Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szükségesek a melegfelvo...

Miért szükségesek a melegfelvonulások?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a melegekkel, én nem vagyok az, de ha ők azok, legyenek azok.

De minek kellenek a felvonulások? Ezek szín tiszta provokációk, semmi mást nem érnek el vele. Pláne így, hogy ok nélkül csak felvonulnak. Ez csak arra jó, hogy a meleg ellenesek gyűlölködhessenek egyet meg ellentüntetést szervezzenek.

Mintha külön lenne cigány, zsidó vagy éppen muzulmán felvonulás, ami csak arra jó hogy a rasszisták nyíltan gyűlölködhessenek.


2016. jún. 27. 18:54
1 2 3 4 5
 1/44 tetro ***** válasza:
63%
Amikor a 20. század elején Budapesten felvonultak a nők az egyenjogúságukért, akkor ugyanezek az érvek hangzottak el. Semmi baj sincs velük, de minek vonulgatnak, provokáció, semmi okuk sincs rá, és pont az ellenkezőjét érik el, majd a férjük jól elveri őket otthon.
2016. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 LazyJones ***** válasza:
97%

A Pride, ahogy neve is mutatja, a büszkeségről szól - de a közhiedelemmel ellentétben nem arról, hogy a melegek büszkék arra, hogy melegek, hanem arról, hogy a Pride résztvevői büszkék arra, hogy fel merik vállalni ezt. A nagy bejelentések, a felvonulások, a világnapok arra szolgálnak, hogy azok, akik szembesülnek a saját másságukkal, fogadják el azt, és ne érezzék úgy, hogy ők betegek, nyomorékok, vagy megbélyegzettek; éljék meg a másságukat úgy, hogy elfogadják, felvállalják, és beismerik ezt.

Nekem úgy alakult, hogy van egy leszbikus testvér a családban, és az ő történetéből elég jól lehet látni azt, mennyire nehéz ezt valakinek önmagán belül elfogadni, és együtt élni vele. Ha azt érzi, hogy nincs egyedül, neki is könnyebb, és a hozzá hasonlóaknak is.

2016. jún. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Több ok is szóba jöhet. Pár ötlet:

1.Szerintem sok melegnek kevés az önbizalma, és ilyenkor -együtt- levetkőzik a félelmeiket.

2.Elutasítottságot, lenézést éreznek, ilyenkor meg "visszaütnek", polgárt pukkasztanak, és kinyilvánítják azt, hogy az ő "kasztjuk" is létezik, számolni kell velük, hogy ők valakik.

3.Normaszegés, mint cél, mégpedig azért, hogy a többiekben erősebben tudatosítsák a jelenlétüket.

.

.

.

Biztosan sok ok van még.

2016. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%

A hatvanas években lezajlott szexuális forradalom és virágzásnak indult ellenkulturális mozgalmak a meleg- és leszbikusmozgalomban is felszínre hozták a korábbi, megalkuvónak ítélt stratégiákkal szembeni elégedetlenséget. A nőjogi és antirasszista mozgalmakhoz hasonlóan kialakult egy radikálisabb, a felszabadulás fogalma köré épülő melegmozgalom (a korszak legjelentősebb észak-amerikai csoportosulása is a Melegfelszabadítási Front (Gay Liberation Front) nevet viselte). A mozgalom emblematikus eseménye az 1969-es Stonewall-lázadás, amikor egy meleg bár közönsége szembe szállt az őket zaklató rendőrökkel. A stonewalli események emlékére szervezik meg számos országban évről évre a melegfelvonulást.


A hetvenes-nyolcvanas években a melegfelszabadítási mozgalom folyamatosan vesztett radikális hangvételéből, és egyre inkább a jogegyenlőség és a társadalmi elfogadás kérdései kerültek a mozgalom középpontjába. A „szexuális felszabadítás” jelszavának helyét átvette a „jogaitól megfosztott kisebbség” retorikája. A jogegyenlőség biztosításának elsődleges eszköze azonban továbbra is a láthatóság megteremtése, a szexuális irányultság nyilvános felvállalása maradt.

2016. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
97%
Mert vannak, akik fel akarnak vonulni. Ha SZERINTED nincs rá szükség, akkor ne menj el rá. Én se megyek el rá (mivel nem vagyok meleg), de nem akarom eldönteni, hogy mások szerint mire van szükség.
2016. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
5%

1#

Csak amíg a nő egy teljesen természetes dolog, addig a homoszexualitás fogyatékos dolog (kialakulásában a genetika is szerepet játszik). De ha nem is lenne az, akkor is természetellenes.

A nőt látod utcán, felismered, semmi bajod vele, de a homoszexualitás egy négy fal közé való dolog, mint minden intim kapcsolat.

2016. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
4%
Nem szükségesek. Provokáció az egész, illetve a b_zipropaganda része.
2016. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 tetro ***** válasza:
88%

20.17

itt társadalmi szerepekről beszélünk, te meg szépen összemosol fogalmakat. a nő szerepe a társadalomban természetes dolog?

2016. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%

Puzsér mondta, amin jót röhögtem:


Miért szükségesek a Szent Jobb körmenetek (katolikus felvonulások)?


Nincs bajom a katolikusokkal, én nem vagyok az, de ha ők azok, legyenek azok.

De minek kellenek a felvonulások? Ezek szín tiszta provokációk, semmi mást nem érnek el vele. Pláne így, hogy ok nélkül csak felvonulnak. Ez csak arra jó, hogy a katolikus ellenesek gyűlölködhessenek egyet meg ellentüntetést szervezzenek.

Mintha külön lenne cigány, zsidó vagy éppen muzulmán felvonulás, ami csak arra jó hogy a rasszisták nyíltan gyűlölködhessenek.

2016. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
31%

nem arról, hogy a melegek büszkék arra, hogy melegek, hanem arról, hogy a Pride résztvevői büszkék arra, hogy fel merik vállalni ezt.

csakhogy vannak ERTELMES MELEGEK akik ugyanugy elitelik ezt a B.PARADET. ha valaki buszke a massagara azt normalisabban is kinyilvanithatna, nem kell a rio-i karnevalt masolni...

2016. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!