Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a helyzet kelettel?

Mi a helyzet kelettel?

Figyelt kérdés

Olvasom sok helyütt, hogy kivándorolnak az emberek és szerencsét próbálnak a nyugati "csodaországokban". Elsősorban Anglia, Németország a cél, de valaki csak Ausztriáig megy. Hallani Hollandiáról is. Vannak olyanok is, akiket Európa hidegen hagy és inkább Kanadát, az Usát, vagy Ausztráilát próbálják ki (utóbbiakba igen nehéz bejutni egyébként).

Mi a helyzet kelettel? Mondjuk Dél-Koreával, Hongkonggal, Shanghajjal, Japánnal, vagy milyen jövőt tartogathat egy európai ember számára a fejlődő Kína, vagy az örökzöld Egyesült Arab emirátusok?


Kérlek írjátok le véleményetek. Köszönöm.



2013. jan. 15. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Korea, Hongkong, Sanghai és Japán olyan helyek, amik a felszínen nagyon fejlettnek tűnnek, de az átlagember életszínvonala valamivel rosszabb a magyarországinál. A papíron lévő életszínvonal ugyanaz, mint Magyarországon, csakhogy ezért nagyon sokat kell dolgozni és számolni kell a kelet-ázsiai kultúra hatalmas különbségeivel.



A fejlődő Kína, igényt tart európai idénymunkásokra, angol nyelvtanárokra. Kb. ukrán életszínvonalon ezek ki is tudnak ott húzni 5-6 hónapot, de ne feledjük, hogy Kína egy kommunista diktatúra, az interneten rengeteg oldal ki van cenzúrázva pl. nem jön be a facebook, egyes amerikai és európai hírportálok és hivatalosan az utcán csak egyféle újságot vehetsz, a kommunista párt saját újságát.



Az Egyesült Arab Emirátusokban ugyanaz van, mint bármely gazdagabb arab országban: A fehér emberek relatíve jól élnek, de ilyen berlini fallal körülvett lakónegyedekben vannak elzárva a többségi társadalomtól, szintén csak idénymunkára vannak kint, és itt is számolniuk kell az őket körülvevő diktatúrával: Műholdvevő antennát tilos használni, az interneten minden iszlámot kritizáló oldal le van tiltva.



Összességében annyit tudok mondani, hogy ha már kelet, akkor ezen országokban érdemes gondolkodni: Ukrajna, Fehéroroszország, Oroszország távolkeleti városai.


Ezeken a helyeken európai kultúra van és a helyiek nagyon barátságosak. kb. 90-es évekbeli magyar színvonalon el lehet lenni és egyáltalán nem vagy izolálva a helyiektől. Fehéroroszország diktatúra ugyan, de jóval enyhébb, mint bármely iszlám vagy keletázsiai diktatúra.

2013. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Oroszországba nem az megy aki jobban akar élni hanem az aki már eleve igen gazdag.Moszkva a gazdagok városa.
2013. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oroszország nem csak Moszkva, ezért írtam, hogy az orosz távolkelet. Moszkvába, vagy bárhova az európai Oroszországban nem érdemes költözni, de Habarovszkba, Novoszibirszkbe, Usszirijszkbe, Vlagyivosztokba igen. Ezek mind olcsó, befogadó és biztonságos városok, ahol kb. olyan életed lehet, mint 1995-ben Szolnokon vagy Miskolcon.
2013. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Oroszországba érdemes befektetni.

A vállalkozók nincsenek adókkal megfullasztva mint Magyarországon.

És a magas jövedelműek sincsenek agyon adóztatva.


Pl:Nemrég a francia szocialisták 70 százalékos adót vetettek ki a magas jövedelműekre meg a gazdagabbakra aztán most sikítoznak hogy e tehetősebbek elhagyják az országukat és mondjuk elköltöznek Oroszországba.


Jakobinus ősapáik a bolsevikeket is felmúlták.

Nem értem minek kell a magas jövedelműeket szét adóztatni.Aztán csodálkoznak amikor csalnak meg ügyeskednek.

2013. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel félig orosz vagyok sok időt töltök kint oroszországban vannak közeli rokonok is de lényegében annyit tennék hozzá ,hogy egy átlagos Moszkvai v Szentpétervári irodai alkalmazott fizetése 1000 eurotól kezdődik de a klasszikus értelembe vett kétkezi munkások (szak emberek pl.:hegesztő...) akár 1500 eurot is haza vihet még akkor is friss szakmás és még végezetül annyit ,h az életszinvonal talán csak abban különbözik az europaitol ,h a közbiztonság még nm olyan fejlett de átlagában véve oroszország mostanra elég stabil ország lett és már szinte egyáltalán nm maradt nyoma a kommunista állanak, nekem tetszik nm egy hónapot töltöttem el szivesen élnék de mégis nekem Mo. a hazám és csak legvégső esetben hagynám el az országot mert igaz ,h nehéz igaz , fáraszto de ezen a stádiumon minden poszkommunista állam át megy példa oroszország ahol 1998-ban össze omlot a jegyban és mindenki hirtelen szegény lett mostanra már szinte nyoma semm maradt de mondjuk egy másik pédát ott van olaszország a háború után a válság dübörgöt de pár év alatt kilábalt belőle vagy egy lettország amely a szovjetunio szétbomlása után mély válságban volt mert nm volt semmiük de mostanra ők is ki kalapálodtak és magyarország is most megy végig ezen persze később mint a többi ország de ez azért volt igy mert elég erős orosz és nyugati piaca volt amely 1998-ban az orosz válsággal a felére zuhan vissza mondhatni igazábol ,h 1998-ban volt a teljes leválás oroszorszárol mint gazdasági partnerröl most per pillanat ott vagyunk ,h uj piacokat és uj gazdasági partnereket keresnek ,h ne legyen az ,h egy adott országtol függjön mo. ha vlki ezzel nm ért egyet az szerintem még jó mert nm kell mindenben egyetértenünk
2013. jan. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!