Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miből él a magyar?

Miből él a magyar?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam vásárolni,(nem reklámozom ezért csak annyit,hogy minden városba van és olyan fellüről mint egy konzerv)nos abba voltam nézem a dátumot "19.nap a hónapból"

Fizetések a köztisztviselőknek 3.án van ( úgy tudom )ami átlagba olyan 150 ezer,jó ezzel nincs is gond de sajnos elég kevés,akkor vannak a gyári melosok vagy mi Ők 10.én kapnak minimálbér körüli összeget ami olyan 70?! az is kevés sajnos. Ügye még vannak a nyugdíjasok akik változó,hogy mikor kapják kevés bérüket tegyük fől 140 de akkor az már sok.Meg vannak a munkanélküliek közmunkások elvileg 10.én kapnak Ők is keveset tán 47 ezret?!


Parkolója a boltnak dugig volt gépjárművekkel becsülésem szerint átlag életkoruk 5-6 év volt kvázi nem olcsó a bérekhez képest, emberek megpakolt kosarakkal,bevásárló kocsikkal jöttek ki. Nem vagyok se irigy se gonosz ember,nekem ez kicsit feltünő,hogy orrba-szájba nyomják a tévébe,hogy milyen szegény Magyarország mennyi hiteles ember van akkor mégis miből tartja fönn magát az ember?


Kérdés adott.



2014. aug. 20. 09:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
52%

Ez pedig pont, hogy baj, hogy nyáron tele vannak a hipermarket parkolói ebben az országban 5-6 éves autókkal és az emberek megpakolt kosarakkal mennek. Mivel ezek szerint nincs pénz nyaralni, hogy itt vannak. Tovább ünnep van ma, be kell vásárolni, nem lesznek nyitva a boltok.


Amúgy az, hogy az emberek vesznek kaját, az semmi. Sajnos. Mivel egy ember az én olvasatomban nem csak enni akar meg fizetni a számláit... Az élet akkor hol marad?

2014. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

270 ezer kevés neked ? Nem tudom hogy melyik rózsadombról írsz, de megyek oda élni!


Figyelj, mi 4-en vagyunk, volt hogy 80 ezerből éltünk, igen, kevés, de kijöttünk belőle! Most "jobbra" fordult a sorsunk, úgy havonta 180-200 ezerből élünk, elég sok különbség van, úgy érezzük mint ha a lottón nyertünk volna, csak cserébe sokat kell dolgozna itt valakinek.

2014. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
63%
Te csak a közalkalmazottakat, gyári melósokat, nyugdíjasokat nézted. De mi van azzal a több százezer emberrel akik magánszférában végeznek szellemi munkát?
2014. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
34%

Az emberek arra költik a pénzt, amire futja, ez általában a sárga csekk, kaja, meg a gyógyszer (mert ezek kényszerek, hogy fizetni kell)...ha ezen felül marad pénzük, akkor ruha, nyaralás, félretétel-de úgy látom a magyar emberek 80%ának a csekk+kaja kombónál elfogy a havi fizetése.

Igen, megélnek, egy afrikai négerhez képest lehet, hogy nem is szegények, hisz nem halnak éhen. De könyvre, színházra, kirándulni, nyaralni már nem futja. Milyen élet ez így?

2014. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
49%

A magyar ember szeret panaszkodni,közel se olyan rossza az élet Magyarországon,mint sokan sugallják.

Átlagot keressük csak kb.300 ezer a havi jövedelmünk,2 gyerek mellett is simán tudunk autót fenntartani és pénzt megtakarítani.Sokan azért mondják,hogy mennyire rosszul élnek ,mert nem szeretnék ha irigyelnék őket.

2014. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
65%
Bevásároltak mert ma nem lesz nyitva semmi.De gondolom nem Pick szalámival meg bárányhússal voltak tele a bevásárlókocsik.Az autókat meg rengetegen hitelre veszik meg, amit aztán nagy nehezen tartanak fenn.A hitelt a hülye is fel tudja venni.
2014. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Igaz nem mindenkit írtam le,de a felsoroltak itt jelen állás szerint a legtöbb.


Hitelt ma már nem könnyű felvenni 8 órás bejelentett meg 100 akárhány ezer számlára érkező jövedelem.


A másik,hogy a hiteles autót is fenn kell tartani valamiből.


Nézem tegnap a újságot,a pillanatnyi felmérés alapján azaz megkérdezik a utca emberét idézem " Ön az Adriára vagy a Balatonra utazik? 32,4% Egyikre sincs pénzem, 32,4 Balaton,35,2% Adria". Engem ismét írom nem zavar,de akkor ne csöpögjön a médiából,hogy mily szegénység van.

2014. aug. 20. 10:31
 18/31 BlackSword ***** válasza:
74%

"Kösz,nem is rossz infó egy fiatalkorútól :)

De az a 47 az 47,50 csak akkor ha teljes a család.

Ennek utánanézek még,de én így tudom."


1) Nem vagyok fiatalkorú...

2) Nyugodtan nézz utána, de az a 47ezer egész pontosan 50.631 ft. A gyerekek után adókedvezmény jár...

2014. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező! A probléma abban van, hogy olyan információkból próbálsz következtetéseket levonni, amikből nem lehet.

1. Egy napot láttál. Na és a többi?

2. Tudod azt is, ki hányszor megy egy hónapban és mennyit vesz egy alkalommal?

3. Tudod, hogyan osztják be az emberek a pénzt? Van aki másnap nem tud vásárolni elég sokból, más meg a hónap végén is kevesebből.

4. Tudod, hány százalékát láttad annak településnek? Tudod, honnan járnak oda?

5. A számodra szimpatikus közléseket hiszed el, vagy azt, aminek utánajártál?

Ha minden kérdésre jó választ adsz, már kezd esélyed lenni a megfigyelés jóságára. Még ismerni kéne a módszereket is, de az már messzire vezet.

Teljesen érthető, hogy úgy gondolod, ahogy gondolod. De állításod a fentiek nélkül csak megalapozatlan vélemény. Másoknak meg más a véleményük. Miként fogod összevetni, kinek van jobban igaza?

2014. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Én vagyok fiatalkorú,emberek,azért szerintem feltűnt...
2014. aug. 20. 10:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!