Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a holokauszt...

Mi a véleményetek a holokauszttagadás büntetéséről?

Figyelt kérdés

A holokauszt egy megrázó dolog volt a világnak, de azt is tudjuk hogy háborúk nincsenek áldozatok, és népirtás nélkül.

Személyes véleményem az hogy a személyi szabadságjogokat sérti az egész törvény. A zsidók tagadják hogy millió embereket nyírtak ki, pedig köztudott mára már hogy nekik is vannak haláltáboraik, úgy a hogyan az usának is vagy a briteknek, mégis tagadják. Akkor nem úgy lenne jogos ha minden ilyen megtörtént népírtás tagadását bűncselekménynek nyílvánítínák? Értelmes válaszokat várok! Köszi!


2010. ápr. 20. 11:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

én elviekben nem értek vele egyet. gyakorlatban támogatom.

ezt úgy sikerült összehoznom, hogy egyrészt igenis úgy gondolom, az ember mondhassa az "szerintem nem volt holokauszt".

másrészt viszont jellemzően sosem állnak meg ennél. a következő gondolat, az egyből az, hogy a zsidók csak kitalálták az egészet, minden problémánk forrása a cionista összesküvés, legjobb lenne mindet kiírtani stb.

ezt pedig szerintem meg kell gátolni. most a ló egyik oldalán vagyunk, de ha nem ott lennénk, akkor a másikon hevernénk. lovagolni ugyanis még nem tanultunk meg.


egész egyszerűen arról van szó, hogy az emberek többsége (egészen pontosan alig van olyan, aki mégis) nem tanulta meg, hogy mi a különbség a vélemény és a gyalázkodás, rágalmazás között. ameddig ezt nem sikerül felfognunk, addig igenis támogatok egy ilyen kezdeményezést.

majd pár csökkentértelmű jól pofáraesik, a többi meg (talán) tanul belőle.

2010. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%
Azt kéne büntetni aki büntetni akarja. Ők a legnagyobb népirtók!
2010. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Édesanyám részéről nagyapám a Gulágban halt meg, tehát ne beszélj itt nekem arról hogy nem vagyok érintett akármiben is. Amúgy meg mit törődjek vele, a zsidók is letojják a fejünket nagy ívből, őket csak a pénz harácsolása, meg a saját életük érdekli, semmi más. Ők a szemét Cionisták! Én nekem rohadtul nem lenne velük bajom, ha magyarországért élnének, de tudod ez már rég nem így van. Van egy zsidó barátom, és szerencsére ő is magyarnak érzi magát, és már ő szégyelli a sok szemét miatt magát.
2010. ápr. 20. 11:33
 14/22 anonim ***** válasza:

Hihetetlennek tartom a dolgot. A törvénynek nem szabadna beleavatkoznia abba, hogy ki mit gondol, vagy mond. A tettek kellenének, hogy számítsanak, és nem a beszéd. Szólásszabadság van, nem? Azt mondok, gondolok amit akarok. Lehet, hogy valakinek nem tetszik, no de hogy ez büntethető legyen? Pf.


Azzal, hogy átment ez a törvény a parlamenten, végképp bebizonyosodott számomra, hogy sajnos nem élünk demokráciában, és szabad országban.


(hja és mielőtt valaki elkezdené, nem, nemvagyok jobbikos, se mszp-s, se fideszes, se lmp-s...)

2010. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%
Már bocs, de a zsidók mészárlásaival ne állítsuk már szembe a holokauszttagadás "bűnét". Vagy szerinted nagyobb bűn kételkedni valamiben mint népirtani?
2010. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

81-es a gond ott kezdődik, hogy tudatosan gerjesztik az emberekben a "zsidó-gyűlöletet" más néven antiszemitizmust.


ha valakinek állítasz valamit, hogy az úgy volt, de az a valaki elkezd kutatni és bebizonyítja, hogy ugyan volt valami, de nem minden pontja stimmel, akkor a megoldás az lenne, hogy te ellenbizonyítod.


ezzel szemben te kihasználod a hatalmadat, a pénzedet, stb és törvényt hozol a másik embert elítéled és a többit is megfenyegeted, hogy ha bárki kételkedni mer, vagy terjeszti ezeket a dolgokat, akkor bajba kerül.


ennek az eredmény borítékolható. gyűlölködés, összeesküvés elméletek, stb...


ebből kifolyólag azt mondhatom, hogy a holokauszt törvény a leg-emberellenesebb amit az elmúlt 20 évben hoztak


ellenes a többség réteggel pl a magyarokkal, mert egy részükre rákényszerítik a véleményt, a másik részük aki egyetért, azokat szembefordítja a többivel így kettéosztva a többség-et azaz a nem kisebbséget.


a kisebbségeknek is árt, mivel ezzel az emberek többsége gyűlölködni fog a kisebbségek felé, azok pedig viszont.



kinek jó ez az egész? csak annak akinek haszna származik belőle.

a világon a legtöbb embernek a holokauszt törvény csak árt. nem csökkenti az antiszemitizmust, hanem iszonyú mértékben megnöveli. és nem hiszem, hogy a politikusok ezt nem tudnák. rohadt jól tudják. direkt csinálják.

2010. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
11.18! Szerinted is a régi elven működik minden: Oszd meg és uralkodj! Szomorúan, de egyet kell értenem veled..
2010. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nagyon kemény és nehéz témába nyúltál bele,amiben mindig kereshet az ember valamit,amibe beleköthet,ha nagyon akar!

Nekem elég összetett a véleményem,de azért remélem érthető!Bár tudomásom szerint én magam nem vagyok zsidó,de van több zsidó ismerősöm,akik értelmes,rendes emberek.A Holokauszt meglétét nem lehet tagadni,hisz megtörtént, és erre a túlélők a legnagyobb bizonyíték!De ugyanúgy nem lehet tagadni azt sem,ami a kommunizmusban történt,vagy akár az afrikai népirtást,különböző politikai,gazdasági,vallási okok miatt!!Beszélhetünk a kereszténység megjelenésével az inkvizícióról,ahol az az embert,aki több Istenben hitt, megölték,mert nem fogadták el,hogy egy az Isten!Ott irtotta a keresztény a pogányt,a pogány a zsidót,a zsidó pedig ismét a keresztényt!!Az emberi állatiasság itt a probléma,és nem az,hogy tagadunk-e valamit,ami megtörtént,vagy sem!Büntethetjük,de minek??Ha valaki azt hiszi,nem történt meg,az ő dolga,csak ezt ne hangoztassa,megalázva ezzel több ezer áldozat hozzátartozóját!De mit érünk el azzal,ha ezért megbüntetjük??Jön a következő antiszemita,aki annak nevében,hogy a "bajtársát"igazságtalanság érte,csinál egy újabb népirtást!Én még reménykedek egy jobb világban,de sajnos az emberek a legnagyobb állatok,egyszerűen lételemük az örökös harc,tehát sok remény nincs arra,hogy nyugodtan élhessünk!!Azzal viszont nem értek egyet,hogy a haláltáborokban elgázosított emberek a háború áldozataiként foghatók fel!!A háború áldozata az a katona,akit kiképeznek,fegyvert adnak a kezébe,és egyenlő eséllyel védheti a hazáját az ellenség katonájával szemben!!

2010. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

91-es még mindig ott tartunk, hogy az emberek nagy része nem tagadja a holokauszt létét és sajnálja az ott meghalt embereket.


a gond az amit fent leírtunk többen is. az, hogy tudományos bizonyítékok egyes pontok cáfolására azt eredményezik, hogy törvényt kell hozni ellene. ez nem éppen tisztességes vagy demokratikus.

2010. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Orwell bácsinak igaza volt. Ma már ott tartunk, hogy a gondolatbűn is bűn. Amúgy szerintem is ott kezdődik a baj, hogy nem engedik kutatni ezt a témát, és ha valaki mégis olyan tézist hoz elő, ami nem egyezik meg az éppen közéletben lévő holokauszt dogmával, azt nem cáfolják, hanem antiszemitizmus vádjával ellehetetlenítik a tudóst, aki ezt kijelentette. Én azt tartom, hogy azt senki nem vonta kétségbe, hogy a zsidókat hátrányosan megkülönböztették a második világháború során, azonban vannak olyan "tények" ebben a témában, ami már a mese irányába csúszik. Pl. Én tartom magam ahhoz, hogy "halált hozó" gázkamrák nem léteztek, csak tetűirtó kamrák. Ugyanis még előbbi fizikai/kémiai/biológiai lehetetlenség az akkori viszonyokban (pl. null szigetelés/ablak(!) a kamrákon/kamrák a konyha mellett stb.), így ha lettek voltak akkor abba nem csak a zsidók haltak volna bele, hanem a katonák is. A másodiknak azonban nagyon nagy érdeme lehetett, ugyanis a legnagyobb probléma a táborokban a tífusz volt, ami a tetűk által terjedt. A Cyklon-B pedig rovarirtó. Tehát, ha több ilyen tetűirtót használtak volna, több zsidó élte volna túl a táborokat, hiszen nem halt volna bele a valóban halálos tífuszba.
2010. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!