Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baj a határontúli magyars...

Mi a baj a határontúli magyarsággal?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok. Kiskoromtól kezdve arra neveltek a szüleim, hogy szeressem a magyar nyelvet s kultúrát. Hárman vagyunk testvérek, mindegyikünk magyar eredetű magyar nevet kapott. Amit lehetett, magyarul olvastunk, hallgatunk s néztünk. Még olyan népi szokásokat is őrzünk, amit az anyaországban a legtöbb helyen már nem. Bár Romániában születtem s sokáig nem voltam kettős állampolgár, a szívemben mindig is magyar voltam. Nagyon rosszul esett, megviselt, hogy Magyaországra látogatván milyen fogadtatásban részesültem sok honfitárstól. "Takarodj vissza Romániába te szőröstalpú román !" "Ott szavazzál, ahol adózol!" - Megjegyzem, én sosem szavaztam nálatok, mert nem tartottam helyesnek. Mégis ez vagyok: "Fidesz nyalonc határontúli bérszavazó." "Biztos csak a munkát jöttél elvenni tőlünk.""Te sosem leszel igazi magyar, csak egy bozgor." Sajnos ezekkel kellett szembesülnöm, amint az akcentusomból rájöttek, hogy honnan jöttem. Vagy rákérdeztek, mert kicsit másképp beszélek.

Nem provokálni szeretnék, csupán őszintén érdekelne, hogy ezt mivel érdemeltem ki.

Nem vagyok benne biztos, hogy ez politikai kérdés-e, de mégis ide írtam, mert politikai jellegű megjegyéseket is kapok bőven.


2015. jún. 29. 12:59
1 2 3
 21/23 kovpet ***** válasza:

Semmi baj veletek, csak pont idiótákkal találkoztál.

Nem hiszem, hogy ez a vélekedés általános lenne rólatok, én még nem tapasztaltam személyesen, pedig vannak ismerőseim a határon túlról.

Ha meg valaki megkérdőjelezi a magyarságod, az tényleg nem komplett. A fentiek alapján helyesebben írsz mint a magyarok többsége és "nyelvében él a nemzet".


Egyébként kik mondták ezt a sok rosszat? Csak mert pl a bozgor szót igen kevesen ismerhetik, egyáltalán nem elterjedt.

2015. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
A stílussal van probléma. Bunkó módon nyilvánultak meg. De! Sajnos sok külföldön élő magyar szavazott. Volt, aki 3000km-t repült, hogy szavazhasson. Ti nem éreztek a sz.rból semmit. 50 milliárd forintot kap Erdély viktoréktól, miközben itthon szegénység van, az egészségügy és az oktatás romokban. És nem mindegy, hogy erdélyi magyar vagy székely. A székelyek lenézik a magyarokat. Addig vagyunk jók nekik, míg pénzt kapnak tőlünk és menetelünk az autonómiáért.
2016. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Hm...nekem ez fura. Senkire sincs ráírva a származása. Ha találkozom veled és beszélgetünk, max akkor tudom meg, hogy hol élsz, ha elmondod. Bár nem hiszem, hogy erre bárki azt reagálná, amit leírtál. Odáig valahogy el kellett jutni.

Nekem személy szerint semmi bajom a határon túli magyarokkal, a kormánnyal, amelyik szavazati jogot adott nekik, annál inkább. Becsülöm benned, hogy te nem éltél ezzel a lehetőséggel, sajnos sokan igen. És tulajdonképpen azokkal van baj, akik úgy gondolják, joguk van beleszólni magyarországi vonatkozású dolgokba.

2016. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!