Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy békitsem ki a szüleim,...

Hogy békitsem ki a szüleim, meg nagyszüleim, mert anyu mszp-s apuék meg fideszesek?

Figyelt kérdés
Sokat veszekednek anyu meg egyedül mszp-s, apuék meg a szülei meg fideszes, sokszor kiabálásig megy a dolog, mi meg az öcsémmel nem szólhatunk bele, mert úgyse értünk hozzá.
2010. máj. 28. 11:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
sztem ne menjetek bele ezekbe a lerágott csontnak számító vitákba..most nem ez a kérdés..hanem a felelőtlen szülők "megregulázása"...
2010. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
88%

"Nem a többpártrendszer és a demokrácia tehet arról, ha egy családban nem tudnak civilizáltan gondolkodni. Vagy, hogy ilyen az ország mentalitása. Ezt láthatod, ha kimész egy focimeccsre is, hogy mennyire gyűlölik egymást a "felek". "


Jaja.

Éppen ezért nem vagyok hajlandó politikáról beszélni olyan emberrel akiről tudom hogy ellentétes a véleményünk.

Jobb a békesség, egyik párt sem ér annyit hogy összevesszek rajta akárkivel.

2010. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Akkor miben értenek egyet, van olyan? Gondolom, ez nem egyik napról a másikra alakult így.
2010. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Ha már ilyesmin veszekednek, akkor ott már alapvető gondok vannak. Nem tehetsz semmit.
2010. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Mire nem képes a politika. A legrosszabb, hogy nem egyedüli család, akad még bőven rá példa.
2010. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom igaz-e rátok a következő sztereotípia:

Apud családja sokat szenvedett a Rákosi rendszerben. Nagyapád, vagy dédapád megtapasztalta az ÁVO vendégszeretetét, elvették tőlük a földjük/boltjuk/kisüzemük, vagy olyan értelmiségiek voltak akik nem tapsoltak elég hangosan az akkori rendszernek. Emiatt bennük az egész Kádár rendszerben lappangtak a sérelmek, melyekről csak szűk körben beszéltek. Aztán jött a rendszerváltás, és végre elégtételt szerettek volna kapni, de nem kaptak. A kommunisták még mindig a nyakunkon élősködtek, az a sok agymosott meg rájuk szavaz.


Anyukád családja ezzel szemben soha nem szenvedett semmilyen sérelmet az előző rendszerben. Tőlük nem vettek el semmit. Akkoriban 3,60ért tudtak kenyeret venni, OTP-re mindenki lakáshoz tudott jutni, és mindenkinek volt munkája. Ők ebben nagyon jól érezték magukat. Ők soha nem gondolták, hogy ennek egyszer vége lesz. Mindig kellemes nosztalgiával gondolnak Jani bácsira, aki békében és jólétben vezette az országot. Aztán egyszer csak jött a rendszerváltás. Megszűntek a munkahelyek, nagy volt az infláció, nehéz lett a megélhetés. Nem értették mi történik. Az állam már nem gondoskodott róluk. Aztán 94-ben megcsillant a lehetősége annak, hogy majd egy kicsit jobb lesz. Az MSZP-ben bíztak, hátha visszahoznak valamit, legalább egy kicsit is abból ami elveszett.


Igazából a 2 párt szembenállásának ez az alapja. A többi az csak rizsa meg színjáték. Az egyik párt mögött a régi 45 előtti keresztény értelmiség, és azok leszármazottjai állnak, a másik oldalon a fővárosi balos értelmiség adja a szellemi magot.

Azt hogy ki mit csinál nem ítélik meg reálisan nagyon sokan. A sértettségük miatt tartoznak valamelyik oldalhoz, és amit a másik csinál az csak rossz lehet. Nem lehet értelmes párbeszéd, mert a sérelmek rejtetten vannak, senki se beszél szívesen róla. Emiatt főleg aktuális dolgokat vágnak egymás fejéhez a két oldal hívei, és saját pártjuk érveit használják egymás ellen.


A két tábor szavazói között igazából nincsenek értékrendbeli különbségek. Legalábbis az átlagember szintjén. Ha az értékrendben nálatok sincs különbség a szüleid között akkor erre kellene ráébresztened őket.


Kérlek írd meg hogy igaz e a sztereotípia.

2010. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
30%

"Kár, hogy mi nem tudunk ilyen hamar kijönni a sz@rból"


Mit akarsz egy olyan országgal kezdeni aminek nincs nyersanyaga nincs energiahordozója mindenben függ másoktól. Erre nem gondolsz?

2010. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
34%

11:50 egyet értek veled bár a darabolás kicsit durva lenne én inkább termitet raknák a hasára.


szebb jövőt amugy lassan készülök elhagyni az országot emiatt a sok barom miatt... csak még várom a vízumot

2010. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem családon belül legyen tabu a politika. Azt sem tudja faterom, hogy kire szavaztam. Ha leülnék vele politikáról vitázni, nagy eldurvulna a helyzet.


(én jobbik, ő mszp.)

2010. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már csak ürügy arra, hogy valamin veszekedni tudjanak. A szép az,hogy semmi értelme nincsen, mi is másra szavaztunk a férjemmel, soha egy vita nem volt miatta. Gyakorlatilag ez mindenkinek a magán ügye, senkinek semmi köze hozzá. De azt nyugodtan megmondhatod, hogy a kisembernek ettől sem lesz jobb, a szar alatt van Mo. és ott is leszünk, sőt egyre csak süllyedünk le. Tökmindegy melyik párt van ott, fidesz mszp egyik kutya másik eb.
2010. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!