Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ún. munkaügyi központoknak...

Az ún. munkaügyi központoknak van vmi gyakorlati értelmük, hasznuk?

Figyelt kérdés
Állítólag segítenek az álláskeresésben, de háromnegyed éve semmit nem segítettek. én előbb találok magamtól valamit. papírpazarlás, teljesen értelmetlen, amikor lejelentkezéskor egy halom papírt aláírattak velem, azóta se kellettek nekem azok a papírok, semmi értelmük nincs. nem lenne érdemesebb felszámolni ezeket a központokat? sok dolgozót ott fizetni kell, rengeteg papírt felemésztenek teljesen értelmetlenül. nem tudom, egyáltalán megérte-e az a sok idő, amit ott eddig sorba álltam, semmi értelme nem volt, időpazarlás oda menni.

2012. okt. 18. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van, időpazarlás, ráadásul milyen sok idő, mert irtózatosan lassan haladnak, mire sorra kerül az ember, beleőszül.Én már vagy 20 éve tartom velük a kapcsolatot, azóta volt több munkahelyem is, de egyiket sem általuk!A legnagyobb vicc az, hogy kirakják a portánál minden nap az álláslistát, amiből bárki vihet, de a fél évvel azelőtti állások is rajta vannak.Mi a frásznak, mikor a legújabb is betelt?Csak arra jó a kapcsolattartás, hogy segélyre legyen jogosult az ember, ha úgy adódik.

Még a képzésekre sem jók, mert azt is sz@rul csinálják.Én jelentkeztem nemrég támogatott angol tanfolyamra, minden kritériumnak megfeleltem, aztán mégis elutasítottak azzal, hogy nem vagyok eléggé rászoruló.Előtte a jelentkezőkkel kitöltettek egy papírt, az alapján is válogatták, kit vesznek fel.Nos, helyesen írni tudok, így más szöveggel kellett kiszórjanak.Gondolom, azokat vették fel, akik már tudnak angolul és diplomások, nagyon úgy tűnt..

Áhh!Az egész egy értelmetlen förtelem úgy, ahogy van!

2012. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2012. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Állami adminisztráció az értelme. Több nincs. Nekem sem találtak állást.
2012. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Komplikato ***** válasza:
100%

Nem érnek semmit és az ott dolgozók ezzel tisztában vannak. Másrészt elmúlt években többször leépítették őket, ott is vagy nyolcad annyi ember csinálja a melót mint kéne, meg is látszik a sebességen és hatékonyságon.

A kirakott meló lista dísznek van, akinek olyan végzettsége van, ami keresett az nélkülük is elhelyezkedik, kis szerencsével külföldre jó fizetésért, akinek meg nincsen annak lehet 3 szakmája meg két diplomája kenheti a hajára.

Ráadásul a normálisabb állásokat abban az irodában ahol én jártam, még el is titkolják. A szobába amiben személyre szabott állásajánlatot kéne kapni eleve csak az jut be, aki jelentkezik valamilyen hirdetett állásra. Ráadásul ott lévő jó állásokhoz kamu adatokat adott meg irodista csaj saját bevallása szerint, hogy "ne kerüljenek oda nem megfelelő emberek", ehhez angol nyelvet és jogsit kamuzott egy raktáros álláshoz!

A legszebb az volt amikor mailban küldték a németországi(!) melókat nekem.


Mindeközben a tévében megy a pártpropaganda, hogy segítenek. Nyilván adnak varázsbabot amiből kinő egy munkahely ha elülteted. Lol.


Még viccesebb ha vidéken vagy és több ezerbe kerül eljutni a központba, ahol ugye semmi nem történik, de az utazásod költségeiből csak a már leadott jegyeket fizetik ki, tehát hazafelé utat max. ha újra visszamész több ezerért, ami nyilván nem gond egy munkanélkülinek. És volt már olyan, hogy levélbe beparancsoltak és három telefon után derült ki még sem kell bemenni.


Sok buta hiszékeny ember meg azt hiszi működik a rendszer.

2012. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Itt Miskolcon kivételesen gyors az ügyintézés


Amúgy nekem is mondja a csaj hogy hív ha van valami, azóta is hív :)

Pont tegnap előtt voltam, jelentkezni új idpontra, de a f*szom fog rohangálni mindig időpontért


Csak arra jó ez hogy az adminisztrációs dolgozókat foglalkoztassák

20/F

2012. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Semmire nem jó. Maskara. Parasztvakítás, annyi.

Az állam csak azért hoz létre ilyen központokat, hogy őket okolják a munkahelyhiány miatt, ne a kormányt. Öööö,egész addig be is vált, amíg az emberek rá nem jönnek :D


Szóval szart se ér egyik munkaügyi központ se. Melót nem adnak, a töküket vakarják, segélyt szintén nem, arra ugye csak a kátrányos helyzetű kokerók jogosultak, szóval munkaügyi helyett kb. diszkóba is mehetel, annyi az értelme.

2012. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Komplikato ***** válasza:

"Melót nem adnak, ..."

Dehogynem a saját dolgozóiknak.


"a töküket vakarják, ..."

Ez nem igaz a felesleges adminisztrációt végzik meg a 2012-ben anakronisztikus okmány fénymásolást (számítógép vajon mi?), de létszámhiánnyal. Telefont pl. biztos nem veszik fel, akár hetekig próbálhatod. :)


"segélyt szintén nem, arra ugye csak a kátrányos helyzetű kokerók jogosultak ..."

Ez persze nem igaz, ők sem. Nincs olyan segély fajta ami nekik és csak nekik jár, pont olyat kaphatnak mint te vagy bárki. És éppen ezért és éppen így nem is lehet azokból a pénzekből megélni, csak a mesében. Hiszen fizetésből is alig.

2012. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ezek csak adminisztrációs célzattal vannak, igazi munkát tőlük véletlenül se remélj, max. csak köztisztaságit (hóseprés, szemétszedés, utcaseprés, de ezek is, a segélyért mennek).
2012. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Off, bocs....

Kifizetik az utazási költséget, jól értem?Légyszi, írja meg valaki, aki erről tud valamit, mert úgy látszik, valamiről lemaradtam, én busszal járok a munkaügyibe, és bizony nem olcsó feleslegesen beutazgatni...



Na meg tegyük hozzá, telefonálgatni sem olcsó az állásajánlatokra,bár mostanság legtöbbjükre emailben lehet jelentkezni.Tahát evidens, hogy a munkanélkülinek is legyen lehetőleg otthon nete.Aztán okosak orra alá dörgölhetik, hogy"nerte bezzeg futja, mi?"...

2012. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Csak itt az a szomorú, hogy sok százezren eleve nem regisztráltatják magukat mert tudják, hogy tényleges segítséget nem kapnak!!!!


Így meg mondhatja a hatalom, hogy "csak " félmillió munkanélküli van. Ténylegesen inkább 1-1,5 millió lenne a konkrét adat.


Lehet, hogy emiatt direkt csinálják az egészet, hogy ne legyen annyi munkanélküli papíron?

2012. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!