Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baj a határontúli magyars...

Mi a baj a határontúli magyarsággal?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok. Kiskoromtól kezdve arra neveltek a szüleim, hogy szeressem a magyar nyelvet s kultúrát. Hárman vagyunk testvérek, mindegyikünk magyar eredetű magyar nevet kapott. Amit lehetett, magyarul olvastunk, hallgatunk s néztünk. Még olyan népi szokásokat is őrzünk, amit az anyaországban a legtöbb helyen már nem. Bár Romániában születtem s sokáig nem voltam kettős állampolgár, a szívemben mindig is magyar voltam. Nagyon rosszul esett, megviselt, hogy Magyaországra látogatván milyen fogadtatásban részesültem sok honfitárstól. "Takarodj vissza Romániába te szőröstalpú román !" "Ott szavazzál, ahol adózol!" - Megjegyzem, én sosem szavaztam nálatok, mert nem tartottam helyesnek. Mégis ez vagyok: "Fidesz nyalonc határontúli bérszavazó." "Biztos csak a munkát jöttél elvenni tőlünk.""Te sosem leszel igazi magyar, csak egy bozgor." Sajnos ezekkel kellett szembesülnöm, amint az akcentusomból rájöttek, hogy honnan jöttem. Vagy rákérdeztek, mert kicsit másképp beszélek.

Nem provokálni szeretnék, csupán őszintén érdekelne, hogy ezt mivel érdemeltem ki.

Nem vagyok benne biztos, hogy ez politikai kérdés-e, de mégis ide írtam, mert politikai jellegű megjegyéseket is kapok bőven.


2015. jún. 29. 12:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

"Kedves barátom, te kinek adnál inkább ingyen lakást? A magyarországi kisebbségnek, vagy a külhoni magyaroknak?"


Senkinek! Ha pedig valami csoda folytán találnánk mondjuk ötezer kulcsrakész ingatlant, akkor is elsősorban azok között osztanám szét, akik Magyarország területén élő magyar állampolgárok. Itt mi vagyunk otthon és nem nekünk kellene megalázkodni a határon túliak előtt, csak azért mert a történelem úgy hozta, hogy más országba kerültek. Ettől nem lettek értékesebbek!

2015. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%

"A határon túliak nagyon sok olyan kedvezményt kapnak, amire mi "átlagmagyarok" nem vagyunk jogosultak."


És a cigányok, vagy a zsidók nem? Nem kéne már végre őket is megutálnod?

2015. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen pofátlan dolognak érzik sokan, hogy csak azért mert megváltozott az országhatár különb bírálás alá esnek mint mi! "


Ezeket a sokakat is irtották 47-ben? Nekik is a szemük láttára belezték ki s gyermeküket? Az ő feleségüket is öt kilós ólomtömbbel verték agyon? Vagy miét érzik pofátlan dolognak?

2015. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én akkor is azt mondom, hogy egy vérből valók vagyunk.
2015. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Sok határon túli magyar azt hiszi, hogy ez itt tényleg Magyarország, a magyarok országa. A Jobbik ezzel kampányolt öt éve ("Magyarország a magyaroké") aztán epét hányt a "mértékadó csendestöbbség". Az anyaországi magyarok ugyanúgy idegen uralom alatt vannak, mint a határon túliak, és ez a hatalom nem csak politikai, és nem is csak gazdasági, de szellemi hatalom. Amelynek egyik legfőbb eszköze, hogy összezavarta a barát-ellenség felismerő rendszerünket.
2015. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Párom felvidéki magyar. Köpték már le itt, azért, mert "szlovák".

Ő megpróbál nem ezekkel foglalkozni. Hülyék mindenhol vannak, de meg kell találni a normális embereket. A mi baráti körünkben nincsenek ilyen magyarellenes vadbarmok.

2015. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező nem kell ezzel különösebben foglalkozni,egyik füleden be a másikon ki.Magyarok közt is van aki normálisan áll ehhez dologhoz van aki pedig paraszt.

Légy büszke magyar,ne érdekeljen ki mit mond.

Üdv, egy vajdasági magyar:)

2015. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%
A sok mélyliberális uszul, de nem csak ellenetek, hanem a határon belüli magyarok ellen is.
2015. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
2015. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, én sem értem őszintén, hogy lehetnek a magyarok ilyen barátságtalanok a határon túliakkal. Pedig más országban is élnek olyan emberek, akik határon túliak. Pl. svédországi finnek és finnországi svédek. Róluk nem hallottam volna olyat, hogy egymást szidják.


Ami engemet illet: engem nem zavar, ha valaki másik országból érkezik, még ha az illető magyar is. Engem úgy neveltek meg,hogy ŐK IS EMBEREK. Mindig is toleránsak voltunk.

Voltam olyan tanfolyamon, ahol találkoztam egy erdélyi magyarral, ott senki sem nézte le őt. Másik tanfolyamon meg egy kárpátaljai magyarral ismerkedtem meg. Ott se érdekelte senkit, honnan jött.

2015. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!