Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vall a történészek...

Miért vall a történészek jelentős része jobboldali nézeteket?

Figyelt kérdés
19 éves egyetemista vagyok egy magyar nagyvárosban, történésznek tanulok. Arra lettem figyelmes az első évem során, hogy tanáraim, illetve a szakomon felsőbb évfolyamon tanulók gyakran szélsőségesen jobboldali nézeteket osztanak, többségük Jobbik-szimpatizáns. Miért van ez? Azért jelentkeztek torténész szakra, mert jobboldaliak, vagy az itteni oktatás tette őket azzá? Megkérdezném őket, de nem hiszem, hogy nagyon elfogadóak lennének velem szemben, hiába van hasonló rálátásom a törtenelemre, mint nekik. Mit gondoltok? Szimplán csak jobban értem a történelmet, mint ők? Esetleg fordítva? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2015. aug. 31. 15:56
1 2
 11/12 anonim válasza:
-egyrészt
2015. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Ezzel csak egy baj, mégpedig az, hogy annak eldöntését ki a magyar, ki a hazaszerető, ki a keresztény fenntartják maguknak."

Aki gyűlöli a magyarokat, az hogy lehet magyar? Aki gyűlöli a hazáját, az hogy lehet hazaszerető? Aki gyűlöli a keresztényeket, az hogy lehet keresztény?

2015. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!