi és pszochológiai ismereteid segítségével még arra is rájöhetsz, hogy úgy tűnik neked is kell egy Apuci az állam elejére aki majd jól megvéd mindentől, neked igazából gondolkodni sem kell, olyan zsigeri reakciókat vált ki belőled, a propagandája.

Az, hogy vannak építkezések, meg felújítások, természetesen jó dolgok. Csak éppen egy felújított kórházhoz nem jár 4 köbcenti orvos is intravénásan. Úgyhogy akkor majd, szép kifestett kórházban döglik meg az akinek esetleg nem megy olyan jól, hogy magánorvoshoz menjen.

Mellesleg ezeket a forrásokat az EU nyomatja folyamatosan, hátha egyszer majd felzárkózunk.


Ne is zavarjon, hogy lop. Ez a normális. Tudod miért nem zavar? Mert azt hiszed, téged nem károsít meg, mert most éppen jól megy. Persze, legyen itt egy újabb "nemesi réteg" úgy is van. Menjünk vissza a középkorba. De ugye, tudod, hogy akkor te biztosan nem szavaznál az életben semmire és soha nem lenne beleszólásod semmibe.


Egyébként halkan megjegyzem, hogy a zsidók már egy "kis" ideje itt élnek, nehéz lenne idegennek tartani őket, de mindegy. Majd amikor az indiai családtagodat a kontrollálhatatlan tömeg meglincseli a kreol bőréért akkor, majd lehet, hogy leesik mi a probléma Orbán Viktorral. De legkésőbb akkor,amikor az EU kivonja a pénzeket és te hirtelen már nem leszel olyan jó anyagi állapotban. A kormány persze maradhat stabil, mert mindenki elhúz akinek ez nem kell és Orbán beül a trónszékébe végre igaziból uralkodni.


Az meg, hogy neked az probléma, hogy vannak akiknek ez nem kell,téged minősít.

2018. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Úgy, hogy Felföldi Zoltán egy közismert vidéki fideszes polgármester volt vagy még most is az.


Azt tartanám furcsának, ha a saját pártja ellen írna.

2018. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
40%
#7- * Nem csak ilyen emberek szavaztak rá. De a fejletlen vidékeken volt a legnépszerűbb.
2018. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Alain Delon ***** válasza:
53%
Jaj, de vicces tudsz lenni, te kérdező! Ekkora demagóg szöveget! Azért próbáld meg legközelebb a megkorbácsolt embernek megmagyarázni, hogy neki milyen jó, ha korbácsolják! Neked szerintem még ez is menne.
2018. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!