Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van személyes tapasztalod...

Van személyes tapasztalod arra, hogy ne szeresd a zsidókat?

Figyelt kérdés

Nem a Kurucra lennék kíváncsi, hogy az mit ír a zsidókról, a te véleményed számít.

Érdekelne, hogy van-e.


2010. ápr. 4. 10:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%
Nincs.
2010. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"A keresztények talán nem pogányoztak le mindenkit ki nem hitt Istenben?"


500 éve igen. Most hány keresztényt ismersz, aki pogányozik? Viszont ez a réteg a keresztények szerint megtéríthető, a "gojok" iránti gyűlölet pedig származás szerint utál egy csoportot. - tehát magukon kívül mindenkit.


Nem összemosni tehát a kettőt!

2010. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Apám főnöke zsidó származású, és az egész cégük egy családi biznisz, több zsidó céggel összedolgoznak, hogy legyűrjék a konkurenciát. Pedig az egyik fagysztós cég, a másik húsipari, a harmadik pedig építőipari és így tovább.


Apám eleget szív amiatt, hogy mennyit kell dolgozni. Reggel megy be, 04:50-kor kezdődik a műszak és délután fél 4-ig dolgozik.


Máshová nem tud elmenni, mivel nincs munkahely...


Második:

Osztálytársam apjának nagy szakálla van, mint egy zsidónak, és MSZP tagja is.

Tavaly volt a városuk pártgyűlésén és odament hozzá a helyi MSZP-s főmufti kicsit részegen, átkarolta a vállát, és ezt súgta a fülébe:


"Sanyi, hiába vannak itt olyan sokan ellenünk, nekünk zsidóknak akkor is össze kell tartanunk minden bajban."


Osztálytársam apjának ekkor elkerekedett a szeme, nagyott nézett. Kibújt a karolás alól, letette a poharát egy asztalra és inkább hazament a pártgyűlésről.


Azért élőben jobb lehetett. :D

2010. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 bumbi02 ***** válasza:
42%

Viszont ez a réteg a keresztények szerint megtéríthető, a "gojok" iránti gyűlölet pedig származás szerint utál egy csoportot. - tehát magukon kívül mindenkit.


igen, a keresztények végülis csak megölték a pogányokat akik nem tértek meg (keresztes háboruk, most ne menjünk bele h nem hittérités volt az oka, de ürügyként ezt hasnzálták), mint mondtam van zsidó ismerösöm és mondta hogy a gojokat nem utálják vagy tudom is én...csak egy kifejezés azokra akik nem zsidók...

persze biztos vannak vallási fanatikusok, akik elvakultan csak a saját vallásukat istenitik, viszont ez ugyanugy meg van a keresztény vallásban is, példának okáér az egyik tanár engem azér nem szeret mert pentagramma van a pulóveremen...

2010. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszi jöhet még.
2010. ápr. 4. 15:02
 16/18 anonim ***** válasza:

47%!

Az hogy a keresztények 800 éve ölték a pogányokat, még nem kisebbíti a zsidók felsőbbrendűségi tudatát. Félre ne érts, a keresztényeket legalább annyira nem szeretem, de ők legalább nem veszélyesek sem politikailag, sem gazdaságilag.

Azt meg végképp nem értem, hogy hogy jön ide a pentagram pólód. A black metalt hallgató emberek kb. 95%-a antiszemita. :)

2010. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 bumbi02 ***** válasza:
0%

ugy jön ide h a keresztények közül is sokan nem szeretik és elitélik a másik vallásokat... (igazából nem hallgatok black metált, csak a sátánizmus bizonyos részeivel egyetértek)

de a zsidóság felsöbbrendüségi nézetét nem kell kivetiteni a zsidóságra, vannak olyan zsidók akik... max igy.. mert sztem nem az összes zsidó olyan mint ahogy sokan lefestik öket, ezt abból alapozom h akiket ismerek zsidók egyik se olyan.. szal általánosithatnánk arra is h a fehér ember meg rasszista.

2010. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Weöres Sándor A teljesség felé


A közösség-gyűlöletről


A rendezetlen, ködös lelkület leggyakoribb és legjellemzőbb tünete: gyűlölködés valamely közösség iránt. Minden baj okai a zsidók, vagy: a katholikusok, vagy: a pénzemberek, stb.: a gyűlölt közösséget tönkre kell tenni és minden rendbejön. Indulatos kifakadások az illető csoport ellen, de lehetőleg olyankor, ha kellemetlenség nem lehet belőle. S a gyűlölet a gyűlölt közösség egy-egy tagja iránt lényegesen kisebb, mint az egész közösség iránt; a közelebbi jó ismerősök kivételek, csak a többi tűzrevaló.


Effajta gyűlölködés igen könnyen fertőződik, mert a balsikereink okozta keserűséget és csalódást egyszerűbb és kényelmesebb egy-egy általános indulatrohammal levezetni, mint önmagunkat ellenőrizni. Valójában nincs olyan embercsoport, melyet gyűlölni indokoltabb volna, mint például a kövéreket, vagy a magastermetüeket.


Gyakran kérdezd meg önmagadtól: ,,Van-e olyan közösség, vagy egyén, akit kéjjel bántanék?" S ha van: kutasd ki bántási-hajlamod okát; észre fogod venni, hogy az igazi ok sosem az illetőben van, még ha talán csakugyan kellemetlenkedett is neked, hanem önmagadban, teljesületlen vágyaidban. Bosszúállással, vagy tétlen gyűlölködéssel semmit sem javítasz, viszont saját lelkületedet megmérgezed vele.

2010. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!