Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vall a történészek...

Miért vall a történészek jelentős része jobboldali nézeteket?

Figyelt kérdés
19 éves egyetemista vagyok egy magyar nagyvárosban, történésznek tanulok. Arra lettem figyelmes az első évem során, hogy tanáraim, illetve a szakomon felsőbb évfolyamon tanulók gyakran szélsőségesen jobboldali nézeteket osztanak, többségük Jobbik-szimpatizáns. Miért van ez? Azért jelentkeztek torténész szakra, mert jobboldaliak, vagy az itteni oktatás tette őket azzá? Megkérdezném őket, de nem hiszem, hogy nagyon elfogadóak lennének velem szemben, hiába van hasonló rálátásom a törtenelemre, mint nekik. Mit gondoltok? Szimplán csak jobban értem a történelmet, mint ők? Esetleg fordítva? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2015. aug. 31. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Általában az intelligensebb emberekre jellemző, hogy átlátják a dolgokat, és nehezebb őket befolyásolni. Talán ezért.
2015. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is.
2015. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tényleg kimutattak korrelációt az intelligencia és politikai beállítottság között:


"Kanazawa's paper shows that more-intelligent people are more likely to say they are liberal. They are also less likely to say they go to religious services. These aren't entirely new findings; last year, for example, a British team found that kids with higher intelligence scores were more likely to grow into adults who vote for Liberal Democrats, even after the researchers controlled for socioeconomics." [link]

2015. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Éppen ezért nem értem, hogy miért hagyják magukat befolyásolni akármelyik oldal által? Vagy csak én vagyok túl naiv? Nem lehet hozzáallni úgy a történelemhez, hogy nem kötelezem el magam valamilyen politikai nézet mellett? Félreertés ne essen! Nekem a politikai spektrum másik vége sem szimpatikusabb...
2015. aug. 31. 16:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így nem lehet kategorikusan kijelenteni. Ha pl. Debrecenről van szó, ott elég nagy hagyománya van a jobboldaliságnak.


Meg lehet hogy egész más a korreláció. Pl. a jobboldali tanárok gyakrabban osztják meg nézeteiket.

2015. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

"Azért jelentkeztek torténész szakra, mert jobboldaliak"


Leginkább ez. A szélsőjobosok körében rettentő népszerű a romantikus mentalitás a visszatekintés a dicső korra, amikor még a magyarság és állama egy jelentős regionális nagyhatalmi státuszt töltött be.

2015. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4%
#3 Azt hiszed, ezzel ellentmondasz az 1-esnek, pedig nem. A liberalizmus lényege a fajra, nemre, vallásra, politikai véleményre való tekintet nélküli elfogadás. Tekintve, hogy itthon a Jobbik az egyetlen párt, amelyik nem gyűlöli és nem diszkriminálja a magyarokat, a keresztényeket, a hazaszerető embereket, stb., levonhatjuk a következtetést, hogy a Jobbik a legliberálisabb magyarországi párt.
2015. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

" Tekintve, hogy itthon a Jobbik az egyetlen párt, amelyik nem gyűlöli és nem diszkriminálja a magyarokat, a keresztényeket, a hazaszerető embereket"


Ezzel csak egy baj, mégpedig az, hogy annak eldöntését ki a magyar, ki a hazaszerető, ki a keresztény fenntartják maguknak. Aki nem ért velük egyet az már kereszténygyalázó, idegenszívű, magyarellenes lierálnáci. Vagy szimplán csak hazaáruló.

2015. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Általában az intelligensebb emberekre jellemző, hogy átlátják a dolgokat, és nehezebb őket befolyásolni. Talán ezért."

Ha ez így van, egy intelligens ember sem követ politikai pártokat...

2015. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hát, nekem pont ellenkező a tapasztalatom. Én is történelem alapszakon végeztem, viszont itt az oktatók egyrészt soha nem nyilvánították ki saját politikai nézeteiket, sőt a 20. századi történelmet oktatók ugyanúgy kritizálták a jobboldali eszméket, szerveződéseket stb., mint bármely másikat. A csoporttársaim körében pedig kb. ugyanannyi jobbikos, dk-s stb. volt, mint a nem történelem szakosok között. Egyébként a szaktársaim túlnyomó részét pedig teljesen hidegen hagyta a politika.
2015. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!