Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más is visít a nevetéstől,...

Más is visít a nevetéstől, amikor azt hallja, hogy "nincs munkahely"?

Figyelt kérdés

Még az ország esetén is necces ilyennel dobálózni, de most, hogy lehet menni Nyugatra, végképp komédiába illő :D


Szakmunkásokat, sofőröket úgy keresik, mint az aranyat :D


2018. márc. 6. 10:40
1 2 3
 11/28 Lazy Lover ***** válasza:
69%
tudod kérdező nem mindenki mehet el kamiont vezetni más ember munkája is ér annyit hogy normálisan éljen
2018. márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
23%
Én diákmunkásként dolgozok két helyen 1300-1500 bruttóért, az a tapasztalatom hogy aki dolgozni akar az talál munkát.
2018. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%

"300 euró prémiumot kapok, ha egy havert, volt kollégát beajánlok és minimum 3 hónapig ott nálunk marad."


Ja, mert három hónap után lejár a próbaideje és nem tudja csak úgy otthagyni a céget felmondási idő nélkül. Az meg egy hónap. :D

2018. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
50%

"Megint más: asszony értelmiségi, irodista, ott is kell az ember, csak épp nehéz alkalmast találni, mert a fiatalok hátrahőkölnek, ha nem egyből félmillás kezdőpénzzel veszik fel őket."


Ja, meg főleg azért, mert úgy viselkednek velük, ahogy normális ember a kutyájával nem teszi.

2018. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%

13.


Jót röhögtem. Ha én valahonnan el akarnék menni mert olyan rossz - sosem tettem még ilyet - odavágom a kulcsot és balra el. Befáslizom a lábam, beteg vagyok, nem tudok vezetni, nagy ügy.


Ha meg nem olyan rossz a munkahely, kivárom azt az egy hónapot.


Mesélhetnék mik megtörténtek már: vagy 10 + éve a Waberer's sofőrök kint hagyták a kocsikat La Jonquera - ban, beültek a spanyol kamionba - volt aki még a fülkébe is odaszart búcsúzóul. Nesze neked, felmondási idő. Még jó hogy a fél kocsit nem adták el.

2018. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%

Ez érdekes, Hakapeszi.

Nekem haveromat feljelentette a főnökasszonya a Munkaügyi Bíróságon, mert nem várta meg a felmondási idő végét.

Komolyan baxki, a középkorban volt ilyen, hogy a jobbágy nem költözhet el a földesúrtól. Ott röhögtem szerencsétlenen, de tényleg megtörtént vele.

2018. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Amit mond - az akárki -, az igenis igaz. Nincs munkahely, ami neki megfelelő lenne, mind szakképzettség és fizetés szintjén (és több szempont szerint). Rendben, hogy 10000 informatikus hiányzik, de ha nem ért hozzá, akkor nem nagyon izgatja őt. Szakmaváltás meg már 40+ felett egyre nehezebb.


Amúgy egy 2017-es cikk az Indextől (igenis hiteles) a témában:

[link]

2018. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%
Nézd kérdező én attól visítok ha ilyeneket kérdeznek pedig én nem tagadom a fideszre szavaztam. Egyrészt nem mindenki akar külföldre menni én se. Semmi kedvem hozzá. Másik hogy az ország egyes részein munkaerőhiány van és betanított munkásként 220-250 et megkapsz nettóban bármiféle kedvezmény nélkül. Szabolcsba meg örülhetsz ha két gyerek utáni kedvezménnyel hazaviszed a 125 -öt . Vagy lakhatsz néha állati szinvonalon valami ócska munkásszállón a fővárosban 150 ezerért hogy valami zsákfaluban éhen ne halj mert csak közmunka van. Én holna hat másik helyen kezdhetnék annyi itt a munka. Próbálnád ezt megtenni a keleti országrészbe.
2018. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Jó, tehát nem tudsz mondani.


Egyébként borsodi vagyok, nem kell a duma, hogy mi van itt.

Aki akar, talál munkát.

2018. márc. 6. 12:38
 20/28 anonim ***** válasza:
ma 11:48 Téged meg abszolút nem értelek. A felmondási idő az felmondási idő arra van hogy a munkáltató is találjon a felmondását töltő helyett valakit ezidő alatt. Látszik hogy egy csepp fogalmad nincs a törvényekről amiket be kell tartani. Valószínű ezek szerint még nem dolgoztál soha vagy nem voltál bejelentve. Majd ha egyszer odakeveredsz egy normális munkahelyre megtudod mi az a felmonfási idő. Nulla élettepasztalattal kár osztani az eszet.
2018. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!