Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak itt még rajtam kívül...

Vannak itt még rajtam kívül jakobinusok?

Figyelt kérdés
A szó nem csak a 18. századi jakobinus párt tagjait jelenti. De akkor miért vallják ilyen kevesen magukat jakobinusnak?
2016. márc. 28. 00:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
És ez mit takar?
2016. márc. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kiáll a szegényekért, az elesettekért, az emberi jogokért és az egyén szabadságáért.
2016. márc. 28. 01:00
 3/15 anonim ***** válasza:

És hogy jön ehhez a jakobinus szó?

Mert mondjuk az elképzelés jó volt, meg tettek jót is, de ez körülbelül olyan, mintha a sztálinizmushoz kapcsolnánk ugyanezt...

2016. márc. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na meg százezreket ölettek meg miután Franciaországban hatalomra kerültek.
2016. márc. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt nevezzük sztálinistának, aki támogatja Sztálin tevékenységét. Sztálin tevékenysége elvek szintján is rossz. Ha mondjuk a kommunizmust hoztad volna fel, az már más kérdés, de egyrészt a kommunizmus tudomásom szerint nem áll ki az egyén szabadságáért, másrészt meg nem talál megértő fülekre, ha azt mondom kommunista vagyok.
2016. márc. 28. 01:13
 6/15 A kérdező kommentje:
Mert éppen százezrek ellenezték a rendszert. Azelőtt is mindenkit kivégeztek és azután is, aki kritizálta a vezetést.
2016. márc. 28. 01:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Azért a monarchia idején közel sem annyi embert végeztek ki, mint amennyit a jakobinusok.

2016. márc. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De mondjuk a szám is túlzás, csak az utolsó pár hónapban gyilkoltak meg ezreket és azt is csak egy ember miatt. És ugye nem egy ember pár rossz napja fog meghatározni egy ideológiát.
2016. márc. 28. 01:24
 9/15 anonim ***** válasza:

"...meg nem talál megértő fülekre, ha azt mondom kommunista vagyok."

Éppen ez az. Ez sem. Már, aki kicsit is tájékozott. Persze, ha valaki azt mondja Sztálin hős volt, nagyobb felháborodást kelt.

Mert:

1. Közelebb van hozzánk korban.

2. Közelebb volt hozzánk földrajzilag.

3. Közelebb volt hozzánk politikailag (Rákosi).

Robespierre semmivel sem jobb, mint Sztálin. Talán kevesebb ideje, kisebb hatalma és kevesebb eszköze volt...

2016. márc. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, de a jakobinizmus a kommunizmussal vonható párhuzamba, ahogy a robesperrizmus a sztálinizmussal. Nekem önmagában azzal sincs gondom, ha valaki kommunistáknak tartja magát, de én nem vagyok az.
2016. márc. 28. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!