Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » " kevés a mérnökök gyakorlati...

" kevés a mérnökök gyakorlati tudása, szakmai tapasztalalta ". Miért hallani ezt annyiszor? ( Lent )

Figyelt kérdés
Sokszor hallani a híradóban, cikkeleben hogy a cégek elsősorban a szakmai tapasztalatot hiányolják. De én ezt nem értem. Szakmai tapasztalatot csak a cégek tudnak adni, tehát olyat hiányolnak, amit csak ők tudnak megadni ? Nyilván minden cég akkor örül a legjobban ha a munkaerőt nem kell tanitgatni, csak odeultetni és már termeli is a pénzt, de ez csak úgy lehetne ha előtte már valamelyik vég elvállalta a tanitatását, vagy az egyetem megtanította erre arra. Az egyetem pedig inkább meg szeleskorben tanít mindenről, megadja az alapot minden irányba és nem szakirány specifikus, legalábbis az amit szakiranynak neveznek a mernoki szakokon, azok csak morzsák. A három és fél éves képzésbe meg nem fér bele hogy valaki olyan részletesen tanuljon vmt, pláne mikor minden specifikus. Lehet mondani hogy menjenek el dolgozni egyetem alatt, de az sem ad elég tapasztalatot. A duális képzésnek nem.tudom hogy mi értelme ( hiszen az elso másfél.ket évben gyakorlatilag nulla elméleti tudással mire lehetne építeni ? ?, Meg sztem.az egyetemnek.sem.az a lényege, hogy na akkor most csak ( nem könnyű ) iskola + meló + tanulás. (
2017. szept. 26. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A cégek 90%-nál elvárt a szakmai tapasztalat. Inkább nem vesznek fel senkit, csak ne kelljen másfél-két hónapig ráfizetni. Ez nem csak a mérnökökre igaz, hanem más munkákra is.
2017. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%

Azért hallani annyiszor, mert igaz.

A felsőoktatás színvonala egyre (erőteljesebben) csökken. Jó felsőoktatáshoz megfelelő mennyiségű pénz kell. Nincs. Csak a töredéke.

A felsőoktatásban részt vevő hallgatók színvonala is (erőteljesen) csökken. Nincs érdek a tanulásra, mert az nehéz, és a jó helyet nem tudásért, hanem kapcsolatért mérik. Továbbá csak elenyésző százalékot fizetnek meg.


Az oktatás, az infrastruktúra, a diákság és a munkavállalási lehetőség kölcsönösen hatnak egymásra. Mind torz, és ezt nem lehet vezényszóra megváltoztatni.


A szakmai tapasztalatban is vannak fokozatok. A munkahely specialitásait nyilván helyben kell elsajátítani, de az sem mindegy, mekkora ráfordítással. Az elvárások is túlzottak, a politika erre ösztönöz. A helyzet tehát valós, nagyon sok mindent kell megváltoztatni, hogy egy (nem kis) idő után látszata legyen.

2017. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokat írtál 2. csak nem arról amiről szó van. A felsőoktatás -akár szuper akár gyenge - nem ad szakmai tapasztalatot. Az egyetem egy szimulátor és az volt mindig is. A cégek vagy azt várják hogy valaki szakmai tapasztalattal pottyan jön ki anyukájából vagy azt hogy egy cég kikupálja az ipsét majd megváljon tőle amikor már szupermunkaerő ő pedig felvegye készen. Mivel a valóság nem mese ezért a cégek mindenkit lebénáznak durcásan.
2017. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs esélyed megérteni kérdező. Ilyenek a viszonyok. Ha az igazat írja le itt valaki,az hosszú és nehéz megérteni. Ezért is, másért is lepontozzák. Te hinnél egy nulla pontos, nehezen érthető válasznak? Nem, inkább hiszel egy szellemesnek tűnő, ostobaságnak. Kész, ezzel be is soroltál a tévképzetet gondolók táborába.


Mert a valóság bonyolult, így nagy terük van a hamis féligazságoknak. Az oktatáson sok múlik, de nem minden. Az oktatás stabil alapokat ad. Ha jó, de nem az, mert tönkretették. Aztán meg ha jó, ott szívesen tanul a diák, tehát tudni fog. De egy elfuserált oktatásban, miközben tudja, a kapcsolat a fontos, semmi más, minek tanuljon.


Ma torz a gazdaság is, a jövedelmi viszonyok is. Ezért ma egy cégben kevés kiválóra, és sok jó rabszolgára van szükség. Egy gyengécske mérnök nem jó nagyszerű rabszolgának.

Mitől rabszolga? Egy munkahelyen azt mondják, ezt kell tenned. Ma, ha nem tudod azonnal, mehetsz. Kicsit korábban, elkezdtél tanulni. Mivel jó alapjaid voltak, felmérted, kitől és mit érdemes kérdezni. Mire a főnökség ideges lett, hogy nem tudsz, megtanultad, beilleszkedtél. Elég hamar azt is észrevették, csereszabatos vagy, mást is hamar elsajátítasz, ha hagynak. Ezért hamarosan nemcsak hagytak, de segítettek. Ma erre nincs idő, ma a mérnök nem tud tájékozódni, mert se alapja hozzá, se lehetősége. Torz gazdaságban és torz oktatás mellett, eltorzult emberi gondolkodásmóddal így megy ez. Tehát igaz. De a változáshoz sok mindent kéne változtatni. Egyszerre! De ki kezdje?

2017. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!