Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a munka helyemen felmondok...

Ha a munka helyemen felmondok akkor aznap kell még dolgoznom?

Figyelt kérdés
szóval van jobb munka lehetőség és felszeretnék mondani hétfőn aznap kellmég dolgoznom vagy csak be megyek fel mondok és megyek haza? most jártam ki az iskolát és még nem tudom hogy működnek ezek a dolgok léccy segítsetek
2013. jan. 10. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenhol van felmondási idő, amit kötelező ledolgoznod.

Ez védi a munkáltatót attól, hogy egyik napról a másikra elveszítse a munkaerőt. És védi a dolgozót, hogy máról holnapra kitegyék.

Ez jobb helyeken akár egy hónap is lehet, de közös megegyezéssel módosítható.


Az új helyeden viszont biztosan nem fogják jó szemmel nézni, hogy reggel felmondtál, és délben már ott sem voltál az előző helyen, mert akkor legközelebb velük is ezt teszed?

2013. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szóval attól még hogy felmondok még kell egy hónapot dolgoznom?
2013. jan. 10. 20:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy a cég, ahol dolgozol, mennyi felmondási időt kötött ki, benne van a munkaszerződésedben.
2013. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Annyit kell még dolgoznod, amennyi a szerződésedben van/volt írva.

Nem feltétlenül 1 hónap.

2013. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jan. 10. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Felmondasz és mész haza. Majd bemész a papírjaidért vagy kiküldik postán.
2013. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7%

"Mindenhol van felmondási idő, amit kötelező ledolgoznod."


40 éves vagyok, volt olyan év mikor 7 munkahelyem volt, életem során megközelítőleg 30 különböző munkahelyen mondtam már fel. Ebből egyetlen egy helyen akartak 30 napos felmondási időt kicsikarni, ott is megmondtam, hogy bemenni nem fogok, de ha fizetni akarják továbbra is a TB-m meg az SZJA-m akkor az engem nem fog zavarni. Valami isteni csoda folytán ezután már ők sem ragaszkodtak annyira a felmondási időhöz. Szóval amit leírtál nem fedi a valóságot.

2013. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

"szóval attól még hogy felmondok még kell egy hónapot dolgoznom?"


Mért kéne? Ha van kedved bemész elkávézgatsz, ha nincs kedved nem mész be. Két nap után már nem fogják annyira erőltetni ezt a felmondási időt. Egyébként meg még abban sem vagy biztos, hogy a munkáltatód akar -e ilyet. Szóval előbb várd meg mit mond. De mint írtam akkor sem kell letölteni, mindenből ki lehet jönni jól is.

2013. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lindmayer ***** válasza:
de ha meg még próbaidőn vagy, akkor meg akkor mondasz fell, amikor akarsz, és azonnali hatállyal
2013. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát: próbaidőn bármikor kitehetnek/kiléphetsz. Szintén repülsz, ha a munkáltató rúg ki indokolt esetben, pl. lerugdostad a gépeket az asztalról, vagy téged megvert a főnököd és bizonyítani tudod. Más esetben a munkaszerzdésben leírt napokat még le kell dolgoznod, de erre az időre szabadságot is kivehetsz.
2013. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!