Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baj a határontúli magyars...

Mi a baj a határontúli magyarsággal?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok. Kiskoromtól kezdve arra neveltek a szüleim, hogy szeressem a magyar nyelvet s kultúrát. Hárman vagyunk testvérek, mindegyikünk magyar eredetű magyar nevet kapott. Amit lehetett, magyarul olvastunk, hallgatunk s néztünk. Még olyan népi szokásokat is őrzünk, amit az anyaországban a legtöbb helyen már nem. Bár Romániában születtem s sokáig nem voltam kettős állampolgár, a szívemben mindig is magyar voltam. Nagyon rosszul esett, megviselt, hogy Magyaországra látogatván milyen fogadtatásban részesültem sok honfitárstól. "Takarodj vissza Romániába te szőröstalpú román !" "Ott szavazzál, ahol adózol!" - Megjegyzem, én sosem szavaztam nálatok, mert nem tartottam helyesnek. Mégis ez vagyok: "Fidesz nyalonc határontúli bérszavazó." "Biztos csak a munkát jöttél elvenni tőlünk.""Te sosem leszel igazi magyar, csak egy bozgor." Sajnos ezekkel kellett szembesülnöm, amint az akcentusomból rájöttek, hogy honnan jöttem. Vagy rákérdeztek, mert kicsit másképp beszélek.

Nem provokálni szeretnék, csupán őszintén érdekelne, hogy ezt mivel érdemeltem ki.

Nem vagyok benne biztos, hogy ez politikai kérdés-e, de mégis ide írtam, mert politikai jellegű megjegyéseket is kapok bőven.


2015. jún. 29. 12:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Ez érdekes, én is gyakran hallom, hol a határontúli magyarok csalódnak, amikor idejönnek, mert kinézik őket, de soha nem olvastam semmilyen írást arról, ami ezt indokolná. Cigány, zsidó, komcsi, meleg, náci, feka, külföldi - ezekre könnyű találni írásokat, de határontúli magyarozóssal még nem találkoztam.


Egyszer voltam Kolozsváron, ott is erről panaszkodott az egyik helybéli. Viszont azok az ismerőseim, munkatársaim, akik Szerbiából vagy Romániából jöttek, sosem említettek ilyesmit, és nem is tapasztaltam, ogy bárki lenézte volna őket.


Szóval engem is érdekelne, hogy mi ennek az oka és mennyire általános.

2015. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Duenna ***** válasza:
40%
Kedves kérdező! Azok mind a baloldali-liberális gyűlölködő síkagyagyúakhoz tartoznak! Ők magyarul beszélnek, Magyarországon születtek, de szívükben-lelkükben nem magyarok, hanem idegenszívűek! Nem kell velük foglalkozni!
2015. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
A határon túliak nagyon sok olyan kedvezményt kapnak, amire mi "átlagmagyarok" nem vagyunk jogosultak. Ez értelemszerűen sokakban ellenérzéseket vált ki. Ez nem politikai oldal kérdése, ez egyfajta pozitív diszkrimináció veletek szemben. A negatív véleményt meg minden szinte minden "itteni" osztja, csak míg cigányozni elfogadott dolog, addig "határontúlizni" csöndben szoktak.
2015. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Utolso!Ha irigy vagy,az a te bajod.Mi magyarok a magyar testvereinktöl nem sajnalunk semmit.Söt....!Kivanok nekik minden jot.Te meg pukkadj meg,hogy ha ilyen problemaid vannak.
2015. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
En vagyok az utolso hozzaszolo!Kedves hatarontuli magyar tesverem!Elöször is bocsanatot szeretnek kerni a sok bomlott agyu anyaorszagi magyar neveben,akiket a gyurcsanyfele antimagyarok sikeresen ratok uszitottak!Bocsjs meg nekik!Mi a gondolkozni tudo es nemzetet szeretö reteg nagyon örülünk,hogy vagytok!
2015. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Az irigység az lenne, ha mondjuk Erdélyt irigyelném tőlük! Egyszerűen pofátlan dolognak érzik sokan, hogy csak azért mert megváltozott az országhatár különb bírálás alá esnek mint mi!

Ez ellen lehet hisztizni, de ettől még tény marad.

2015. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

A helyzet az, hogy nincs veletek semmi baj. Magyarabbak vagytok a legtöbb magyarországi magyarnál, akik köpködnek a saját magyarságukra, ha tehetik letagadják, sározzák azt. Szégyen.


Remélem mihamarabb elhúzzák a belüket innen az ilyen sehonnani bitang férgek, akikről Te is beszéltél. Csak idő kérdése, mert gyökértelen hitvány népek ezek.


Én szívem szerint ingyen lakást kínálnék a külhoni magyaroknak, ha haza szeretnének jönni, sokkal több értelme lenne, mint azt a sok pénzt és energiát ölni a kisebbségek felzárkóztatásába.

2015. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

"Én szívem szerint ingyen lakást kínálnék a külhoni magyaroknak,"


Az anyaországi magyar meg dögöljön meg, pár határon túli kedvéért.

2015. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

"Az anyaországi magyar meg dögöljön meg, pár határon túli kedvéért."

Kedves barátom, te kinek adnál inkább ingyen lakást? A magyarországi kisebbségnek, vagy a külhoni magyaroknak?

2015. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
Mert a média magyargyűlöletre neveli még a magyarokat is.
2015. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!