Miért fogják fel a népességcsökkenést társadalmi katasztrófaként, mikor a vagyon egyenlőtlen elosztása bénítja meg a társadalmat?
A kapitalizmus a feudalizmust váltotta jobb lenne ezt tisztán látni.
A kapitalizmus nem egy homogén valami egy tucat al-irányzata van a Libertatiánus elképzeléstől(ami a szélen túl van mert anarchia)-A kommunista rendszerig (ami szintén már a határon túli elképzelés) .
Bármi ami a kettő között van és a tőke az alapja az kapitalista rendszer. A jelenleg működők közül a két szélső:Az angol liberális és a Német Szoc-Konzervatív modell. Illetve utóbbihoz még a Rajna modell és a Skandináv modell is hasonló.
# 21
Szerinted a kérdező ebből mennyit értett meg?
Milyen másokét?
Szerinted ki találja azt ki,hogy X munkáért X fizetést kapsz?
Nyilván azok,akik ha többet fizetnének azoknak,akik megkeresik nekik a pénzt,akkor nekik kevesebb jutna szórakozásra.
Gyakorlatilag te dolgozol azért,hogy más élvezze az életet:)
Hű,de nagyot mondtál most:D
Ezzel nem is lenne gond.
Nem akarja itt senki "felbontani a rendet",mert mindig jönne egy újabb kapzsi alak,akinek a világ összes pénze sem lenne elég.
A baj az arányokkal van.
Amikor úgynevezett "gazdasági válság" van(népbutítás),akkor sem adnak lentebb az igényeikből,hanem a szegények béreit csökkentik:)
Na,ez egy határig elmegy.
A szegények meg azért szaporodnak,mert az állam ezt pénzzel honorálja.Gyakorlatilag a saját csapdájukba kergetik ezeket a szerencsétleneket,csak nem tudnak róla,mert ezek az emberek buták.
Csak az a baj,hogy te azt hiszed,hogy minden szegény ember buta és/vagy lusta.
Hülyeség, hogy a kapitalizmus elszegényíti az embereket.
A kapitalizmusnak alapvetően pont az az érdeke, hogy ne legyen a társadalom nagy része szegény, mert akkor senki nem fogyaszt és így nincs hova befektetni és termelni.
Az egyik legfontosabb dolog a kapitalizmusban, hogy minél több pénze legyen a lehető legtöbb embernek, mert csak akkor van igazán piac.
Emlékszel, hogy mi volt 1929-ben? Túltermelési válság alakult ki, mert hiába ontották magukból a gyárak a termékeket, a lakosságnak nem volt elég pénze, hogy megvegye és ezért ott rohadt meg a raktárakban a sok cucc.
Nem akarom én felszámolni a kapitalizmust.
(Bár itt egyesek szerint,aki nem bírja elviselni az igazságtalanságot,az egyből kommunista)
Bár nincs bajom a kommunizmussal,ahhoz sajnos túl sok gonosz ember él a Földön,hogy megvalósítható legyen.
Erről szó sincs.
A vadkapitalizmus viszont a végén káoszt fog okozni.
A baj ott van,mikor nem tudják hol a határ.
Tudod én liberális vagyok,oké legyen szabadság meg minden,de addig amíg nem ártok másoknak a szabadságommal.
Na a vadkapitalizmus,az már nem fér bele a szabadságba,ugyanis rengeteg embernek ártanak vele.
A baj ott van,amikor még több ember megtudja valósítani ezt a szabadságot(végtelen pénzlopást).
Mert sajnos nem csak egy szűk réteg élvezi ezt,hanem egyre több ember akar mocskosul gazdag lenni.
24-es ezzel hülyítik az embereket.
Szerinted,ha egyesek korlátlan módom meggazdagodhatnak,akkor azt nem el kell venni valahonnan?
a pénz egy körforgás,de nem végtelen.
Ha valakinek több lesz,másnak kevesebb.
Az anyag nem vész el,csak átalakul.
Az a szerencse,hogy Európában szerencsére az emberek nem olyan marhák,hogy szaporodnak a semmire.
Beléd akarnák ültetni,hogy még te vagy a hibás azért is,hogy nem vállalsz nem tudom hány gyereket,kenyérre és vízre,hogy másokért dolgozzanak majd.
Ez undorító.
Ha válság van,akkor azt jelenti,hogy felül valamit rosszul csinálnak.
A válságról sosem a szegény ember tehet.
Túl sok a felhalmozott tőke,nincs forgás,így nincs fogyasztás.
Ezért bénul meg a rendszer.
"A szegények meg azért szaporodnak,mert az állam ezt pénzzel honorálja."
No hiszen, mennyivel? Nekem csak egy gyerekem van, elég így is megélni, pedig a magyar átlagtól jóval több a jövedelmem. Másodikat nem merünk bevállalni, az már rizikós lenne.
"Gyakorlatilag a saját csapdájukba kergetik ezeket a szerencsétleneket,csak nem tudnak róla,mert ezek az emberek buták."
Engem miért nem kergetnek bele? Pedig szeretem a gyerekeket, ha megengedhetném lenne három - négy is. Természetesen nem kimondottan anyagi okokból nincs annyi, de azt a baromi nagy anyagi előnyt nem érzem. Egy fizetésből élünk, a feleségem juttatása GYES/GYED mit tudom én a nevét, kb. annyi, mint a havi telefonszámlám.
"Csak az a baj,hogy te azt hiszed,hogy minden szegény ember buta és/vagy lusta."
Hát figyelj, aki szüli sorban a gyerekeket csak azért, mert attól - és csak attól - remél anyagi javulást, az tényleg buta. Ez mondjuk inkább a cigányságra jellemző. Ma már pedig gyakorlatilag nem okoz nehézséget a védekezés, felelős embernek annyi gyereke van, amennyit biztonságban el tud tartani, fel tud nevelni.
# 24
A rendszernek nem érdeke, de itt van egy Játék-/Döntéselméleti dilemma ami a következő:
Ha én több bért adok a munkavállalónak de a versenytársam nem és a munkavállalóm mint fogyasztó a versenytársamtól is vásárol akkor ezt önmagam ellen tettem, ha nem adtam volna többet több pénzem maradt volna és a versenytársnak kevesebb lenne.
Ha kevesebb bért adok akkor mindketten rosszul járunk, de legalább a versenytárs nem járt jól.
Az egyetlen jó megoldás, hogy a mind ketten ugyanannyira járulunk hozzá a magasabb fogyasztáshoz amihez két út van:
1. Valamilyen módon minden szereplő kiegyezik, hogy több bért ad a munkavállalóinak.
2. Rábízzuk a nálunk erősebbre(pl:állam), az "én adnék többet gondolat által motiválva", hogy kényszerítse rá a többieket is Pl: minimálbér, iparűzési adó, nyereségadó által.
Így mindenki többet ad be és mindenki jól járt.
Kedves kérdező, hallottál már a szakszervezetekről?
Ha a jelenlegi rendszer nem működik jól, attól még nem kell kivágni a kukába az egészet és rögtön szocializmust bevezetni a helyére, mert a kapitalizmus legtöbb ponton igenis jobban működik a szocializmusnál.
Ha nincs elég bér, akkor rá kell kényszeríteni a munkaadókat, hogy emeljék a béreket, erre pedig az erős szakszervezetek, az alkalmazottak érdekérvényesítő szervei a lehető legjobb megoldások.
Az államot pedig nem még erősebbé kell tenni, ahogy azt a szocialisták/kommunisták vallják, hanem éppen ellenkezőleg, le kell építeni. Hogy miért? Mert ha minden feladatot az állam lát el, az egész egyszerűen rengeteg adót jelent, ami megfojtja a gazdaságot (Magyarországon ez van). Mindennek a tetejében, az állam nagyon rossz gazda, mert akik vezetik, azok a közpénzeket a sajátjukként fogják fel, miközben semmi közük nincsen hozzá, mert nem ők termelték meg, csak beszedték az adókat. Magyarországon ez a jelenség is megvan a magas adók mellett, Orbán Viktor és haverjai azt hiszik, hogy az állam pénze az övék és azt csinálnak vele, amit akarnak. Egyik havernak 100 milliárd, másiknak 80 milliárd, a Vezérnek stadion a kertbe, hadd legyen ő is boldog. De a Fidesz előtt is ez volt az MSZP-vel, de még az MDF idején is, amikor úgy adták el aprópénzért az állami vagyont, mintha az a személyes tulajdonuk lenne. Ez szerinted normális? Rohadtul nem az, ezért rossz, ha rengeteg pénze van az államnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!