Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért is verte át őket a bank?

Miért is verte át őket a bank?

Figyelt kérdés

[link]


Őket átverték, nekik tartozik a bank. Aláírták a hitelszerződést, tájékoztatva voltak mindenről. Elolvasták a hitel kondícióit, általános szerződési feltételeit, a pszáf tájékoztatóját az eladósodás veszélyéről? Ez több 10 oldal. Ha nem, akkor mi a probléma? Miért lettek ők átverve, és miért tartozik nekik a bank?


2014. szept. 26. 13:33
1 2 3
 1/29 Napfonat ***** válasza:
11%
Véleményed szerint akkor a bankelszámoltatás is jogtalan a kormány részéről? Hiszen mindenki "Aláírták a hitelszerződést, tájékoztatva voltak mindenről. Elolvasták a hitel kondícióit, általános szerződési feltételeit, a pszáf tájékoztatóját az eladósodás veszélyéről? Ez több 10 oldal."
2014. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen, miért kellene elszámoltatni a bankokat? Törvényesen cselekedtek. De ne te kérdezz tőlem, én kérdeztem, válaszolj. Miért vannak átverve ezek az emberek? Miért a bank tartozik nekik?
2014. szept. 26. 13:52
 3/29 anonim ***** válasza:
56%

"Véleményed szerint akkor a bankelszámoltatás is jogtalan a kormány részéről? "


Igen, jogtalan. Ezt a lépést is a tisztességes emberek fogják megfizetni, mert azt senki nem gondolhatja, hogy a bankok több tíz milliárdot lenyelnek. Majd lesz itt-ott egy kis emelés a kondíciós listákban, úgyanúgy, mint a "nemfogjákáthárítani" bankadó esetében volt.

2014. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%

volt hitelem

tudom, mit írtam alá

összeszedtem az összeszedhetőt és visszafizettem

én voltam a barom ... vagy mégsem?


szóval a kormány segít a jogtalanságban törvénnyel ... nesze nektek magyarok (hitelesek), de qrvára ne sírjatok majd, ha ezért benyújtják a számlát (nyugdíjcsökkentés és hasonlók)

2014. szept. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Napfonat ***** válasza:
35%

1. Minden épeszű ember tájékozott! Aki nem tájékozott, az nem épeszű (most hitelfelvételre gondolok). Aki tehát hitelt akar felvenni, tudnia és értenie kell azt, hogy devizahitelt felvenni egy labilis árfolyamú valutával rendelkező országban még globális válság nélkül is öngyilkosság! A nép nem volt tájékozott és elővigyázatos ez ügyben, hanem egy az egyben megbízott a saját kormányának eszelős propagandájában! És nagyon sokan devizahitelt vettek fel! A kormány tisztában volt a hazai pénzügyi kondíciókkal és a tényekkel, mégis "belevitte" az embereket egy mélyrepülésbe! Ezért a mélyrepülésért tehát egyértelműen az akkori baloldali kormány tehető felelőssé, mert szándékosan kifelejtették az apróbetűs részt a propagandájukból!


2. A bankok, mint a globális pénzügyek formálói, előre képben voltak a 2008-as globális gazdasági világválság kialakulását illetően! Kaptak tehát az alkalmon, és csőbe húzták a devizahitelt felvevőket! Ahogy nőttek a kamatlábak, és romlott a forint, úgy dőltek be egymás után a hitelesek.

Az is nagyon sokat elárul a bankok fasizmusáról, hogy külön üzletágat alakítottak ki az elkobzott ingatlanok piaci újraértékesítésére. Senki ne feledje, hogy a bankok élősködnek az embereken. Aki nem így látja, az még életében nem vett fel hitelt, vagy kézbe kapja a fizetését!

2014. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
64%

"Miért vannak átverve ezek az emberek? Miért a bank tartozik nekik?"


Mert aki nem járta ki a 8 általánost, az a saját hibáját másra fogja. Felvették a hitelt, nem fizették vissza, csalt a bank. Logikus nem?


De van egy olyan érzésem, hogy egyszerűen csak szeretnék hogy az ő hitelüket is magára vállalja az állam. Elég vagyonos család lakhat a házban, mivel nagyon jó állapotban van. De nem baj, majd mi kifizetjük nekik, mi rendes tisztességes emberek kifizetjük nekik a pénzt, amit elloptak a banktól. Végül is csak pár 10 milla lehetett...

2014. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
63%

#5

- a devizahiteleknek a második Orbán kormány adott szabad utat

- Gyurcsány nyilvánosan hívta fel a figyelmet mikor kormányon volt arra, hogy emberek, ezt nem szabadna (viszont nem kívánt olyan mértékben belefolyni az emberek magánéletébe, hogy ezt kormányszinten szabályozza)


mindezek dokumentumait visszakeresném neked a neten, de a hozzáállásod azt mutatja, hogy felesleges, így kutat a fene

2014. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%
#7 nem második, hanem első Orbán kormány, pardon
2014. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
egyetértek a kérdezővel én is
2014. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
miért van a képen kiírva, hogy "nem volt deviza"?
2014. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!