Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan miért örülnének a...

Sokan miért örülnének a segélyek lecsökkentésének?

Figyelt kérdés

Legtöbben hónapról-hónapra élnek,és pl egy betegség elég rendesen megrengeti őket.

Az egyik rokonom a nemrég daganatos betegség miatt 4 hónapig nem tudott dolgozni.

Egy másik ismerősöm nem volt ilyen szerencsés,őt még most is kezelik,már több,mint fél éve.

Ha nem kapnának táppénzt,már régen padlóra kerültek volna.


A gyógyszerekről nem is beszélve,ha nem lenne rajtuk állami támogatás,meg sem tudnák fizetni.


Miért akarják az emberek a szociális háló megszüntetését?


2017. jan. 20. 23:31
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Pontosan ahogy te mondtad "bőrt lehúzni".

Arról kell lehúzni,akiről lehet.

Akkor gyártson ez a középosztály robotokat,akiket csak ki lehet dobni,ha megsérülnek.


Az ember kitalálta a kapitalizmust,aminek ez az állandó feszültség az eredménye.

Nem,nem csak a középosztály,hanem a felsőosztályt is meg kell adóztatni,arányosan!

Minél több van,annál többet adózzon!


Ne állítsuk már be áldozatként azokat,akiknek max egy kevés luxusról kell lemondaniuk.

2017. jan. 26. 22:58
 32/40 A kérdező kommentje:

"de ne élősködjön azokon, akik egész életükben jobban és keményebben dolgoztak nála."


Az,hogy ki mennyit dolgozott nem mindig egyenesen arányos azzal mennyit keres.

Van,aki napi 4 órával megkeres annyit,mint más napi 12 órával.Van,aki meg semmit sem dolgozik,csak mások dolgoznak neki.

Nincs igazság.Azt ebben a rendszerben nem keresni kell.

Hanem ha azt akarod,hogy ez a kizsákmányoló rendszer fennmaradjon,akkor a kizsákmányoltakat is élni kell hagyni,vagy levegőhöz jutni.


Az meg,hogy ki mennyit adózik semmit nem számít,mindenkit az érdekel,hogy mennyiből él.


Csak egy példa,ha valakinek havi 1 milla a bruttója a progresszív adóval,ami mondjuk 32%,320 ezret adózott.

Az egykulcsossal 16% esetén 160 ezret.

Tehát máris 160 ezret tett zsebre,ami másoknak egy havi bére.Ha még a családi adókedvezményt is igénybe veszi,akkor kb ott tart,hogy havi 1 millióból mondjuk az eddigi 680 ezer nettó helyett,900 ezer a nettója.

Tehát kb a fizuja 10%-át adózza le.


Még,aki 100 bruttót keresett,az 16%-kal 16ezret adózik,ha nincs gyereke,akkor még %-ban többet adózik,mint aki 1 millát keres,ez nonszensz.

2017. jan. 26. 23:05
 33/40 A kérdező kommentje:

Egykulcsos adó,családi adókedvezmény,rezsicsökkentés,CSOK,hőszogetlési támogatás.


Mind,mind a gazdagok járnak vele jól,a szegény adófizetők pénzén élnek,veszik,fűtik a lakásukat,illetve az ebből való segélyezésből.

Az adóterheket meg ráhárítják másokra,ők meg segélyzetetik magukat a szegények pénzéből.

2017. jan. 26. 23:08
 34/40 A kérdező kommentje:

Szóval,amikor a szegények "segélyt kapnak",akkor abból kapnak vissza egy kis morzsát,amit elloptak tőlük,illetve amiért kizsákmányolták őket.


Olyan,mint amikor egész évben mindent drágán adnak,de Karácsonykor "leakcióznak" mindent,mintha még a vállalkozók tennének neked szívességet.

2017. jan. 26. 23:11
 35/40 anonim ***** válasza:

"Az ember kitalálta a kapitalizmust,aminek ez az állandó feszültség az eredménye."


A kommunizmusnak meg az lett az eredménye, hogy miután elfogyott a burzsoá rétegektől elkobzott vagyon, lehetett kölcsönért kuncsorogni a kapitalistáknál, mert mily' véletlen, senki nem akar azért dolgozni, hogy annak hasznából másoknak legyen jó.


A többire már nem is reagálok, szerencsére nem te szabod az irányt, siránkozzál csak továbbra is a nyomorodon nyugodtan!

2017. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Ez nem egy kommunista vs kapitalista kérdés akart lenni.


A lényeg,hogy nem látod,hogy a mostani kizsákmányoló,vadkapitalizmus csak a vesztébe rohan.

Folyamatosan szegényednek el tömegek a telhetetlenség miatt.


Sajnos,amíg ember él a Földön,addig nem tanulnak ebből,majd jön egy jó kis háború mikor már túl sok lesz az elégedetlen.És kezdődik elölről.

Én igazából csak azt nem értem,hogy aki a lánc alján van,az miért örül annak,ha még az utolsó talajt is kihúzzák a lába alól.

2017. jan. 26. 23:23
 37/40 A kérdező kommentje:
Majd,ha beteg leszel és nem lesz semmi tartalékod és senki,akire számíthatsz,akkor majd megérted,hogy mennyire jó dolog a szociális háló.
2017. jan. 26. 23:24
 38/40 A kérdező kommentje:

Kritikai az "istenkirály kapitalizmusról":)


A monetáris-kapitalista gazdasági rendszer működése (a verseny) egy önző, racionális emberképen alapul. Alapvetően a versengés miatt nem engedheti meg az emberek többsége magának azt, hogy törődjön az egyre nagyobb környezeti károkkal (pl. klímaváltozás, biodiverzitás csökkenése), a társadalmi (pl. növekvő egyenlőtlenség), és gazdasági problémákkal (pl. adósság, nyersanyagok fogyása) amiket maga a kapitalizmus okoz.


A kapitalista gazdaságmodell túlontúl leegyszerűsített, és olyan régi, hogy számos technológiai jelenséggel nem számolt.

Ilyen pl. az Ipari Forradalom, és a Zöld Forradalom, melyek megteremtették a bőséget az ipari, ill. mezőgazdasági javakból, ám a bőséggel a malthus-i alapokon nyugvó kapitalista rendszer képtelen mit kezdeni, mivel eleve úgy definiálja magát, mint egy modell, ami a szűkös javak elosztását szervezi.

A másik tényező amivel nem számolt, az efemeralizáció, azaz a képességünk, hogy egyre többet állítsunk elő egyre kevesebb anyagi (és energia-)ráfordítással. Ez teljesen ellentétes az alap-ideológiával, ugyanis a termelékenység növekedése a GDP csökkenésével jár. Ha úgy vesszük, a GDP azt mutatja, mennyire alacsony egy gazdaság hatékonysága, és így lényegében azon versenyzünk, hogy melyik ország a legkevésbé hatékony.

A harmadik pedig az automatizálás és komputerizálás exponenciális növekedése, ami a 90-es évek óta kezd látható méreteket ölteni, ugyanis azóta a termelés teljesen elszakadt a foglalkoztatottsággal, és egyre csak nő az olló. Ez problémát jelent a kapitalizmus számára, mivel a fizetések össztömegének csökkenése által csökken a fizetőképes kereslet, ezáltal a fogyasztás, ami recessziót okoz, az pedig további elbocsátásokat, és így további gazdság-szűkülést.

Az előrejelzések szerint 2033-ra az amerikai munkahelyek 46%-át automatizálni/komputerizálni lehet, 2025-re pedig az ausztrál munkahelyek 40%-át. Összehasonlításképpen: az 1929-es világválság idején "csak" 25%-os volt a munkanélküliség.

Ez átmenetileg talán kiküszöbölhető az alapjövedelem bevezetésével, ám ez a rendszerszintű környezetszennyezést, hulladék-gyártást, a nyersanyagok kimerülését, és az eladósodást nem akadályozza meg.


Lehet találgatni, hogy a kapitalizmus végső bukását a környezetszennyezés, a középosztály (és ezáltal a fizetőképes kereslet) eltűnése, vagy a társadalmi feszültségek (pl. államcsődök, bevándorlás) okozta káosz fogja előidézni.


A kérdés tehát nem az, hogy a kapitalizmus örökké tart-e, hanem hogy a végét egy összeomlás, vagy az Erőforrás Alapú Gazdaságba történő fokozatos átmenet fogja jelenteni.

2017. jan. 26. 23:32
 39/40 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem feküdj le most már, reggel korán kezdődik a műszak a gyárban!
2017. jan. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Miért,te ott dolgozol?
2017. jan. 26. 23:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!