Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Élhet egy magyar "elit" vagy...

Élhet egy magyar "elit" vagy értelmiségi életet vagy nekünk csak a rabszolgamunka jut?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, arra gondoltam, hogy az első dolgom az életemben az lesz, hogy egy a közművektől független házat építsek magamnak valami rendkívül csöndes és szép helyen, így "rezsigond" letudva.


Ha a ház elég szép és kényelmes, a benne levő élet is szép és kényelmes lesz. Gyakorlatilag csak a napi betevőért kell megdolgozni, de ha napi 1000 forintot számítok csak, az havi 30 ezer forintból is megvan. Aztán ezen felül az extrák, utazás, stb.


Igazából én kézműves vállalkozásból szeretnék élni nem napszámból. Ez az egész így összejöhet?


Persze előtte dolgozom, meg minden.... de nem szeretném az egész életemet ezzel eltölteni.


((Egyébként zárójelben megjegyzem, hogy van egy olyan érzésem, hogy a mai magyarországban ez a tervem nem hogy nem átlagos, de talán még illegális is, ha nyíltan nem is, burkoltan akadályozni fogják.)))


2014. febr. 19. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva ha nem vagy kiváló beszédképes ember megfelelő támogatással sose éred ezeket el.
2014. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehetség?
2014. febr. 19. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
jól látod csak a rabszolgaság van a nagytöbbségnek.jó ötleted van én is gondolkodtam már ilyesmin.a rabszolgatartok biztos akadályoznák rendesen a véghezvitelt de remélem egyszer majd mindenki észhez tér és sok-sok ilyen kolónia lesz. aztán a pénzmágusok majd dugják maguknak fel.
2014. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmiség jórésze elment, vagy el fog menni. A másik fele meg az éppen az aktuális kormányt csókólgatja.
2014. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát a közművektről való függetlenséget nehéz és költséges lesz elérni, úgyhogy remélem megfelelő tőkével rendelkezel.

Az igazi gond ott lesz, hogy képtelenség minden használati tárgyat saját magadnak elkészíteni, így mindenképp szükséges lesz arra, hogy vásárolj ezt azt rendszeresen. Adófizetést szintén nem tudod megúszni, szóval előbb futtasd fel a vállalkozásodat és utána vágj bele egy ilyenbe szerintem.

2014. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Meg lehet oldani, de arra számíts, hogy akadályozni biztos fognak benne, vagyis hogy mondjam...

Kezdjük azzal, hogy építési engedély. Ugyanis csak úgy nem építhetsz a saját területedre semmit, még ha az a puszta közepén is van.

Olvastam egy emberről, aki vásárolt egy Kamov helikopterrotort, egy leszázalékolt mezőgazdasági permetezőgépről. Épített egy tornyot, rászerkesztette a cuccot. Szóval egy szélkerék lett belőle. Mivel egy tanyán él, nem sok áramot használ. Úgy gondolta, hogy ez majd csökkenti az amúgy sem nagy villanyszámlát, de annyi energiát tudott akkumulátorokban, hogy az még több is volt, amit elhasznált. Szóval lecsatlakozott a villamos hálózatról. Eltelt pár hónap és az áramszolgáltatónak fura lett a sok 0 forintos számla. Felhívták, hogy minden rendben van-e. Büszkén mondta, hogy mit épített. Erre pár nap múlva megjelent a birtokán pár emberke és azt mondták neki, hogy szedje szét azonnal, mert zavarja a légteret a szerkezet. Próbált vitatkozni velük, hogy vannak magasabb fák a telkén, akkor azok miért nem zavarják. Mivel feljelentéssel fenyegették, ezért nekiállt szétszedni, viszont a feljelentést így is megkapta, de más miatt. Jövedéki adócsalás miatt, ugyanis az ezeréves traktorját étolajból készített üzemanyaggal használta. A traktor soha nem volt közúti forgalomban, csak a tanyán mászkált vele. Szóval jól ki van ez találva, gázolajat csak benzinkúton vehetsz. Jó mi?

Csak azt nem értem, mi az, hogy valaki megmondja nekem, hogy mit tehetek a saját földterületemen...

Én nem választottam meg soha senkit, mi jogon ugat nekem?

Minek is vegyek részt politikai választásokon?

Az nem demokrácia, hogy 4 évente ikszeljél valakit utána meg fogd be a pofád...

Na mindegy is, mert csak felidegelem magam.

Egyébként igen, nekem is az a célom, mint amit leírtál, kis eltéréssel, bár elég drasztikus megoldás.

2014. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Először #6-hoz. Az egész kivitelezés sántít. A problémát igenis lehet kezelni, de a körülmények figyelembevételével. Hősünk ezt alaposan elmulasztotta, meg is lett a következménye.


Kérdező, az előbbit azért említettem, mert te is így fogsz járni. A cél jó, de a kivitelezés - már bocsánat - pocsék. Az ember társas lény, mindenki ezt gondolja, ezért eszerint építette fel a társadalmat. Te abból kilépni nem tudsz, mert akár véletlenül is rád találnak, és onnantól számolnod kell vele.

Szóval nem tudsz olyan házat építeni. És nem is érdemes, mert itt nem a "rezsigond" a fő probléma. Az önellátás már elég régóta nem működik a világban, hacsak nem rendkívül primitív szinten. Ha pedig másokra számítasz (terméket állítasz elő, amit el akarsz adni), akkor egy egyensúlyos kapcsolatot kell kiépítened. Esetedben sok emberrel. Ezek a dolgok nem összeegyeztethetők, következésképp kivitelezhetetlenek.

Jó életet "gondtalan" és "boldog" hétköznapokat csak kapcsolatok ápolásával lehet elérni. A magányos emberek nem boldogok, csak önmagukkal szeretnék ezt elhitetni. A ma elsőrendű problémája éppen az, hogy a hivatalos kurzus ideológiája szerint neked mindenkit ellenségnek kell tekintened, kivéve atyai gondoskodódat. És ez téged zavar, ezért akarsz "elvonulni". Van egy természetes, normális életérzésed, amit szeretnél fenntartani. De tudni kell: ezt csak a feltételek megteremtésével lehet elérni, a problémák elől történő elfutással nem. Mert a meglévő problémák utolérnek, ha téged nem is, a gyerekeidet biztosan.

2014. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:

A villanyáramtól nehéz függetlenedni teljesen. Nagyon drága raktározni, tehát akkor kell megtermelni, amikor fogyasztod. Áram nélkül persze lehet élni, csak nem valami kényelmes.

A víz még csak-csak megy, de a csatorna necces. Minden szutykot a földbe engedni nem valami követendő példa.

Gáz nélkül mondjuk lehet élni, de szemétszállítás nélkül környezetbarát módon nem nagyon.


Akadályozni nem fog senki, de persze a jogszabályokat be fogják tartatni veled.


Ha a szép, csendes helyre lesz pénzed meg a házépítésre, akkor a rezsi sem lehet gond. Csak azért, mert abból mondjuk 20 év rezsije is kijön... akkor meg nincs probléma befizetni azt.

2014. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen okosak vagytok, akkor gondolom, hogy utána néztetek, olvastatok az öko falvaknak, hogy mit hogyan oldanak meg és nem csak Magyarországon vannak.
2014. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!