Miért hiszik sokan, hogy a háború senkinek nem jó?
Ez az állítás nem igaz.
A háború igenis jó:
-mindenkinek: technikai újítások, gyógyszer- és hadiipar fejlődése, éleliszeripar fejlődése ( merthát a mezőgazdasági, illetve általánosságban véve a munkákat kevesebb embernek is el kell végeznie.
-a győzteseknek: gazdasági fejlődés, terület szerzés, politikai befolyás növelése.
-a politikusoknak ( akik nem harcolnak, ellenben ha úgy alakul el tudnak menekülni ): meggazdagodnak, nő a hatalmuk.
A háború az országok és a civilizáció szempontjából igenis jó, mert a háború mindig fejlődést jelent.
A háború csak a veszteseknek ( akiket korlátoznak, netán meg is semmisítenek ), illetve a civileknek ( akik harcolnak, megsérülnek, meghalnak, elveszítik a családjukat, elszegényednek ) rossz.
De egy háborúban ez mindössze "járulékos veszteség". Valamit valamiért.
Egyébként én sem vagyok háború párti, csak sokszor látom, hogy azt írják az emberek, hogy "úgyse lesz háború, hiszen az senkinek sem az érdeke". Holott ez egy óriási tévedés...
1# nem beteg vagyok, hanem érdekel a politika és a történelem, és értek is hozzá.
A háború mindig is a hatalomról, a befolyásról és a p3nzről szólt, sosem két ember ellentétéről.
( Pl.: az 1. Vh kitörésének oka is hivatalosan a F.F. elleni merénylet volt, de a valóságba le akartak számolni a habsburgok az elégedetlenkedő boszniaiakkal. Ez csak egy szörnyű tragédia volt a családnak, de egy kitűnő indok a birodalomnak. )
A háború az egyszerű embereknek nem jó. Tudod, annak a 99,99%-nak, akiket itt elfelejtettél. NEM Mari néni fog részesülni a megszerzett területből, Mari néni a fiát és az unokáit fogja temetni. Gazdag pénzemberek, politikusok, vállalati vezetők azok, akik meggazdagszanak abból az új területből.
"technikai újítások, gyógyszer- és hadiipar fejlődése, éleliszeripar fejlődése ( merthát a mezőgazdasági, illetve általánosságban véve a munkákat kevesebb embernek is el kell végeznie. "
"A háború az országok és a civilizáció szempontjából igenis jó, mert a háború mindig fejlődést jelent."
Ez egy legenda. A háború nem hoz általános fejlődést. Gyors fejlődést a világban levő kutatócsoportok közötti minél nagyobb mértékű együttműködés hoz. Lásd most. A háború kizárólag nagyon specifikus témákban hoz gyors fejlődést. Fegyverek, stb.
"Egyébként én sem vagyok háború párti, csak sokszor látom, hogy azt írják az emberek, hogy "úgyse lesz háború, hiszen az senkinek sem az érdeke". Holott ez egy óriási tévedés..."
A fejlett világban nem érdeke senkinek a háború. A globális piac annyira összefonódott, hogy egymás nélkül nem tudnak meglenni a fejlett országok. A fejletlen ("fejlődő") országokban a háború sok ember érdeke és láthatóan van is.
23:58
Hagyd, Magyarországon még mindig valahol 100 évvel ezelőtt vannak lelkiekben az emberek.
"Miért hiszik sokan, hogy a háború senkinek nem jó?"
Mert ostobák mint egy darab szar.
"járulékos veszteség" Remélem annyira racionalista vagy, hogy amikor majd a saját családtagjaidat temeted akkor is azt mondod, hogy ők nem számítanak, csak járulékos veszteség.
"technikai újítások, gyógyszer- és hadiipar fejlődése, éleliszeripar fejlődése "
Ezek közül csak a hadiipar fejlődése, ami tényleg csak a háború miatt fejlődik. A technikát és gyógyszeripart csak hátralátja, pontosan azért, mert az államok belekényszerítik, hogy elsődlegesen fegyvereket fejlesszenek(például évekkel előbb a Holdra jutott volna az ember, ha nem azzal lettek volna elfoglalva a németek, hogy Angliát lőjék a rakétákkal).
Nézd meg a mai világot, nincs olyan háború ami indokolja az okos telefonokat vagy hibrid autókat és ezeket nem is a háború szülte.
"gazdasági fejlődés, terület szerzés, politikai befolyás növelése." Ez is relatív, mert az angolok és franciák győztesen kerültek ki a második világháborúból, mégis egy romokban heverő országuk és gazdaságuk volt. Sőt a angolok győztesek oldalon harcoltak, mégis szétomlott a Brit Birodalom.
"meggazdagodnak, nő a hatalmuk. " Ez sem általánosan igaz, például Churchill 1945-ben a háborús sikerek után alulmaradt a választásokon.
"hanem érdekel a politika és a történelem, és értek is hozzá." Ahhoz képest csak olyan populista dolgokat mondták, ami nem veszi figyelembe az emberi tényezőket illetve ami jól hangzik a háború előtt, hiszen demagógiával el lehet hitetni az emberekkel, hogy majd jobb lesz, mert győzünk. Aztán nem marad a vereség után más, mint egy romokban heverő ország, megözvegyült asszonyokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!