Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak itt még rajtam kívül...

Vannak itt még rajtam kívül jakobinusok?

Figyelt kérdés
A szó nem csak a 18. századi jakobinus párt tagjait jelenti. De akkor miért vallják ilyen kevesen magukat jakobinusnak?
2016. márc. 28. 00:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10

Ez tulajdonképpen nem igaz. Robespierre a jakobinusok történetében inkább Marx, mint Sztálin a kommunizmuséban (persze a kegyetlenségüket, diktatúrájukat nem nézve).

2016. márc. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem, inkább azt mondanám volt egy adag hasonló nézetet valló ember, akik összegyűltek és közösen megvitatták az ideológiájukat. Szerinted nem veszi ki jól magát, ha jakobinusnak vallom magam? Akkor minek nevezzem ezt az ideológiát? A balliberális szerintem olyan semmitmondó.
2016. márc. 28. 01:57
 13/15 anonim ***** válasza:

"Mert éppen százezrek ellenezték a rendszert. Azelőtt is mindenkit kivégeztek és azután is, aki kritizálta a vezetést."


Paradoxonnak és gyomorforgatónak tartom a jakobinus eszméket pontosan ezért, mert az egyéni szabadságot hirdetik, aztán meg kivégzik azokat, aki másképp gondolkodnak, mint ők. Ez a tolerancia diktatúrája. Ugyanolyan diktatúra, mint a nemzetiszocializmus vagy a kommunizmus, csak itt a "szabadság" miatt ölnek. Egy fokkal ezért még gusztustalanabb, mint a náci ideológia...

2016. márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, csakis sokkal rosszabb olyanokat kivégezni, akik tagadják az egyén szabadságát, mint származás alapján mindenkit.
2016. márc. 28. 11:32
 15/15 anonim ***** válasza:
én kiállok a japán kubikosokért
2016. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!