Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ingyenes gyakorlati munka...

Az ingyenes gyakorlati munka nem rabszolgamunka szerintetek?

Figyelt kérdés
Mármint értem, hogy nem a földet kell kapálni, meg szántani, de akkor is ugyanazt a munkát (néha többet ha szemetek a dolgozók) el kell végezni mint a többiek, és természetesen ingyen. Nem értem miért nem lehet legalább egy minimális összeget adni a diákoknak, vagy Erzsébet utalványt vagy bármit, hogy ne a szüleimnek kelljen ezalatt a 3 hónap alatt támogatnia. Mert senki nem mondhatja, hogy büdös a munka, nekem az a büdös, hogy ingyen kell.
2013. febr. 20. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Igazad van, engem is ingyen dolgoztatnak a gyakorlaton, tényleg ocsmány egy dolog... :(
2013. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
De az az.
2013. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Felértékeltelek, (és MINDENKIT felfogok!!!) Amúgy akinek más a véleménye ne a kis lefelé mutató hüvelykujjra kattintson, mint egy elcseszett római uralkodó, hanem írja le, hogy szerinte az ingyen munka miért is olyan baromi jó? Legalább is miért nem kihasználás.
2013. febr. 20. 22:20
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


Mármint erre gondolok.

2013. febr. 20. 22:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen korrekt és ezt úgy írom, hogy lehet, hogy én is ingyen fogok dolgozni külső gyakorlatomon, de van saját vállalkozásom is, így mindkét oldalát átlátom a dolognak. Egy cég nem nyer túl sokat egy külső gyakorlaton. Például magamból kiindulva tudom, hogy jóval a főiskolai oktatás színvonala felett ismerem azt, amit tanulok, de még én sem valószínű, hogy elbánnék egy olyan feladattal belátható időn belül, hogy egy 50 gépes hálózatot építsek fel LDAP címtárra épülő tartományvezérlővel. Márpedig a cégeknél ilyesmiket kellene csinálnom, csupa olyat, amit nem tudok, vagy nem eléggé jól. Tehát kellene mellém egy ember és innentől fogva tartunk ott, hogy nemhogy nem nyernek rajtam, de ha ingyen vagyok ott, akkor is lekötöm az egyik szakemberüket. A normális betanulási idő körülbelül pont három hónap lenne, mire már megyek is el. Mindemellett mivel az oktatási hozzájárulási adót csak nagyobb vállalkozások tudják visszaigényelni gyakornokok foglalkoztatása után, így a nagyobb cégnek nagyobb partnerei is vannak, ahova nem mernek kiküldeni egy gyakornokot, el ne rontson valamit. Ilyen körülmények között még az is csoda, hogy létezik cég aki vállal gyakornokot. Egyszerűen ez a külső gyakorlat úgy ahogy van rosszul van kitalálva. Nem éri meg ez a vállalkozásoknak igazán, így az osztályom háromnegyedének nincs is helye.
2013. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nálad ez teljesen jogos, de én spec culágerkedek :) Mármint nem a szakmámnak megfelelő munkát végzek, pedig jó lenne.
2013. febr. 20. 23:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ingyenes gyakorlati munka nem rabszolgamunka. De azzá tehetik.

A gyakorlati munka az oktatás része, azt a célt szolgálja, hogy a diák a tanultak gyakorlati (készség) részét is sajátítsa el. Az elméletihez képest két különbség van: 1. a gyakorlatihoz komoly infrastruktúra kell, ahol gyakorolni lehet. Elvileg a kezdő gyakran hibázik, dolgokat tehet tönkre, de azért nem vonható felelősségre, mert ez a dolgok természetes menete. 2. a diák eközben értéket termelhet, tehát hasznot hozhat az infrastruktúra biztosítójának.

Ezért azt mondjuk, mivel az egyedi mérés túl bonyolult és sokba kerül, legyen az ingyenes, így nagy átlagban a költség és haszon kiegyenlítik egymást. Viszont lehetnek (és vannak) speciális helyzetek, ahol mégis fizetnek a gyakorlatért, igaz sokkal kevesebbet.


Ez az elvi (és ha jól működik, a) törvényi rész. De emberek hajtják végre, akik tévedhetnek, akár törvénytelen hasznot is húzhatnak belőle. Például nem gyakorlásra való munka elvégeztetésével, a reguláris dolgozókéval azonos feltételek alkalmazásával. Minél nagyobb a törvényi káosz, minél több a kiskapu, minél nagyobb a zűrzavar, annál több a helyzet kihasználása. És nálunk mindegyik több, méghozzá sokkal. Ezért érezheted rabszolgamunkának, és nem az elv miatt.

2013. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!