Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a migráció nincs összefüggésben a terrorizmussal?

Figyelt kérdés
A párizsi merénylők is x-edik generációs bevándorlók voltak, illetve az egyikük menekültnek álcázva jutott Európába.
2015. nov. 20. 23:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
19%

Azért mert liberálisok, baloldaliak. Ők Gyurcsányi elveket vallanak vagyis a migránsok jók. Be kell őket engedni.


Ezt is csak azért mondják, hogy Orbán ellen beszéljenek. Valójában fogalmuk sincsen semmiről sem.

2015. nov. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%

@brutall


HA az ember át akar menni az egész igazoltatás cécón, akkor így van. Belép az ellenőrző ponton és akár még le is bukhat. De ha nem akar, mint pl a terroristák, akkor meg szépen besétál az ellenőrző ponttól fél kilométerre. Senki sem fog órákat tölteni az ellenőrzésével és átkutatásával. Ha elkapják a határ mellett bemondja hogy kirándul. Esetleg felmutatja a hamis papírjait. Senki nem fogja ellenőrizni. Vagy becsempészik egy kamionban. Vagy behajókázik, mint most a menekültek. Szerinted elkapják ha nem akarja? Ha meg már egyszer beérkezett, akkor senki sem fogja igazoltatni egész Európában.

És mondom, ezek még csak a legprimitívebb megoldások. Egy kiterjedt milliárdos szervezet ennél kifinomultabb dolgokra is képes.


Látom neked valami olyan kép él a fejedben, hogy eddig volt egy tökéletes ellenőrzési rendszer, amit a migránsok felrúgtak. Csak éppen ez a rendszer soha nem létezett, mindig is baromi egyszerű volt bejutni bárhova. Olyan a határok természete, hogy nagyon nehéz őket rendesen ellenőrizni. Aki akart, az eddig is bejutott, most is bejut. Az USA-Mexikó határon már annyi fal meg kerítés meg minden van amennyi itt sose lesz, mégis bejutnak. És azok csak mexikóiak, nem egy hatalmas terrorista szervezet katonái.

2015. nov. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
10es pont az a lenyeg, hogy a hivatalos uton 99% hogy fennakadnak a szuresen. /a repteren a kakaodat is atvilagitjak/ es nem macera nekik ez. itt kikepzett katonakrol beszulunk am. Nem szarral gyurmaznak. Szerinted az az ember, aki francia allampolgar, es kepes ezt hatrahagyva sziriaba menni kikepeztetni magat az isisel, /ott helyben kitudja mit hajtott vegre, milyen korulmenyek kozott/ annak szerinted macera egy hetes satrazos gyalogtura? Itt eleg hivatott emberekrol beszelunk /es itt az 'elhivatott' egy gyenge jelzo erre, hiszen a kuldetesuk gyakorlatilag az ongyilkossag-ezert is volt para, hogy a fokolompos lelepett, mert vszinuleg nagyobb hepajban tervezte magat martirra tenni/ Szoval nem, nem macera. Sokkal nagyobb macera atjutnia egy repteri ellenorzesen.
2015. nov. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
"Sokkal nagyobb macera atjutnia egy repteri ellenorzesen." Az orosz géppel történetek után én már nem vagyok ebbe olyan biztos.
2015. nov. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14: na ja, mondjuk nemtudom hogy a merénylő utazott a gépen, vagy szimplán felcsempészték az időzített bombát (azt hiszem utóbbiról van szó, így mneg ugye láthatod, hogy idióta kockázatot nem vállalnak (kockázat alatt azt értem, hogy nem érik el a céljukat, hanem bevarják őket 20 évre)

12:

Nem nagyon vágom, hogy te mire akarsz kilyukadni. Hogy végülis nincs mit tegyünk, ezért tegyük fel a kezünket? Csak mert ez nem érv, hanem tamáskodás.

Az pedig tényszerüen nem igaz, hogy csak úgy át lehet slisszanni a zöldhatáron. Apai ágon több hivatásos tiszt is van a családban, (már nyugdíjasok) már 15 évvel ezelőtt is olyan eszközökkel voltak szolgálatban, ami 5 másodperc alatt kiszűri a hamis okmányokat. Azt a liberális ökörséget meg felejtsd el, hogy nem lehet származási alapon ellenőrizni embereket (dehogynem, és jellemzően meg is teszik, ugyanis a rendvédelmi szervek nem ideologiák, hanem statisztikák alapján melóznak) Szóval ha átslisszan a határon, tuti hogy az első utbaeső rendőr igazoltatni fogja. Ellenben ha menekültként bemondásra kap egy regisztrációs lapot, egészen németországig senki nem fog kérdezni töle semmit. (teszem hozzá, hogy a németek kb 10 ezer már elszállásolt migránsról nem tudják hol van- érdekességképpen jegyeztem meg) Mondjuk ettől héttől volt ez csak így, mert noha a hozzád hasonló liberálisnoknak nem modnják el, de durva származási alapú ellenőrzések kezdődtek a migránsok körében (ha jól olvastam németországban még a helyi muszlimokat is egytől egyig leellenőrzik) a seghükbe is belenéznek gyakorlatilag. Ezt kellett volna eddig is. (hadd ne mondjam, Orbán már hónapok óta ezt pofázta)

Az meg, hogy mexikóból tömegével migrálnának manapság az USÁba, illegálisan, erősen kétlem.

Szóval, a lényeg, van összefüggés a migráció, és a terrorizmus között (ezt még azok a politikusok is tudják, akik ennek az ellenkezőjét állítják) és a politikának az a dolga, hogy ezzel a problémával kezdjen valamit. Az, hogy te miért ellenkezel, én nem vtovábbra sem vágom, de mivel szimpla állampolgár vagy, lehetsz oylan vééleményen, amiből semmi nem következik (sőt, meg ami semmiből nem következik).

2015. nov. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A nyugat-európaiak a piszkosabb munkákra akarják a migránsokat, ezt ők is észreveszik, hogy lenézik őket a nyugatiak. A jobb munkákra ott vannak a nyugati munkanélküliek. Ha nem kerülhetnek jó állásba a bevándorlók, akkor mindig lenézett másodrendű állampolgárok maradnak, tele gyűlölettel, akiket az iszlám vallás csak megtámogat ebben az érzésükben.
2015. nov. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A nyugat-európaiak még a kelet-európaiakat is lenézik, kinevetik, el tudom képzelni, mit csinálnak az arabokkal, fekete bőrüekkel. Talán nem véletlen, ami történt.
2015. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha politikusok vagy médiaszemélyiségek mondják, akkor azért, mert hazudnak. Ha közemberek, akkor azért, mert hülyék.
2015. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Nem nagyon vágom, hogy te mire akarsz kilyukadni. Hogy végülis nincs mit tegyünk, ezért tegyük fel a kezünket?"


Hogy a valódi problémával foglalkozzunk, ami nem a migráció, hanem a szélsőséges iszlám és a közel-keleti helyzet. Minden energia, amit arra fordítunk hogy több tízezer ártatlan ember "seghébe is belenéznek", elfecsérelt látszatintézkedés. Miközben a valódi okokat nem oldjuk meg, sőt csak rontjuk. De legalább úgy érzik mintha csinálnának valamit, és jól kicsesznek egy csomó emberrel származási alapon. Amivel csak még több szélsőségest adunk a világnak.

Szóval összességében az egész migránsozás eredménye annyi, hogy figyelmet és erőforrásokat vonunk el az IÁ elleni harctól, hogy radikalizáljuk az itt élő muszlim népességet. Szerinted ez egy jó dolog?


"Az pedig tényszerüen nem igaz, hogy csak úgy át lehet slisszanni a zöldhatáron."

stb.


Hát én már mentem át véletlenül Szlovákiába egy félre sikerült kiránduláson. Gondolom a Schengeni határokat kicsit jobban őrzik, de azt kötve hiszem, hogy elkapnának valakit aki nagyon nem akarja. Még soha nem próbáltam átszökni a határon, nem tudom mi a legjobb módszer. De azt tudom, hogy az emberek mindig megoldják az ilyesmit. Főleg ha annyi pénzük és elszántságuk van, mint ezeknek.


"ha jól olvastam németországban még a helyi muszlimokat is egytől egyig leellenőrzik) a seghükbe is belenéznek gyakorlatilag"


Hány új terrorista születik vajon ebből? A muszlimok úgy érzik, kiveti őket magából a társadalom, ez vezet a radikalizációhoz. És mennyi is volt a haszna az egésznek? Hány terroristát fogtak?


"Az meg, hogy mexikóból tömegével migrálnának manapság az USÁba, illegálisan, erősen kétlem. "


[link]

11 millió. Ennyien vannak az USA-ban illegális bevándorlók. És nem hiszem, hogy kettőnél több jött Kanadából. Ne mondd nekem, hogy olyan baromi nehéz átjutni a határon, ha 1995-2007 között több mint 6 MILLIÓ érkezett. Ehhez képest a mi migráns "krízisünk" egy délelőtt. Biztos baromi nehéz lehet átjutni a határon.

(manapság tényleg csökken ez a hullám, de szerintem ezek az adatok is egyértelműen megmutatják, hogy a határon nem valami nagy kunszt átjutni)


"Szóval, a lényeg, van összefüggés a migráció, és a terrorizmus között"


Amit még mindig nem sikerült demonstrálnod.

Annyi a nagy érved, hogy ha nem lennének migránsok, akkor elkapnánk a terroristákat a határon. És ez egyszerűen nem igaz.

2015. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Az usa linked nem olvastam, mert telorol vagyok.

A legyeg: brutalis baromsag az, h az a fajta suarmazasi megkulonbeztetes ami minden rendvedelmi szervnel alapeset /nezd mar meg a cselekmenyek elkovetoi kozott hany john smith, esetleg kovacs pista van/ generalba a terrorizmust. Javaslom, nezz utana a terrorista akcioknak vilagszerte, egyertelmuen, es minden ketseget kizaroan az iszlam lakossag aranyaval van osszefuggesben, meg akkor is, ha sokan az europai politikai /inkabb polgarhaburus gyokeru/ terrorizmusra hivjak fel a figyelmet /ira, eta / Ami egyebkent netto nacizas, es duplan(!) ervelesi hiba /nemtudon mieirt nem lep meg/ Vajon a franciak nacik? A lakossag 10% muszlim. /nalunk 0,3/

Kurara nem teremt terroristakat a 'szarmazasi alapu megkulomboztetes' ugyanis ok alapesetben sem akarbak a keresztenyekkel egy hangszert fujni. Ezt minden jozan szemlelo vilagosan latja. /az osszes letezo kommentar errol pofazik, nos nem vagom, hogy mindezzel egyutt hpgy lehet sikeres integraciorol beszelni...hacsaknem ugy, hogy sikhulyenek neznek pl teged, es ugy fest, sikeresen/

Tudod, az a vicc, hogy mar most nyilvanvinvalo, hogy van osszefugges a migracio, meg a terrorizmus kozott, es ne adja a gondviseles hogy ennel szembeszokobb legyen. Teszem hozza, hogy az usa mar 14 eve belenez a muszlimok eghebe is, lathatod mekkora problema naluk a terrorizmus /teszem hozza a tiedbe is beleneznek/ 2001 ota naluk egy ilyen volt, nulla aldozartal, europaban meg az mar a 3. tobb szaz aldozattal /es 'veletlenul' pont londonban, meg parizsban, ahol rengeteg muszlim el, szoval nem rasszista, ellenben befogado allamok/

Az, hogy te nem vagod, hogy elemi erdeke minden allam vezetesenek ezt a problemat megoldani, akkor jobb ha kikoltozol sziriaba, es toleranskodsz az emberekkel. Van rola elkepzelesem, hogy mi fog tortenni veled.

Megegyszer: A migracio es a terrorizmus kozott bizonyitottan /!/ van osszefugges. Az iszlam es a terrorizmus kozott ugyszinten bizonyitottan van osszefugges.

A terrorizmus es a vallasi/szarmazasi intorencia kozott az egyes orszagok reszerol pedig rohadtul nincsen osszefugges /pont az ellenkezojerol van szo, ahogy a rovidtavu tenydatok mutatjak/

2015. nov. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!