Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az értelmiségi pontosan micsoda?

Az értelmiségi pontosan micsoda?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem ezt a fogalmat és még senki sem tudta nekem normálisan elmagyarázni.


Mitől függ, hogy valaki az-e?Politikai ideológiától?Lakhelytől?Egzisztenciális helyzettől?Kinézettől és öltözködési stílustól?


Gyakran hallom, hogy xy-nak hiába van diplomája, akkor sem értelmiségi.


Én is egyetemi hallgató vagyok,de például irodalomról nem lehet velem beszélgetni, nem tudom igazán értékelni, illetve nincsenek széles ismereteim ezzel kapcsolatban.

Akkor én nem vagyok értelmiségi?



2015. márc. 9. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmiségi a 'nem értelmiségivel " együtt értelmes meghatározás. És akkor értelmes és jól működő társadalmi és szociológiai szempontból, ha kiegészítik, segítik egymást. (a végzettség nem egyértelműen meghatározó, attól még lehet egy önző barom, ha sokat tanult)


József Attila lényegit határoz meg az 'értelmiségi' és 'nem értelmiségi' fogalompárról itt:


"Én úgy vagyok, hogy már száz ezer éve

nézem, amit meglátok hirtelen.

Egy pillanat s kész az idő egésze,

mit száz ezer ős szemlélget velem.


Látom, mit ők nem láttak, mert kapáltak,

öltek, öleltek, tették, ami kell.

S ők látják azt, az anyagba leszálltak,

mit én nem látok, ha vallani kell.


Tudunk egymásról, mint öröm és bánat.

Enyém a mult és övék a jelen.

Verset irunk - ők fogják ceruzámat

s én érzem őket és emlékezem."

2015. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
37%

"Az értelmiségi pontosan micsoda?"


Öntelt majmok önmeghatározása!

2015. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%

"bocs 9-es

melyik szakot végezted ezek közül?

nem akartalak ám megbántani:-D"


Informatikai szakot végeztem, munkám is van vele, köszönöm szépen. Te meg gondolom egy sértődött mérnökpalánta vagy, akinek megvan idénre a teljesített kemény 15 kreditje és most frusztrációit itt éli ki, ugye? :)

2015. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!